آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701 و 702(هویه و..)

رضارحیمی

کاربر
2009-04-19
6
7
پاسخ : تحلیل و عیب یابی گرداک 952

با سلام خدمت همکاران عزیز بنده یک گرداک 952 سری v دارم که هویه اون گرم می کنه قشنگ کار میکنم باهاش منتها دمای اونو روی صفحه نمایشش نشون نمیده رله اون ضرب میزنه گه گداری هیترش ولی دماشم نشون میده قشنگم کار می کنه چطوری میتونم مشکل نمایش دادن دمای هویه اونو برطرف کنم با تشکر

Lemonesa

کاربر
2012-11-23
27
74

دقیقا مشکل ار PT6312BLQ هست
پیداش هم کردم قیمت زیادی ندارد
ولی احتمال دارد مجددا بسوزد ؟ یا علت سوختگی ولتاژ اضافی بوده ؟
از کجا میتوان مطمئن شد که بعد از تعویض ای سی مد نظر دیگر این اتفاق نمی افتاد یا ممکن است مشکل از vfd باشد ؟
باتشکر

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786

با سلام خدمت همکاران عزیز بنده یک گرداک 952 سری v دارم که هویه اون گرم می کنه قشنگ کار میکنم باهاش منتها دمای اونو روی صفحه نمایشش نشون نمیده رله اون ضرب میزنه گه گداری هیترش ولی دماشم نشون میده قشنگم کار می کنه چطوری میتونم مشکل نمایش دادن دمای هویه اونو برطرف کنم با تشکر

درود

این جمله شما را نفهمیدم و نیاز به ترجمه داره

رله اون ضرب میزنه گه گداری هیترش ولی دماشم نشون میده

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786

دقیقا مشکل ار PT6312BLQ هست
پیداش هم کردم قیمت زیادی ندارد
ولی احتمال دارد مجددا بسوزد ؟ یا علت سوختگی ولتاژ اضافی بوده ؟
از کجا میتوان مطمئن شد که بعد از تعویض ای سی مد نظر دیگر این اتفاق نمی افتاد یا ممکن است مشکل از vfd باشد ؟
باتشکر

درود

من باور نمیکنم خودش سوخته باشه چون با رگلاتوری تغذیه میشه که برای مصرف کننده های ایندستگاه کم نمیاره و رگلاتور که نسوزه با توجه به شرایط مدار ، صدمه آی سی هم محاله .
احتمالا با تعویض شانسی قطعات عیب اولیه برطرف شده ولی بواسطه دستکاری و تعویض فراوان و شانسی قطعات احتمال خطا را افزایش دادی و بروز خطا موجب صدمه آی سی شده

علی ایحال اگر بعد از تعویض آی سی دیدی کمی هم گرم میکنه اطلاع بده تا با تمهیدی عمرشو ابدی کنیم

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786

چه کاری میشه انجام داد برای بالا بردن عمر دستگاه ؟

درود

عزیزم هنوز خر نخریدیم که برای پالونش فکری کنیم
من باور نمیکنم خودش سوخته باشه و دراینصورت هرگونه ابتکاری بی حاصله مضافا که دستگاه را بی جهت از حالت اصلی خارج کردیم

عرض کردم اگه این آی سی با دستکاری سوخته باشه که قطعا همینطوره دراینصورت برای افزایش عمرش نباید الکی دستکاری بشه و نباید بصورت شانسی قطعاتش عوض بشه همین
اما اگه خودش سوخته باشه که با توجه به شرایط تغذیه و ورودی هاش ، خیلی بعیده ، دراینصورت حتما داغ یا لااقل کمی گرم میکنه که به وقتش چاره میکنیم.

سپاس

Lemonesa

کاربر
2012-11-23
27
74

با سلام
من ای سی VFD رو تعویض کردم
و مشکل از انجا رفع شد ولی به نظر می اید که ای سی میکروکنترلر هم مشکل دارد چون اون هم گرم میشود و دستگاه کار نمیکند
هنگام روشن کردن دستگاه پمپ هم فعال میشد به هر حال بودن یا نبودن مسئله این است فایل هگز این میکروکنترلر را از کجا بیاورم ؟
و یک سوال آیا امکان این هست که دستگاه را به صورت انالوگ ولومی در بیاوریم و این بند و بساط نمایشگر را جمع کنیم ؟
باتشکر

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786

با سلام
من ای سی VFD رو تعویض کردم
و مشکل از انجا رفع شد ولی به نظر می اید که ای سی میکروکنترلر هم مشکل دارد چون اون هم گرم میشود و دستگاه کار نمیکند
هنگام روشن کردن دستگاه پمپ هم فعال میشد به هر حال بودن یا نبودن مسئله این است فایل هگز این میکروکنترلر را از کجا بیاورم ؟
و یک سوال آیا امکان این هست که دستگاه را به صورت انالوگ ولومی در بیاوریم و این بند و بساط نمایشگر را جمع کنیم ؟
باتشکر

درود
بله احتمالا ورودی و خروجی رگلاتور تغذیه طی خطایی یک لحظه شورت شده و با توجه به اینکه تغذیه هر دو آی سی از یک منبع تامین میشه احتمال صدمه این آی سی هم زیاده
اما برای تبدیل کردن به آنالوگ بدون تعویض برد قطعا میشه اما ساده بنظر نمیرسه .

سپاس

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران

برد یدکی دستگاه انالوگ یا دستگاه خودم و یا ای سی که سوخته داخل بازار پیدا میشه ؟
یا نه
باتشکر

این مورد را با مهندس زارع amir ic هماهنگ کنید .

بالا