آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعمیر اهم متر ویکتور vc97

ehsan5694

کاربر
2023-06-07
1
1
اصفهان
باسلام خدمت همکاران عزیز یه اهم متر دیجیتال ویکتور دارم چند سال به خوبی کار میکرد دیروز مثل قبل به منبع متصل بود یه ولتاژ ۴.۲بهش داده بودم اوکی بو اما دیروز تا اومدم روشنش کنم هچی کلکتور چرخوندم دیگه هیچ صدایی وتصویری نمیداد ونمیدونم چه مشگلی پیدا کرده من تعمیرکارموبایل هستم اگه راهنمایی کنید خودم تعمیرش کنم ممنون میشم

Omidi2722

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
سلام دوست عزیز
لطفا شفاف تر بیان کنید، ینی چی به منبع وصل بود؟ ینی بجای باطری از منبع برای تغذیه مولتی متر استفاده میکردین؟ یا یعنی در حال اندازه گیری ولتاژ منبع بودین؟

Omidi2722

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
ضمنا برای عیب یابی و تعمیر میبایست شما کارهای اولیه رو خودتون انجام بدین، دستگاه روباز کنید، فیوزها رو چک کنید، بازدید چشمی از مدار داشته باشین و بعدش اشکال رو بصورت واضح و بهمراه عکس ارسال کنید تا دوستان بتونن راهنمایی کنن

mohsen-12

کاربر
2020-08-10
1
1
39
با سلام
یه مولتی متر ویکتور vc97 دارم که چند سال به خوبی کار میکرد تا اینکه باتری خالی شد و با تعویض باتری موقع روشن کردن روی همه حالت های سلکتور بوق ممتد میزنه و کل نشانگر ها روی صفحه روشن میشه و دوباره باتری عوض کردم درست نشد،دوستان چطور درست میشه ؟

Omidi2722

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
با سلام
یه مولتی متر ویکتور vc97 دارم که چند سال به خوبی کار میکرد تا اینکه باتری خالی شد و با تعویض باتری موقع روشن کردن روی همه حالت های سلکتور بوق ممتد میزنه و کل نشانگر ها روی صفحه روشن میشه و دوباره باتری عوض کردم درست نشد،دوستان چطور درست میشه ؟
معمولا چنین ایرادی مربوط به سوختن میکروعه

Hosien 3396

کاربر
2023-08-09
18
5
Mohr
معمولا چنین ایرادی مربوط به سوختن میکروعه
سلام بله درست میگه دوست مون جناب omidi2722. من هم یه مولتی متر چینی دارم همین مورد اتفاق براش افتاد چون من داشتم ولتاژ گیری میکردم از روی اینورتر سینوسی که بعد از خاموش کردن و دوباره روشن کردن دیدم این مشکل بوجود اومده . دلیلش هم فکر کنم روی مود dc بود .

amir2064829

کاربر vip
vip
کاربر
2022-03-02
29
29
اینم مدار vc97 من که روی حالت اهم خودش یکسره داره عددهای متغیر نشون میشده و روحالت تست خازن هم خیلی کنده و یا گاهی نشون نمیده

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
اینم مدار vc97 من که روی حالت اهم خودش یکسره داره عددهای متغیر نشون میشده و رو حالت تست خازن هم خیلی کنده و یا گاهی نشون نمیده
درود. به احتمال زیاد با تعویض دو ترانزیستور SMD که روی برد با شماره های Q1 و Q2 مشخص شده اند و کد (مارکینگ کد)Y1 بر روی بدنه اشون هست، مشکل حل بشه. کد اصلی و پارت نامبر این ترانزیستورها SS8050-G هست که در بازار با قیمت پایین گیر میاد.
می شود بدون جدا کردن صفحه نمایش آنها را با کمک هویه ای نوک تیز و اندکی مهارت تعویض کرد ولی اگر بخواهید با هوای گرم جدا کنید حتما صفحه نمایش را جدا کنید تا آسیب نبیند. روند تعمیر این مشکل رو می تونید در این لینک ببینید.

پیوست‌ها

• 233.7 کیلوبایت بازدیدها: 69
  • 201.1 کیلوبایت بازدیدها: 73
  • 88.2 کیلوبایت بازدیدها: 71
آخرین ویرایش:

amir2064829

کاربر vip
vip
کاربر
2022-03-02
29
29
درود. به احتمال زیاد با تعویض دو ترانزیستور SMD که روی برد با شماره های Q1 و Q2 مشخص شده اند و کد (مارکینگ کد)Y1 بر روی بدنه اشون هست، مشکل حل بشه. کد اصلی و پارت نامبر این ترانزیستورها SS8050-G هست که در بازار با قیمت پایین گیر میاد.
می شود بدون جدا کردن صفحه نمایش آنها را با کمک هویه ای نوک تیز و اندکی مهارت تعویض کرد ولی اگر بخواهید با هوای گرم جدا کنید حتما صفحه نمایش را جدا کنید تا آسیب نبیند. روند تعمیر این مشکل رو می تونید در این لینک ببینید.
ممنونم مهندس عزیز خدا خیرت بده .. حتما فردا انجام میشه

alireza3400

کاربر
2010-08-07
16
5
34
سلام دوستان یک مواتی متر vc97 رو به اشتباه رو هرتز بود که ایسی سوییچنگ پاور کامپیوتر رو باهاش تست کردم و الان رو قسمت خازن ،دیود، وهرتز اعداد بی ربط میده وقتی پراپ بیکار هست دوستان تجربه ای دارن بنده ممنون میشم راهنمایی کنند با سپاس واحترام

بالا