آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعمیرباتری لیتیوم پلیمر

amir 70

کاربر
2017-09-28
45
15
درود.باتری مودم تی پی لینک3.7ولت ابخوردگیه شدید داره.شارژ میشه اما تو یک لحظه دشارژ میشه حس میکنم از داخل اتصال کوتاه شده.بازشدنی هم نیست.راهی به ذهنتون میرسه برای تعمیرش؟

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
درود.باتری مودم تی پی لینک3.7ولت ابخوردگیه شدید داره.شارژ میشه اما تو یک لحظه دشارژ میشه حس میکنم از داخل اتصال کوتاه شده.بازشدنی هم نیست.راهی به ذهنتون میرسه برای تعمیرش؟
دشارژ میشه رو بیشتر توضیح بدید
با چی دشارژ میشه؟
ظرف چه مدتی؟
چه مقدار دشارژ میشه؟

amir 70

کاربر
2017-09-28
45
15
دشارژ میشه رو بیشتر توضیح بدید
با چی دشارژ میشه؟
ظرف چه مدتی؟
چه مقدار دشارژ میشه؟
والا باتری وقتی در حاله شارژه مدام علامت شارژ روی مودم قطع و وصل میشه .تا صد در صد هم فول میشه.ولی بمحض جدا کردنه شارژر و روشن کردن مودم سریع باتری صفر میشه.بنظرم یه جورایی باتری از داخل اتصال شده.احتمالا اب بعد از خشک شدن جرمی چیزی زده قطب مثبت منفی اتصال شده که تو یک ثانیه دشارژ میشه.با یه باتری دیگم تست زدم مودم کاملا سالمه و فقط مشکل از باتریه.

آخرین ویرایش:

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
باتری رو یک بار کامل با پاور led 1w دشارژ کن تا صفر بشه یا به 2 ولت که رسید اتصال بده تخلیه بشه بعد اهم پلاریته رو بگیر نباید اهم کمی بده بعد مجدد فول شارژ کن ببین 4.2v میرسه؟
اگه رسید خارجش کن بزن به پاور led 1w اگه پاورled زودی کم نور شد باتری مشکل داره ...

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,829
سلام.
عمر باتریتون تموم شده و بایستی تعویض بشه.

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام و درود، معمولا لبه این باتری ها یک برد حفاظتی باریک نصب میشه که اگر سوخته باشه باید تعمیر یا تعویض کنید.
ولی خب اگر باتری از داخل نشتی و اتصال کوتاه داشته باشه اصلا نباید شارژ بشه و باید موقع شارژ به شدت داغ بشه .
خب پس یا برد حفاظتی معیوب هست و یا عمر سلول باتری به انتها رسیده.

بالا