آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تجربیات همکاران در تعمیرات مادربرد

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
مادربرد GIGA 8S648FXP-RZ : مادربرد تصویر نمیداد و دیباگر تا C5 میرفت و مجددا ریست میکرد
رفع مشکل :1- I/O قلع مردگی داشت که با هیت و مایع فلکس بر طرف شد 2- بایوس را هم پروگرم کردم

آقا مهدی میشه بفرمایید تو این مورد چی شد که به I/O شک کردید؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود فراوان خدمت شما دوست بسیار عزیزم
راستش هنگامی که داشتم برد را نگاه میکردم دیدم پایه های I/O نصبت به بقیه کدرتر . تازه یک قسمت کوچک از پایه های I/O سولفات زده بود
پایدار باشید

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
با درود فراوان خدمت شما دوست بسیار عزیزم
راستش هنگامی که داشتم برد را نگاه میکردم دیدم پایه های I/O نصبت به بقیه کدرتر . تازه یک قسمت کوچک از پایه های I/O سولفات زده بود
پایدار باشید

بسیار عالی ، ممنون آقا مهدی
پس نتیجه اخلاقی از این تجربه اینکه باید به تمام قطعات و اجزاء برد خوب و با دقت (اگه لوپ هست که چه بهتر) نگاه کنیم و از کنار مواردی چون سولفاته شدن پایه های آی سی ها و خازن و ... بسادگی نگذریم.
موفق باشید.

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
دوستان خسته نباشید ، مین نیاز به تعویض کریستال داشت، بعد از تعویض، مین روشن نمی شد، به دلیل خستگی ولش کردم وبعداز چند لحظه که روشن کردم کاملآ بی عیب شده بود ، نتیجه بعداز تعویض کریستال برای اینکه حرارت هویه از کریستال خارج وسرد نشده بود روشن نمیشد

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت دوستان عزیز
لازم دیدم در رابطه با مادربردهایی که دو بایوس دارند در این قسمت هم توضیح مختصری بدم
این تکنولوژی انحصارا در اختیار شرکت giga است و یکی از بایوس ها backup است یعنی در صورت خرابی بایوس اصلی اون بایوس بکاپ میاد ترمیم میکنه پس نتیجه میگیریم احتمال خرابی بایوس در مین های دارای تکنولوژی بایوس دوگانه بسیار کم است ولی زمانی اگر خواستید پروگرم کنید بهتر است هر دو را پروگرم کنید
بدرود

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
دوستان خسته نباشید ، مین نیاز به تعویض کریستال داشت، بعد از تعویض، مین روشن نمی شد، به دلیل خستگی ولش کردم وبعداز چند لحظه که روشن کردم کاملآ بی عیب شده بود ، نتیجه بعداز تعویض کریستال برای اینکه حرارت هویه از کریستال خارج وسرد نشده بود روشن نمیشد

سلام خدمت دوست عزیزم ،
خدا رو شکر که مشکلت حل اما یه سوال؟
منظورت کدوم مین بود ؟؟؟
سوالت رو اینجا پرسیده بودی؟
داداش حداقل یه لینک از موضوع و سوالت بزار ببینیم مادربردت چی بوده و چه مشکلی داشته که با تعویض کریستال حل شده ؟
ممنون و موفق باشی.

بالا