آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

تعمير آيفون كوماكس

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,481
12,064
پاسخ : Re: پاسخ : Re: تعمير آيفون كوماكس

با سلام مرسی از جواب شما ولی من تمام خازنهای بورد رو عوض کردم ولی مشکل برطرف نشد
به نام خدا
دوست عزیز بدون تست مقاومت 1 اهم را تعویض نمایید
لطفا جواب کارتان را همینجا توضیح دهید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
پاسخ : Re: پاسخ : Re: تعمير آيفون كوماكس

با سلام مرسی از جواب شما ولی من تمام خازنهای بورد رو عوض کردم ولی مشکل برطرف نشد

دوست عزیز امکان دارد مشکل از دیود باشد شما تمام دیودهای بخش تغذیه را تست کنید

با تشکر

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,249
57,511
شما با هر سه برد تغذیه یک مشکل رو دارید؟ایا قبل از چاپر ولتاژ ها درست است ؟ شما بهتر است برای نتیجه گیری یک برد سالم تهیه واون بردی که ای سی وکوپلر روی ان نصب شده را تعویض کنید ونتیجه را اعلام کنید . لطفا در صورت امکان بعد از عملی کردن توصیه همکاران نتیجه را اعلام تا نتیجه گیری حاصل شود موفق باشید

reza_wvee

کاربر
2008-12-23
53
188
Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: تعمير آيفون كوماكس

با سلام خدمت دوستان خیلی ممنون از راهنمایتون پاور اول با تعویض مقاومت یک اهم مشکل برطرف شد و دوتا پاور دیگه با تعویض خازن 47میکرو مشکلش برطرف شد البته یکی از پاورا وضوح تصویر نداشت که با تعویض خازن صافی اونم درست شد
با سپاس

reza_wvee

کاربر
2008-12-23
53
188
Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: تعمير آيفون كوماكس

سلام مجدد خدمت همه دوستان یک گوشی ایفون کماکس داریم که صدای رفت و برگشت ضعیفه واحدهای دیگه این مشکل رو ندارن و دم دری سالمه فقط این گوشی مشکل داره صدای رفت هم ضغیفه و صدای برگشت رو هم به سختی میشه شنید با تعویض میکروفن مشکل برطرف نشد تعدادی از خازنهای برد صوت رو تعویض کردم که در عکس مشخصه با علامت همچنین ترانزیستورهای 945 اما بازم مشکل برطرف نشده در ضمن پاور دستگاه هم تست شده و هیچ مشکلی نداره و صدای زنگ دستگاه هم نورمال است از دوستان خواهشمندم راهنمایی بفرماید DSC_0107.jpg

آخرین ویرایش:

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,481
12,064
پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: تعمير آيفون كوماكس

سلام مجدد خدمت همه دوستان یک گوشی ایفون کماکس داریم که صدای رفت و برگشت ضعیفه واحدهای دیگه این مشکل رو ندارن و دم دری سالمه فقط این گوشی مشکل داره صدای رفت هم ضغیفه و صدای برگشت رو هم به سختی میشه شنید با تعویض میکروفن مشکل برطرف نشد تعدادی از خازنهای برد صوت رو تعویض کردم که در عکس مشخصه با علامت همچنین ترانزیستورهای 945 اما بازم مشکل برطرف نشده در ضمن پاور دستگاه هم تست شده و هیچ مشکلی نداره و صدای زنگ دستگاه هم نورمال است از دوستان خواهشمندم راهنمایی بفرمایدمشاهده فایل‌پیوست 66729

به نام خدا
دوست عزیز سیم سوکت خط 1 دستگاه یا همان رنگ قرمز را دنبال کنید و قطعات سر این مسیر را دقیق چک کنید مشکل از یکی از قطعات سر این مسیر میباشد با تشکر

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: تعمير آيفون كوماكس

سلام مجدد خدمت همه دوستان یک گوشی ایفون کماکس داریم که صدای رفت و برگشت ضعیفه واحدهای دیگه این مشکل رو ندارن و دم دری سالمه فقط این گوشی مشکل داره صدای رفت هم ضغیفه و صدای برگشت رو هم به سختی میشه شنید با تعویض میکروفن مشکل برطرف نشد تعدادی از خازنهای برد صوت رو تعویض کردم که در عکس مشخصه با علامت همچنین ترانزیستورهای 945 اما بازم مشکل برطرف نشده در ضمن پاور دستگاه هم تست شده و هیچ مشکلی نداره و صدای زنگ دستگاه هم نورمال است از دوستان خواهشمندم راهنمایی بفرمایدمشاهده فایل‌پیوست 66729

دوست عزیز شما ابتدا تمام دیودها و ترانزیستورها و مقاومتهای مدار صوت را اهم چک کنید و اگر این قطعات مشکل نداشتند ایسی صوت LM386 زا تعویض نمایید

با تشکر

reza_wvee

کاربر
2008-12-23
53
188
Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: تعمير آيفون كوماكس

با سلام خدمت دوستان مسیر سیم 1سوکت چک شد ودر نهایت 3 تا از خازنهای مسیر رو تعویض کردم که تو عکس مشخصه مشکل برطرف نشد دیودهای برد و مقاومتها تست شدند فقط ایسی 386تعویض نشده چون دستگاه صدای زنگ داره و زنگ میخوره؟؟؟؟DSC_0107.jpg

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: تعمير آيفون كوماكس

با سلام خدمت دوستان مسیر سیم 1سوکت چک شد ودر نهایت 3 تا از خازنهای مسیر رو تعویض کردم که تو عکس مشخصه مشکل برطرف نشد دیودهای برد و مقاومتها تست شدند فقط ایسی 386تعویض نشده چون دستگاه صدای زنگ داره و زنگ میخوره؟؟؟؟مشاهده فایل‌پیوست 66756

دوست عزیز ایسی LM386 ایسی صوت هست و برای مدار مکالمه ایفون کاربرد دارد و با ایسی زنگ فرق می کند شما باید ایسی LM386 را تعویض کنید مشکلتان حل می شود

با تشکر

reza_wvee

کاربر
2008-12-23
53
188
Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: تعمير آيفون كوماكس

خیلی ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز چشم به محض تعویض ایسی 386 نتیجه رو اعلام میکنم با سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc
بالا