آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تست قطعات خارج از مدارات الكترونيكي

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,273
ایران
در پاسخ به hamsafar00 سلف smd
با سلام برای مشخص کردن سلف بودن، با سلف سنج یا ال سی متر آنرا تست کن مشخص میکند که 3.3 میکروهانری یا نانوهانری و ... است.

آخرین ویرایش:

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
پاسخ : تست ماس فت

با سلام : به دنبال در خواست مكرر دوستان براي تست ماس فت روشي ساده را براي اين عزيزان همراه با تصوير آپلود مي كنم اميدوارم قابل استفاده باشد .
مولتيمتر آنالوگ از نوع عقربه اي روي رنج 10K بذاريد و ترمينال قرمز را به سورس و ترمينال مشكي را به درين وصل كنيد ( البته مي دانيم كه در مولتيمترهاي آنالوگ ترمينال قرمز در داخل به منفي باطري 9 ولت وصل شده است . ) حال يكبار گيت را با دست خود به درين و بار ديگر گيت را به سورس متصل كنيد . ونتيجه را ببينيد .البته براتون فيلم كوتاهي با فرمت فلش swf هم گذاشتم . با تشكر

با تشكر. اگرنحوه تست با مولتي متر هاي ديجيتالي را هم بفرمائيد خيلي ممنون ميشم.

javadabhari

کاربر
2013-05-29
72
177
45
ابهر
سلام اساتید عزیز-من میخوام نحوه تست این رله رو بدوبرا دزدگیر اتومبیل هستش--اینکه تو مدار چطور بفهمیم سالمه--بیرون مدار چطور بفهمیم----اگه کمکم کنید ممنون میشم DSC02046.jpg

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
من هر چی میگردم نتونستم تست خازن رو با مولتی متر دیچیتال پیدا کنم تو سایت . اساتید راهنمایی کنن لطفا
بهترین روش تست خازن تست با خازن سنج است که در صد خطای خازن ومیزان ظرفیت ان را میتوانیم تشخیص دهیم در اهم متر دیجیتال میتوانیم از رنج بیزر خازن را تست کنیم یک لحظه سوت زده وقطع میشود. که خیلی مطمعن نیست موفق باشید

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501

با سلام این رله همان رله انتی جکینک در دزدگیر است که با نصب ان روی سیم کوییل یا استارت در مواقع فعال بودن دزد گیر عمل کرده وباعث قطع برق استارت یا پشت امپر اتومبیل میشود وطریقه تست ان بدین صورت است که به دو پایه شماره 85 و86 ولتاژ12 ولت اعمال میشود که در این صورت پایه87aنباید به پایه 30 ارتباط داشته باشد اما با غیر فعال شدن دزدگیر این دو پایه باید به هم ارتباط داشته تا اتومبیل روشن ویا استارت بخورد امیدوارم این توضیح ساده ورسا باشد موفق باشید[/QUOTE]
سلام اساتید عزیز-من میخوام نحوه تست این رله رو بدوبرا دزدگیر اتومبیل هستش--اینکه تو مدار چطور بفهمیم سالمه--بیرون مدار چطور بفهمیم----اگه کمکم کنید ممنون میشم مشاهده فایل‌پیوست 81082

بالا