آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: تستر ساده بکلایت مهتابی (LCD) با ترانس ۱۲ ولت

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
اینجا واقعا گداخانه به تمام معناست
یعنی مطالب رو افراد میگذارند ویکسری نشسته‌ان بیینن اگر بدرد خوره قایمش کنن وبگن حق عضویت بده ببین
برید دنبال یکار حلال

دوست عزیز واقعا برای طرز فکرتون متاسفم

اینجا اساتید بدون هیچگونه چشمداشتی دارن تجربه سالهای عمر خودشون رو که توی حیطه کاری مربوط به خودشون

هست رو به رایگان در اختیار کارآموزانی همچون من و سایرین که علاقه به آموزش و کسب تجربه دارن گذاشتن و میزارن و خواهند گذاشت

و مسئولین سایت هم که با توجه به هزینه های برنامه نویسی، سرور و آرشیو و نگهداری اطلاعات سایت هزینه ناچیزی رو برای عضویت

و حق اشتراک دارن میگیرن که اون هم برای موارد ذکر شده هزینه میشه واقعا جای تاسف داره که شما همچین حرفی رو زدین و باعث ناراحتی شدین...

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
با تشکر و سپاس از شما استاد گرامی
خازنی که فرمودید پیدا نکردم بجز خازن 2.2 نانو 2 کیلو ولت
خازنهای زیر رو میتونم خریداری کنم

1- خازن 4.7 نانو فاراد 1 کیلو ولت پلی استر
2- خازن 12 نانو فاراد 1200 ولت پلی استر
3- خازن 1 میکرو فاراد 400 ولت پلی استر
4- خازن 680 نانو فاراد 400 ولت پلی استر
5- خازن پلی استر 1 میکرو فاراد 630 ولت

کدوم از این خازن ها رو با خازن قهوه ای 400 جایگزین کنم
و کدوم ها رو با خازن های کوچک نارنجی
104k125 Nis t92 جایگزین کنم؟

باززهم از
لطفاً بینهایتشما سپاسگذارم

درود
فعلا ۱ میکرو ۶۳۰ ولتی را تهیه کن و با توجه به ولتاژش که نزدیک به ۴۰۰ ولتی است فعلا با خازن ۴۰۰ ولتی موازی و تست کن و نتیجه را گزارش کن تا بعد
با توجه به سادگی مدار ، اگه نقشه رو هم بکشی و ارسال کنی ، راهنمایی را ساده تر میکنه

ولتاژ خازن های کوچکتر چند ولته ؟

سپاس
DSC_0014.JPG

آخرین ویرایش:

روشن۱

کاربر
2019-06-20
4
11
57
جناب غزال عزیز اگر بنده اعتراضی دارم وبه ژعم شما توهین آمیز بوده بهتربودشما از ادبیات فاخرتان ذره‌ای بذل میفرمودید ودرجهت تبیین مخارج سایتتان ومقایسه با سایتهای مشابه میفرمودید دلیل اینکه روی هر واژه وکلمه‌ای باید شرط پرداخت مبلغ درصورت دیدن مطلب را بفرمایید وبنده نه به اندازه حضرتعالی قدرت بیان بالایی دارم ونه توان خدمت بدیگران وهمینقدرکه اساس ورودم له سایت سئوال دانشجوی عزیری بود که درمین تحصیل بکارتعمیرات مشغولند وبرایدجواب به سئوالشان پبت نام کردم وبعداز هم به هر گوشه‌ای دستم خورد دستورات یرازیر شد که حف نداری بگو چه اشتراکی میخوای همین الان بهدا دو گوشه متن تایپ رو نمیلینم یک طرف تبلیغ تعمیرهارد اون طرف مامتثیتور ودر وسط مدیریت تعمیرگاه دیگه واقعا از حد رد کرده وشما هم انصاف بدهید با وضع فعلی پول اینترنت رت بدهیم ودرسایتی به قول شما سالی چند میلیون هم بدهبم ناممان چیست

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
جناب غزال عزیز اگر بنده اعتراضی دارم وبه ژعم شما توهین آمیز بوده بهتربودشما از ادبیات فاخرتان ذره‌ای بذل میفرمودید ودرجهت تبیین مخارج سایتتان ومقایسه با سایتهای مشابه میفرمودید دلیل اینکه روی هر واژه وکلمه‌ای باید شرط پرداخت مبلغ درصورت دیدن مطلب را بفرمایید وبنده نه به اندازه حضرتعالی قدرت بیان بالایی دارم ونه توان خدمت بدیگران وهمینقدرکه اساس ورودم له سایت سئوال دانشجوی عزیری بود که درمین تحصیل بکارتعمیرات مشغولند وبرایدجواب به سئوالشان پبت نام کردم وبعداز هم به هر گوشه‌ای دستم خورد دستورات یرازیر شد که حف نداری بگو چه اشتراکی میخوای همین الان بهدا دو گوشه متن تایپ رو نمیلینم یک طرف تبلیغ تعمیرهارد اون طرف مامتثیتور ودر وسط مدیریت تعمیرگاه دیگه واقعا از حد رد کرده وشما هم انصاف بدهید با وضع فعلی پول اینترنت رت بدهیم ودرسایتی به قول شما سالی چند میلیون هم بدهبم ناممان چیست

درود

عزیزم اگر شیوه حضرتعالی ، منطقی و اخلاقی بود دیگه کسی نیاز به کسب درآمد نداشت و هر نیازی با پرخاش به دیگران و الزام افراد به بذل و بخشش رفع میشد

یعنی اگه نان نیاز داری کافیه به نانوا بگویی مگه گداخانه باز کردی ؟ برو نحوه کار فلان نانوا را ببین که مجانی نان میده و لذا تو هم باید نان مجانی بدهی
اگه نیاز به خرید مسکن داری کافیه به مالک بگویی برو فلانی را ببین که چند منزل رایگان به نیازمندان داده بنابرین تو هم نباید گدابازی در بیاری و باید بمن منزل مجانی بدهی
و به این ترتیب کوچکترین سرمایه ای نیاز نداری و بدون سرمایه صاحب بهترین اموال خواهی شد.

عزیزم همانطورکه عرض کردم بذل و بخشش خیلی خوبه ولی اختیاری است اما مطالبه بذل و بخشش و الزام دیگران به بخشش جبری بسیار ناپسنده
بهمین علت مجبور کردن افراد به بذل و بخشش نه تنها مغایر با شرع و قانونه بلکه بعنوان جرم کیفری قابل تعقیب و مجازات است

اگر استدلال شما منطقی باشه که توانایی و تخصصی ندارید که خدمات رایگان بدهید و هر کسی توانایی داره باید مجانا در خدمت شما باشه دراینصورت احدی توانایی خود را بروز نمیداد
مضافا که ناتوان ترین افراد هم دارای توانایی هایی هستند و لااقل بعنوان پادو قادر به ارائه خدمات رایگان پادویی هستند اما آیا درسته که بگوییم برو فلانی را ببین که مجانی پادویی میکنه پس تو هم باید برایگان پادوی من باشی ؟

اینکه مردم وضعیت مالی مناسبی ندارند درسته اما مسئولین سایت هم از همان مردمند و اولا قادر به تامین مخارج دیگران نیستند و ثانیا بدلایلی که عرض شد چنین وظیفه ای ندارند که هزینه من و شما را بدهند تا از خدمات رایگان استفاده کنیم

ضمنا تصور فرمودی من از مسئولین سایت هستم درحالیکه هیچ گونه مسئولیت و امتیاز مادی نسبت به دیگر اعضاء عادی ندارم و تنها تفاوت من و شما فقط در رنگ عنوان است که عنوان من برنگ آبی و عنوان شما برنگ مشکی است زیرا نام اعضائی که زحمات بی وقفه ای را فقط و فقط در قبال توهین و ناسزا تحمل میکنند در انجمن با عنوان مدیر برنگ آبی دیده میشه و هیچ تفاوت دیگری با بقیه اعضاء ندارند.

از حق نگذریم تفاوت دیگری هم هست که حضرتعالی دو پست داشتی و من در حد بضاعت و تا آنجاکه وقت و موقعیت یاری کرده به رایگان در خدمت اعضاء گرامی بوده ام و همواره بموجب توقع افرادی مانند حضرتعالی ، توهین و ناسزاهای بیشماری تحمل کرده ام چرا که چون زحماتی کشیده ام لذا باید تا ابد و برایگان و شبانه روزی در خدمت باشم و از امورات خود و خانواده ام غافل شوم تا امثال حضرتعالی از خدمات رایگان استفاده فرمایید و بدنبال امور خود باشید و توهین و ناسزایی هم تحمل نکنید چون اهل زحمت نبوده اید و کسی از شما توقعی نداره .
و البته دوستان و همکاران فراوانی هم هستند که با مبالغه اوصاف و زحمات ، همواره از اطلاعات تقدیمی ، قدردانی بیش از انتظاری فرموده اند و نادیده گرفتن آنها خارج از انصاف است.

عزیز گرامی اگر طبق ادعای شما افرادی به هر دلیل قادر به ارائه خدمات رایگان تری هستند احدی مزاحم شما نخواهد شد و میتوانید از آنها استفاده کنید و عجیبه که چرا به گداخانه مراجعه فرمودید و همچنان اصرار هم دارید از گداخانه استفاده کنید ؟!!
فرمودید اگر حق الزحمه زحمات را بپردازید نامتان چیست ؟
دراینصورت نامتان تغییر نمیکند اما صفت شما شایسته تر میشه و جزء افراد منصف شمرده خواهید شد
اما در مورد افرادی که حاضر به پرداخت بخش ناچیزی از هزینه های خود هم نیستند و تلاش میکنند حق عضویت بسیار ناچیز را هم دیگران برای آنها پرداخت کنند ، هیچ عاقلی از اینگونه افراد که حاضر به پرداخت هزینه خود نیستند توقع نداره که حق الزحمه دیگران را پرداخت کنند .

بمقدساتم با چنین توقعاتی بهت زده میشم که با مبلغ بسیار بسیار بسیار ناچیزی که بابت حق عضویت مقرر شده و استفاده رایگان از اطلاعات بسیار بسیار ارزشمند و قیمتی را ممکن میسازد و تقدیر و تشکر بی انتها را میطلبد ، معذالک چنین توقعاتی مطرح میشه که باید هزینه حیات سایت را هم دیگران بپردازند تا کوچکترین نقشی در پرداخت بخش ناچیزی از مخارج خود نداشته باشید که مجانی تر بشه و بیشتر مزه بده
در پایان مجددا تاکید میکنم اگر پاسخ منطقی سوالات پست ۲۳ را بفرمایید قاطعانه به وعده خود عمل میکنم و یک عمر پادوی شما خواهم شد.

سپاس

آخرین ویرایش:

هرمز1350

کاربر
2018-11-24
117
124
سلام استاد غزال
ایا از ایسی ATMEGA 8 میشه کپی گرفت بر فرض اینکه لاک شده باشه که حتما هست ؟؟ اکر شدنی هست و کسی را میشناسید لطفا . خواهشا معرفی کنید با تقدیم هزینه ... چون سخت کارم لنگه .... منتظر پاسخ شما هستم ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
سلام استاد غزال
ایا از ایسی ATMEGA 8 میشه کپی گرفت بر فرض اینکه لاک شده باشه که حتما هست ؟؟ اکر شدنی هست و کسی را میشناسید لطفا . خواهشا معرفی کنید با تقدیم هزینه ... چون سخت کارم لنگه .... منتظر پاسخ شما هستم ...

درود

در این خصوص اطلاعی نپارم و اینجا هم برای چنین مقصودی محل مناسبی نیست.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
استاد غزال ظرفیت خازن برای پشه کشتن فارد ، میکروفارد ، یانانو فارد باشه خوبه ؟

درود

اگه به ابتدای اظهارات پست ۳۲ دقت کنی عرض کردم با توجه به خازن هایی که فرمودی قادر به تهیه آنها هستی توصیه کردم ۱ میکرو ۶۳۰ ولت را تهیه و تست و نتیجه را گزارش کن تا در صورت وجود نقص و ضعفی ، مطابق دلخواه شما تکمیل کنیم
۱ میکرو یعنی ۱ میکرو فاراد یعنی ۱۰۵

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
استاد غزال ظرفیت خازن برای پشه کشتن فارد ، میکروفارد ، یانانو فارد باشه خوبه ؟

درود

میله هایی که مطابق تصویر زیر نصب کردی اشکالاتی داره
اولا فاصله ها مساوی نیست و ممکنه انرژی بین دو میله ای که فاصله کمتری داره همیشه تخلیه بشه و هیچگاه انرژی ذخیره شده نداشته باشی
بهتره وسط میله ها رو هم با عایقی مهار کنی که با فاصله ها مساوی از یکدیگر قرار گیرند

ثانیا میله ها در هر طرف باید یک در میان بهم متصل شده و به مثبت خروجی متصل بشن و در طرف دیگر میله های باقیمانده بهم متصل بشن و به منفی خروجی متصل بشن

ثالثا میله ها باید دارای حفاظی باشه که بسادگی قابل دسترس نباشه و بجای مگس ، بچه ها رو درو نکنه.

اگر در سطح بالا و نزدیگ به سقف که قابل دسترس نباشه نصب کنی از این نظر اشکال نداره
اما برای تست قدرت باید ابتدا روی میله های دستگاه آماده ای که داری تست کنی و یا دو سیم خروجی را بیکدیگر نزدیک کنی تا جرقه تولید کنه و با شدت جرقه اولیه مقایسه کنی
و پس از اطمینان از میزان قدرت دلخواه به میله هایی که ساختی متصل و تست کنی و دراینصورت اگه اشکالی دیدی مربوط به بخش الکترونیک نیست و باید اشکال را در میله ها و فواصل آنها جستجو کنی

ضمنا بنظر میرسه این موضوع که با استفاده از دیمر قادر به ساختن مگس کش بسیار پرقدرتی هستیم موجب برداشت نادرست شما شده که تصور فرمودید مدار مورد نظر بدون قطعات اضافی ، بعنوان مگس کش هم قابل استفاده است
اما من گفتم برای مگس یا حشره کش قابل استفاده است نه اینکه بجای مگس کش قابل استفاده است
لذا برای استفاده از مدار مورد بحث تاپیک ، برای حشره کش ، باید خازن ذخیره کننده انرژی خروجی و یکسوساز و چند برابر کننده هم اضافه بشه و اگه بجای ترانس معمولی از ترانس هایولتاژ استفاده بشه نیاز به چند برابر کننده نداره

بنظر میرسه مدار مورد نظر تاپیک را با ترانس و دیمر ساختی که دراینصورت نتیجه را گزارش کن
تا اگه از ترانس و دیمر نتیجه ناچیزی هم گرفته باشی ، درصورتیکه دوست داری بعنوان حشره کش تکمیلش کنیم ؟

سپاس

wsds.jpg

آخرین ویرایش:
بالا