آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تست سخت افزاری سیستم با QUICKTECH PRO 5.9

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
تست سخت افزاری قطعات با نرم افزار QUICKTECH

دورد به تمامی همکاران
با اجازه شما امروز این نرم افزار را برای دانلود و حتی برای استفاده از دوستانی که می خواهند از صحت سلامت قطعات سخت افزاری خود آگاه شوند با دانلود این نرم افزار که به صورت ایمیج شده هستش و فقط با نرم افزارفهای مختلفی مثل خود امکانات ویندوز 7 ینی burn disc hmage و یا نرو یا کولن درایو از ایمیج خارج و روی یک عدد سی دی رایت کنید. این نرم افزار به صورت بوتیبل هستش ینی اگر وضعیت بوت سیستم ینی چه pc یا لبتاب باشد را روی بوت سی قرار بدهید به صورت بوتیبل وارد تست تمامی قطعات سخت افزاری می شود ، کل قطعات را چک و صحت سلامت را با عنوان Pased و عنوان خرابی را با Failed نشان میدهد ، نکته ای در خصوص تجربه این حقیر که کمک بسیار بزرگی برای من داشت به شما عرض می کنم:
من سیستمی نو را اسمبل کردم برای مشتری بعد از پارتیشن بندی و در نهایت موقع نصب ویندوز متوجه شدم پیغام صفحه آبی برایم ظاهر شد با ترفندی توانستم پیغام صفحه آبی را بخوانم که دیدم مشکل یکی از قطعات سخت افزاری هستش (البته پیغام صفحه آبی می تواند شامل هارد ، رم ، یا یکی از درایورهایی که اشتباه نصب شده باشد ، ویروسی شدن کامپیوتر و سایر قطعات سخت افزاری باشد) به هر حال از اینکه می خواستم مطمئن شوم مشکل از کجا هستش با توجه به پیغام صفحه آبی احتمال دادم رم یا هارد هستش ، خلاصه این نرم افزار را یکی از دوستان بهم معرفی کرد و از اینترنت دانلود کردم و به وسیله ویندوز 7 از ایمیج خارج کردم و روی سی دی رایتش کردم بعد از رایت اگه محتوای پوشه را ببیند یک فایل Notepad میبینید در صورتی که همین فایل بوت هستش ، سیستم را روی حالت بوت سی دی قرار دادم و در نهایت وارد تست قطعات شد از آنجایی که از اسمش پیداست تست سریع کامل و مفیدی انجام می دهد بعد تا جایی که وارد تست رم شد که دو مرحله تست دارد ، یک مرحله خیلی سریع تست میکند که از بخش معمولی رم هستش و بخش دوم یا همان مرحله دوم بخش تخصصی رم هستش که به صورت اعداد هگزا ینی 123456789ABCDEF در دو طرف جزء به جزء حالتهای مختلف رم مثل ایکس جامپ و سایر موارد رم می کند در اینجا این اعداد به صورت ردیفی شناور در هر مرحله که تست می کند به صورت سبز رنگ رفرش و نشان می دهد اگر در قسمت ردیفی باس رمی چند یا یکی از این اعداد به صورت قرمز رنگ ثابت شد و نشان داد این بیانگر قسمت مورد نظر رم ایراد دارد و حتی بعد از پایان تست که 100درصد تست کرد خروجی را با عنوان Failed هم نشان میدهد بعد در نهایت آخرین تست ، تست گرافیکی را هم انجام می دهد که یک ثانیه تصویر را سیاه و بعد وارد تست گرافیک شده که شبیه به برفک تلویزونهای آنالوگ هستش می شود که اگر قسمتی از گرافیک و یا حتی پیکسل سوختگی مانیتور داشته باشید را هم همزمان تست می کند و اگر ایرادی باز داشت در نهایت Failed را نشان میدهد ، راستی تست هارد خوبی هم دارد و حتی سایر اجزا مثل مادربورد ، بایوس ، تاریخ و ساعت بایوس ، امتحان کنید و لذت صحت سلامت قطعات خود را با این نرم افزار بدست آورید.
تقدیم به همه شما دوستان

پیوست‌ها

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
پاسخ : تست سخت افزاری قطعات با نرم افزار QUICKTECH

دورد به تمامی همکاران
با اجازه شما امروز این نرم افزار را برای دانلود و حتی برای استفاده از دوستانی که می خواهند از صحت سلامت قطعات سخت افزاری خود آگاه شوند با دانلود این نرم افزار که به صورت ایمیج شده هستش و فقط با نرم افزارفهای مختلفی مثل خود امکانات ویندوز 7 ینی burn disc hmage و یا نرو یا کولن درایو از ایمیج خارج و روی یک عدد سی دی رایت کنید. این نرم افزار به صورت بوتیبل هستش ینی اگر وضعیت بوت سیستم ینی چه pc یا لبتاب باشد را روی بوت سی قرار بدهید به صورت بوتیبل وارد تست تمامی قطعات سخت افزاری می شود ، کل قطعات را چک و صحت سلامت را با عنوان Pased و عنوان خرابی را با Failed نشان میدهد ، نکته ای در خصوص تجربه این حقیر که کمک بسیار بزرگی برای من داشت به شما عرض می کنم:
من سیستمی نو را اسمبل کردم برای مشتری بعد از پارتیشن بندی و در نهایت موقع نصب ویندوز متوجه شدم پیغام صفحه آبی برایم ظاهر شد با ترفندی توانستم پیغام صفحه آبی را بخوانم که دیدم مشکل یکی از قطعات سخت افزاری هستش (البته پیغام صفحه آبی می تواند شامل هارد ، رم ، یا یکی از درایورهایی که اشتباه نصب شده باشد ، ویروسی شدن کامپیوتر و سایر قطعات سخت افزاری باشد) به هر حال از اینکه می خواستم مطمئن شوم مشکل از کجا هستش با توجه به پیغام صفحه آبی احتمال دادم رم یا هارد هستش ، خلاصه این نرم افزار را یکی از دوستان بهم معرفی کرد و از اینترنت دانلود کردم و به وسیله ویندوز 7 از ایمیج خارج کردم و روی سی دی رایتش کردم بعد از رایت اگه محتوای پوشه را ببیند یک فایل Notepad میبینید در صورتی که همین فایل بوت هستش ، سیستم را روی حالت بوت سی دی قرار دادم و در نهایت وارد تست قطعات شد از آنجایی که از اسمش پیداست تست سریع کامل و مفیدی انجام می دهد بعد تا جایی که وارد تست رم شد که دو مرحله تست دارد ، یک مرحله خیلی سریع تست میکند که از بخش معمولی رم هستش و بخش دوم یا همان مرحله دوم بخش تخصصی رم هستش که به صورت اعداد هگزا ینی 123456789ABCDEF در دو طرف جزء به جزء حالتهای مختلف رم مثل ایکس جامپ و سایر موارد رم می کند در اینجا این اعداد به صورت ردیفی شناور در هر مرحله که تست می کند به صورت سبز رنگ رفرش و نشان می دهد اگر در قسمت ردیفی باس رمی چند یا یکی از این اعداد به صورت قرمز رنگ ثابت شد و نشان داد این بیانگر قسمت مورد نظر رم ایراد دارد و حتی بعد از پایان تست که 100درصد تست کرد خروجی را با عنوان Failed هم نشان میدهد بعد در نهایت آخرین تست ، تست گرافیکی را هم انجام می دهد که یک ثانیه تصویر را سیاه و بعد وارد تست گرافیک شده که شبیه به برفک تلویزونهای آنالوگ هستش می شود که اگر قسمتی از گرافیک و یا حتی پیکسل سوختگی مانیتور داشته باشید را هم همزمان تست می کند و اگر ایرادی باز داشت در نهایت Failed را نشان میدهد ، راستی تست هارد خوبی هم دارد و حتی سایر اجزا مثل مادربورد ، بایوس ، تاریخ و ساعت بایوس ، امتحان کنید و لذت صحت سلامت قطعات خود را با این نرم افزار بدست آورید.
تقدیم به همه شما دوستان
ممنون از اينكه اطلاعاتت رو در اختيارمون گذاشتي،ميشه بگيد فرق اين ورژن با ورژني كه من گذاشتم توي چي هست؟ چون دو تاش 5.9 هست!

veisian63

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
104
280
پاسخ : تست سخت افزاری قطعات با نرم افزار QUICKTECH

ممنون از اينكه اطلاعاتت رو در اختيارمون گذاشتي،ميشه بگيد فرق اين ورژن با ورژني كه من گذاشتم توي چي هست؟ چون دو تاش 5.9 هست!
سلام داداش
من پوزش می طلبم این پست را جایی جداگانه قرار داده بودم و از اینکه شما زودتر اعلام فرمودید هیچ اطلاعی نداشتم
به هر حال هدف خدمت رسانی بود
یاحق

matinc

کاربر
2014-05-02
66
98
با سلام.خواهش میکنم.عذر خواهم دیر پاسخ میدم.بیشتر لپ تاپ رو تست کردم.وقتی میبندمش و ویندوز نداره یه تست باهاش میزنم.رم و سی پی یو رو به خوبی تست میکنه،گرافیک،هارد،موس،کیبورد،درایو نوری،اسپیکر ها و ... . چند مورد مشکل رم رو بدون باز کردن لپ تاپ با همین برنامه مشخص کردم.بعضی ها دوست ندارن لپ تاپشون واسه تست باز بشه.خیلی وقت نیست با این برنامه اشنا شدم ولی نسبت به بقیه کاربردی تر و بهتر هست،یکی از خوبی هاش اینه که برای تست نیازی به حضور شما نداره و خودش تست رو مرحله به مرحله انجام میده.من قبل تست لپ تاپ رو روی کول پد قرار میدم که کمتر داغ کنه.
واسه اطلاعات بیشتر میتونید به سایت سازنده مراجعه کنید. http://www.uxd.com/qtpro-features.shtml
با تشکر
کاربرد این برنامه مثل دیباگره؟

وقتی مثلا مشکل رم رو پیدا کرد یعنی چه مشکلی از رم رو پیدا میکنه یعنی خاک گرفتی اسلات رم رو هم به عنوان مشکل پیدا میکنه یا سولفاتگی پایه های رم
یا نه وقتی مشکلو مثلا توی رم پیدا کرد یعنی رم سوخته؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mavaramat

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
کاربرد این برنامه مثل دیباگره؟

وقتی مثلا مشکل رم رو پیدا کرد یعنی چه مشکلی از رم رو پیدا میکنه یعنی خاک گرفتی اسلات رم رو هم به عنوان مشکل پیدا میکنه یا سولفاتگی پایه های رم
یا نه وقتی مشکلو مثلا توی رم پیدا کرد یعنی رم سوخته؟
با سلام.خیر مثل دیباگر عمل نمیکنه و فقط یک تست کلی میکنه و حالت بنچمارک هم داره که میتونید سیستم زیر بار ببرید.همونطور که گفتم یه تست کلی میکنه و من خودم به شخصه بیشترین ایرادی که تونستم باهاش بگیرم مشکل رم و هارد بوده،همیشه وقتی مشتری مراجعه میکنه و میگه سیستم کند شده یا صفحه ی آبی میده اول با این برنامه تست میکنم اگر مشکلی پیدا نکرد میرم سراغ بدسکتور گیری هارد.امیدوارم به جوابتون رسیده باشید.
یا حق

pcapadana

کاربر
2012-10-30
362
766
منم با این نرم افزار تست کردم قطعاتم دقیقا توی تست تخصصی رم رو 90 % 2 تا ارور میده گفتم رم حتما مشکل داره با یه رم نو دیگه هم تست کردم بازم همونجا ارور داد و در اخر کلا قطعاتم رو عوض کردم هم رم و هم مادربرد ولی همونجا که میرسه دوتا ارور میده نمیدونم دیگه مشکل از کجاست .

ali_mahiger

کاربر
2008-06-03
5
0
سلام دوستان من این برنامه رو تست کردم و نتایج به دست اومده به این شکل بود کسی میتونه راهنمایی کنه که کدوم قطعات خراب هستن با این ارر های که برنامه اخطار کرده
photo_2017-12-29_13-31-50.jpg

graphnet

کاربر
2021-01-19
2
0
سلام بر هم دوستان بنده هم این برنامه را تست کردم،در کنار تست rtcیک عدد ۲ قرمز میزنه،بخشهای rtcهم انقدر سریع رد میکنه نمیشه دید،منظورش از عدد ۲ قرمز چی میتونه باشه؟ممنون اگر راهنماییم کنید.آیا نشانه خرابیه؟

آخرین ویرایش:
بالا