آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: ترفندی برای استفاده راحت از پراب مولتی متر

majid parsa

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-12-30
470
1,029
تهران
سلام<br>من یه سوزن خیاطی گذاشتم،دورش چند دور سیم پیچیدمو لحیم کردم .خیلی خوب شده.سوزن ته گرد خاصیت ارتجاعی نداره و تا میشه.این پراب واسه ولتاژ گیری عالیه حتی تو بد دست ترین آی سیها،ولی دوتا عیب داره 1 خطرناک شده همیشه باید حواست باشه2 حمل و نقلش تو کیف سخته!

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سلام<br>من یه سوزن خیاطی گذاشتم،دورش چند دور سیم پیچیدمو لحیم کردم .خیلی خوب شده.سوزن ته گرد خاصیت ارتجاعی نداره و تا میشه.این پراب واسه ولتاژ گیری عالیه حتی تو بد دست ترین آی سیها،ولی دوتا عیب داره 1 خطرناک شده همیشه باید حواست باشه2 حمل و نقلش تو کیف سخته!

با سلام
تصویر ارسال کنید که نتیجه کار رو ببینیم و استفاده کنیم
با سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
مشاهده فایل‌پیوست 169646
این تورفتگی و حالت پیچ منظورم هست البته تصویر رو از اینترنت گرفتم و تفاوت با پراپ من داره
با سپاس فراوان

بسیار خب
البته نوک پراب هایی که بنده دارم اینگونه نیستند
یکی شون کاملا صاف هست
و مدل دیگره ای که دارم نوک اون فقط یک شیار داره
مشاهده فایل‌پیوست 169644

سوزن ته گردی که استفاده کردی اگر جنس فلز اون خشکه باشه خوبه ( مانند سوزن های خیاطی که خشکه میباشند )
ولی اگر از ته گردهای معمولی باشه جالب نیست چون جنس نرمی دارن و زود خم میشن
سوزن های خیاطی خشکه هستند با فشار خم نمیشوند
البته با فشار زیاد میشکنند
در تصویری که قرار دادی اگر ته سوزن ته گرد توسط سیم چین جدا بشه و دقیقا زیر همان طاقی که رزوه دار هست قرار بگیره بعد توسط سیم هایی مانند سیم لاکی مهار بشه خیلی خوب خواهد شد
هر چند من هیچ موقع نتونستم توسط سیم لاکی و امثالهم مهارش کنم
مگر اینکه در آخر سیم لاکی و پراب و سوزن هر سه توسط لحیم محکم کاری بشوند
باز هم تشکر میکنم
اگر دوستان پیشنهاد یا راه های دیگه هم که خودشون انجام دادن
یا استفاده میکنند و یا به ذهنشون میرسد عنوان کنند خیلی بهتر میشد

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود
یک پروب خوب به نظر من باید از هر دو طرف باز و بسته بشه مثلا ما میتونیم قسمت انتهای پروب را حذف و یک فیش پیچی نصب کنیم .و طرف دیگر پراب را میتونیم از ترمینال نمره کوچک استفاده کنیم به یک طرف ترمینال سوزن یا مس و طرف دیگر ترمینال سیم را ببندیم . و با سلیقه خودمون یک دسته با چوب یا از دسته های پروب اوراقی استفاده کنیم.
و همیشه هم میتونیم سیم را با سایز مورد نیازمون عوض کنیم.
سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 169647
مشاهده فایل‌پیوست 169648
مشاهده فایل‌پیوست 169650

این پیشنهاد عالی هست

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,310
ایران

سلام و عرض ادب خدمت اساتید عزیز
ضمن تشکر بسیار از تجربیات مهندسین،
یک پیشنهاد هم به اون دسته عزیزان
که میخوان بدون خریدن پروب،ابتکاری پروبی
بسازند بدم اینه که از خودکارها و روان نویس 
 و ماژیک هایی

که نمی نویسند و جنس خوبی دارند می تونند
به جای پروب و به جای سوزن هم از میله ی چتر
خراب که قابل مصرف نیست استفاده کنند و 
همینطور که میدانید میله ی چتر سفت هست و 
به راحتی خم نمیشه و میتونیم با صیقل دادن به
اندازه دلخواه نوک تیز  کنیم و در جای
خودکار و... محکم کاری کنیم و حتی می تونیم از
این میله برای باز کردن لحیم پایه ی قطعاتی که از برد خارج میشه استفاده کنیم تا نصب قطعات آسانتر شود
تا گرمای اضافی هویه برد رو خراب نکنه و عمری استفاده کنیم.سپاسگزار و آرزوی توفیق​

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
همانطور که عرض شد پیشنهاد امیر سجاد عالی و پسندیده بود و من میخواستم به همین پیشنهاد برسیم
قبلا تمامی راه حل ها رو تست کرده بودم و نتیجه خوبی نمیگرفتم
تا اینکه بلاخره توسط مغزی ترمینال و سوزن خیاطی تونستم پراب دلخواهم رو درست نمایم
پیشنهادات دیگه هم خوب هستن و از همه تشکر میکنم
ولی به نظرم این راه بسیار راحت و مطمعن تری میباشد
به راحتی هم قابل جدا شدن میباشد و به قول دوست بزرگوار دیگه بابت جایگزاری در کیف هم به مشکلی برخورد نمیکنید

خدمت شما

۲۰۲۰۰۹۰۴_۱۵۰۷۰۲.jpg

mansrr

کاربر
2017-08-28
15
14
سلام عالی فقط باید مواظب نوک تیز سوزن ها بود چون ممکنه توی شلوغی کارگاهی یه موقع آسیبی بهتون برسونه و بنظرم باید نوک تیز سوزن ها رو سمباده زد تا از تیزی ش کم بشه

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
همانطور که عرض شد پیشنهاد امیر سجاد عالی و پسندیده بود و من میخواستم به همین پیشنهاد برسیم
قبلا تمامی راه حل ها رو تست کرده بودم و نتیجه خوبی نمیگرفتم
تا اینکه بلاخره توسط مغزی ترمینال و سوزن خیاطی تونستم پراب دلخواهم رو درست نمایم
پیشنهادات دیگه هم خوب هستن و از همه تشکر میکنم
ولی به نظرم این راه بسیار راحت و مطمعن تری میباشد
به راحتی هم قابل جدا شدن میباشد و به قول دوست بزرگوار دیگه بابت جایگزاری در کیف هم به مشکلی برخورد نمیکنید

خدمت شما

مشاهده فایل‌پیوست 169651

درود بر شما جناب اصغری عزیز
حقیقتا تبادل نظر در بسیاری از کار ها مشکل‌گشا می باشد و ذهن ها پرورش داده می شوند بله روش ترمینال عالی هست برای جدا سازی هم مشکل روش بنده رو نداره اگر از سوزن بلند تر استفاده کنید و ترمینال رو آخر ببندید عالی میشه .
با سپاس فراوان از شما دوست و بردار عزیزم

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود بر شما جناب اصغری عزیز
حقیقتا تبادل نظر در بسیاری از کار ها مشکل‌گشا می باشد و ذهن ها پرورش داده می شوند بله روش ترمینال عالی هست برای جدا سازی هم مشکل روش بنده رو نداره اگر از سوزن بلند تر استفاده کنید و ترمینال رو آخر ببندید عالی میشه .
با سپاس فراوان از شما دوست و بردار عزیزم

ممنون عزیزم نظر لطف شماست
حقیقتا این روش پرسش و پاسخ و تبادل جزو خصوصیات بارز استاد غزال میباشد و ما فقط از تجربیات ایشان الگو میگیریم

علیرغمی که تاپیک رو با عنوان تجربیات ایجاد نمودم ولی جمله رو سوالی مطرح نمودم تا از دیگر تجربیات دوستان هم استفاده نماییم و موضوع هم بهتر جا بی افته
تا اینکه دوست عزیزم امیر سجاد دقیقا زد وسط خال و تمامی نقشه های ما رو نقش برآب کرد ::agor:: :lol:
شوخی بود
ولی حقیقتا هر شخصی یک کلّه و فکری داره البته تمامی روشها با ارزش هستند
فقط بعضی هاشون با ارزشتر میشه فقط همین
به قول دوستمون حالا باید مواظب نوک تیز اون باشیم
یعنی حالا باید بگردیم دنبال روشی بابت کند نمودن نوک تیز سوزن چرخ خیاطی
:computer:

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
ممنون عزیزم نظر لطف شماست
حقیقتا این روش پرسش و پاسخ و تبادل جزو خصوصیات بارز استاد غزال میباشد و ما فقط از تجربیات ایشان الگو میگیریم

علیرغمی که تاپیک رو با عنوان تجربیات ایجاد نمودم ولی جمله رو سوالی مطرح نمودم تا از دیگر تجربیات دوستان هم استفاده نماییم و موضوع هم بهتر جا بی افته
تا اینکه دوست عزیزم امیر سجاد دقیقا زد وسط خال و تمامی نقشه های ما رو نقش برآب کرد ::agor:: :lol:
شوخی بود
ولی حقیقتا هر شخصی یک کلّه و فکری داره البته تمامی روشها با ارزش هستند
فقط بعضی هاشون با ارزشتر میشه فقط همین
به قول دوستمون حالا باید مواظب نوک تیز اون باشیم
یعنی حالا باید بگردیم دنبال روشی بابت کند نمودن نوک تیز سوزن چرخ خیاطی
:computer:

بله بنده هم همون اول فهمیدم که منظور شما تبادل نظرات هست
سوزن این مشکلات رو داره بعضی وقتا پراپ رو میزارم رو میز میخای چیزی رو جابجا کنی سیم از میز آویزون میشه و سوزن میره تو پام برق از سر ادم می پره.

سپاسگزارم

بالا