آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعرفه جدید پیامک برای سیم کارت های اعتباری همراه اول محاسبه نمی شود

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
در حالیکه با ابلاغ مصوبه هیات دولت ، مقرر شد تا از اول تیرماه تمامی اپراتورهای تلفن همراه، پیامک های ارسالی مشترکان خود را بر مبنای تعرفه لاتین 222 ریال و تعرفه فارسی 89 ریال محاسبه کنند،
اما در زمان حاضر این تعرفه جدید تنها برای سیم کارت های دائمی همراه اول اجرا می شود.
به گزارش خبرنگار موبنا به رغم مصوبه هیات دولت ، هم اکنون تعرفه پیامک سیم کارت های اعتباری همراه اول، همچنان با نرخ 160 ریال محاسبه می شود و این اپراتور تاکنون نرخ این سرویس خود را تغییر نداده است.
اگرچه مشکلات فنی، دلیل تاخیر در اجرای این مصوبه عنوان می شده اما هنوز خبری از رفع این مشکل از سوی مسئولان اعلام نشده است.
در همین حال اپراتور دوم تلفن همراه (ایرانسل ) نیز تغییری در نرخ پیام کوتاه سیم کارت های خود نداده و این مصوبه را برای مشترکان اجرایی نکرده است.
احتمال می رود چنانچه محدودیت فنی برای تغییر تعرفه پیام کوتاه اپراتور اول برداشته شود،این اپراتور مابه التفاوت ارسال پیامک های فارسی مشترکان را که از تیرماه باید 89 ریال محاسبه می شد، به مشترکان بپردازد.
هیات دولت به منظور فرهنگ سازی و بسط و گسترش خط و زبان فارسی، نرخ پیامک فارسی را به 89 ریال کاهش و پیامک لاتین را به 222 ریال افزایش داد که این مصوبه باید از تیرماه امسال توسط تمامی اپراتورها اجرایی می شد.
گفتنی است 27 میلیون مشترک همراه اول به طور متوسط روزانه بالغ بر 40 میلیون پیامک کوتاه ارسال می کنند.


clear.gif
 
بالا