آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی تغذیه سوئیچینگ تابلوهای روان

رسول21

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-09-04
200
409
با سلام خدمت استاد غزال عزیز یه تایپک زدم تعمیر پاور ده امپر
واقعا به راهنمایی نیاز مندم خاستم پیغام بفرستم واستون ولی صندوق پر بود
بازم عذر خواهی میکنم اینجا مزاحم شدم
اینم ادرس تایپک

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
http://up.iranblog.com/files/1544648755.jpg
بخش قدرت اضافه نشده هنوز ..ولی این تکمیل شده با تمام اشکالات و شلوغی تقدیم ب شما ( مدار ای سی باید اضافه شه و یک سری از اشکال ها رو ک باید حذف کنم مثلاً مقاومت ۵۷و۴۴و دیود ۴۱۴۸ دی ۲۰ رو جا به جا کردم باید حذف کنم)
ببخشید طول کشید )
سپاس از شما

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
با سلام خدمت استاد غزال عزیز یه تایپک زدم تعمیر پاور ده امپر
واقعا به راهنمایی نیاز مندم خاستم پیغام بفرستم واستون ولی صندوق پر بود
بازم عذر خواهی میکنم اینجا مزاحم شدم
اینم ادرس تایپک

درود

عزیزم همانطور که در پست نهایی عرض کردم متاسفانه توانایی لازم برای حل مشکل شما را ندارم
خصوصا که از اولین تا آخرین پست میدونی درست نمیشه و نهایتا انصراف میدی و تغذیه جدیدی را شروع میکنی و نمیدونی
تصمیم ناصحیح موجب ورود خسارت به مخاطبین میشه و بعد از مطالعه چندین پست متوجه میشن وقت خود را بیهوده برای مطالعه پست ها تلف کردن و موضوع بدون نتیجه رها شده.

درسته که انسان برای اتخاذ تصمیم در بسیاری از امور آزاده و مثلا آزاده که در خیابون دستش را داخل شلوار و شورتش کنه ولی با این تصمیم به شهود ماجرا بی حرمتی کرده
بهمین ترتیب درسته که پس از صرف وقت قابل توجه میتونی انصراف از ادامه تعمیر را اعلام کنی ولی قطع نظر از من با این تصمیم به بسیاری از علاقمندان بی حرمتی شده و
هر کسی این پست ها رو مطالعه کنه بواسطه تصمیم شما ضرر کرده و وقت خودشو تلف کرده و اطلاعات چندانی بدست نیاورده.

فلذا همانطورکه قبلا هم عرض کردم حاضر به جفای مجدد علیه علاقمندان نیستم و عذرخواهی میکنم بویژه که اطلاعات فنی شما هم کافی نیست و مزید بر علت مکلفم میکنه حتی المقدور از تکرار جفا پیشگیری کنم.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
http://up.iranblog.com/files/1544648755.jpg
بخش قدرت اضافه نشده هنوز ..ولی این تکمیل شده با تمام اشکالات و شلوغی تقدیم ب شما ( مدار ای سی باید اضافه شه و یک سری از اشکال ها رو ک باید حذف کنم مثلاً مقاومت ۵۷و۴۴و دیود ۴۱۴۸ دی ۲۰ رو جا به جا کردم باید حذف کنم)
ببخشید طول کشید )
سپاس از شما

درود بر شما عزیزم
اگه یکماه دیگه هم طول بکشه هیچگونه عجله ای نیست و با حوصله ادامه بده
من کوچکترین نیازی به این نقشه ندارم اما تلاش بسیار مفید و ارزنده ای است
و بدون تردید برای خودت هم مفید و قابل استفاده است بخصوص که کشیدن نقشه موجب جهش فنی شما میشه.

ابهامات زیادی در نقشه می بینم که قبل از تکمیل نقشه قابل ارزیابی نیست و ممکنه با بخش تکمیلی رفع بشه
اما اگه T2 ترانس است دراینصورت بصورت سیم پیچ اولیه و ثانویه مشخص کن (مانند نقشه تاپیک)
آیا ترانس کوچیک (درایور) نداره؟
در خصوص مقاومت شنت متوجه نشدم ولی گاها از سیم بجای شنت استفاده میشه.

سپاس

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سلام مقاومت ک ب شنت و پایه ۱۵ ای سی متصل بود رو برطرف کردم (منظورم این بود ک تونقشه جلوی راهش رو بستم و نمیتونم از خروجی تا پابه ۱۵ای سی وصل کنم که با خودکار قرمز رنگ وصل کردم پستی بود ک قبل از فکر کردن زدم )
درایور ترانس کوچک ترانزیستور های قدرت و ترانس بزرگ هستند که هنوز تکمیل نشده
T2 ترانس هست و اولیه ثانویه رو با عدد مشخص کردم چشم حالت سیم پیچ میکشم خودم هم از اعدادش سر در نیاوردم .
ابهامات شاید اشتباه های بنده باشند بهمین خاطر تا تکمیل نشده عکس می‌فرستم
قابل خوندن هست برای شما زیاد شلوغش ک نکردم اگر اینطور هست بگید از اول بکشم الان تقریبا راه روشش رو یاد گرفتم ک پیچیده نباشه متاسفانه اول نمی‌دونستم میتونن ب جای خط از نماد ها استفاده کنم که اینجوری پیچیده نشه
سپاس فراوان

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام مقاومت ک ب شنت متصل بود رو برطرف کردم درایور ترانس کوچک ترانزیستور های قدرت و ترانس بزرگ هستند که هنوز تکمیل نشده T2 ترانس هست و اولیه ثانویه رو با عدد مشخص کردم چشم حالت سیم پیچ میکشم خودم هم از اعدادش سر در نیاوردم .ابهامات شاید اشتباه های بنده باشند بهمین خاطر تا تکمیل نشده عکس می‌فرستمقابل خوندن هست آیا؟
درودبله بسیار عالی استبرای مشخص شدن سیم پیچ ترانس باید از اهم متر استفاده کنی دو پایه ای که اهم کم داره یعنی یک سیم پیچ است و اهم بالا یعنی بهم مرتبط نیستند بعبارت دیگر یعنی یکی مربوط به اولیه و دیگری ثانویه است که اهم بالا دارهسپاس

پیوست‌ها

• 1.7 مگابایت بازدیدها: 254
آخرین ویرایش:

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
پس بهتر خارج کنم ترانس هارو ک دقیق بگیرم چند قطعه هم باید یک پایه خارج بشه ک مقدار بدست بیاد نوشته و رنگ شون پاک شده با دیجیتال مقدار ترانس ها رو بگیرم نشون میده دقیق دوتا آنالوگ دارم متاسفانه هردو خراب شدن

در مورد نور نقشه هم رو کاغذ روغنی کشیدم ک ب این مشکل فکر نکردم اگر مقدور باشه میدم اسکن بگیرن برام البته قبل ش ایراد ها رو باید برطرف کنیم ب کمک شما پایه ۷و۵ lm358 دوسه تا مقاومت و یک دیود باید پاک بشه جاشون رو عوض کردم
سپاس از شما برای وقتی که گذاشتید

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
پس بهتر خارج کنم ترانس هارو ک دقیق بگیرم چند قطعه هم باید یک پایه خارج بشه ک مقدار بدست بیاد نوشته و رنگ شون پاک شده با دیجیتال مقدار ترانس ها رو بگیرم نشون میده دقیق دوتا آنالوگ دارم متاسفانه هردو خراب شدنباز هم تشکر از وقتی که میزارید
درود بر شما نه عزیزم نیاز به خارج کردن ترانس نیست غالبا پایه هایی که یکطرف است مربوط به اولیه و طرف دیگر ثانویه است اگر تعداد پایه های یکطرف بیشتر از ۳ تا باشه با احتمال زیاد ۲ پایه مربوط به یک ثانویه و بقیه مربوط به ثانویه دیگر است و در این تغذیه احتمالا دو تا ثانویه داره ( هم ترانس بزرگ هم ترانس کوچیک) ترانس بزرگ را بهیچ‌وجه خارج نکن که عذاب الیم است خصوصا که سیم پیچ هاش بسادگی مشخص میشه چون نزدیک به صفر اهم هستندسپاس

پیوست‌ها

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
با سلام خدمت استاد غزال عزیز یه تایپک زدم تعمیر پاور ده امپر واقعا به راهنمایی نیاز مندم خاستم پیغام بفرستم واستون ولی صندوق پر بود بازم عذر خواهی میکنم اینجا مزاحم شدماینم ادرس تایپک
درود بر شما جناب رسول عزیز. پیام خصوصی شما رو دیدم بنفع شماست که از اساتید محترم کمک بگیرید متاسفانه علاوه بر دلایلی که در پست قبل عرض کردم توانایی ناچیز من برای مشکل شما کافی نیست.سپاس

آخرین ویرایش:

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
الان گرفتم فقط پایه های ثانویه و اولیه مشخص بشه
اول فکر کردم مثلاً تو اولیه کدوم پایه با کدوم پایه وصل هست و ثانویه همچنین اتفاقا پایه هاش چسب خورده ب برد
و در آخر اعداد و ارقام رو با فتوشاپ اصلاح میکنم همچنین لکه ها و قلم خوردگی ها رو

آخرین ویرایش:
بالا