آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تبدیل پاور کامپیوتر به کوره القایی

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام دوستان باتوجه به گران شدن نجومی گازهای کپسولی بچه های اهل دل و معتاد دیگه نمی تونند پیک نیکهاشون پر کنند و استفاده بهینه کنند فلذا سیخ سرخ کنهایی تو بازار اومده اونم باقیمت نجومی که بوسیله پاور و بعضابدون پاور ساخته میشوند کسی از دوستان طریقه ساختش بلد نیست من پاور خراب زیاد دارم می خوام ازاینا تولید کنم و با قیمت منصفانه بفروشم ممنونم

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام دوستان باتوجه به گران شدن نجومی گازهای کپسولی بچه های اهل دل و معتاد دیگه نمی تونند پیک نیکهاشون پر کنند و استفاده بهینه کنند فلذا سیخ سرخ کنهایی تو بازار اومده اونم باقیمت نجومی که بوسیله پاور و بعضابدون پاور ساخته میشوند کسی از دوستان طریقه ساختش بلد نیست من پاور خراب زیاد دارم می خوام ازاینا تولید کنم و با قیمت منصفانه بفروشم ممنونم
درود،
میتونید از مدار کوره القایی ZVS استفاده کنید.
و اینکه از داخل پاور کامپیوتر هیچ چیزی برای کوره القایی پیدا نمیشه ( مگر سلف )

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,872
32
درود،
میتونید از مدار کوره القایی ZVS استفاده کنید.
و اینکه از داخل پاور کامپیوتر هیچ چیزی برای کوره القایی پیدا نمیشه ( مگر سلف )
شدنش میشه ولی در نقش منبع تغذیه ولی پاور کلی باید دستگاری بشه کار راحتی نیست و مدار کوره القایی رو هم باید بسازند

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,872
32
برای اینکار اول باید ارزیابی کنید پاور شما از چه چیپ کنترلی و pwm ای استفاده میکند
کلاسیک : ترانزیستور سویئچ bjt
آیسی pwm و سوپر وایزر tl494/sdc7500/ka7500/pa494/lm339
غیر کلاسیک : tl494/lm393/sg3525/lm358/sg6109/sd6109
at2005....at2003.....
در بعضی از پاورها دیده شده بجای آیسی lm اوپ امپ از تعدادی ترانزیستور جهت سوپر وایزر استفاده شده
سری های قدیم گرین
برای این منظور تاپیک منبع تغذیه با پاور کامپیوتر استاد رجبی رو دنبال کنید و خلاصه ش این میشه بعد مدار فیدبک نمونه گیر خروجی را بررسی و پیدا کنید ارتباط بخش فیدبک را از چیپ pwm و سوپر وایزر قط کنید تا عمل پروتکشن غیرفعال شود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

Mosaffa123

کاربر
2024-02-06
2
0
Tehranpars

Mosaffa123

کاربر
2024-02-06
2
0
Tehranpars
سلام رفیق من ساختم و میتونم کمکت کنم ///////////////

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا