آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تبدیل پاور ساپلای چرخ های گلدوزی خیاطی juki-automatic-sewing-machine-hzl-misin-7700

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,557
با سلام :
اخیرا رایج شده از کشور همسایه { افغانستان } چرخ های گلدوزی خیا طی ساخت ژاپن اصل با نازل ترین قیمت وارد ایران شده که در نوع خود هم ردیف یا حتی بهتر از مارک های ژانومه و برادر و... کیفیت و بازدهی دارند اما مشکل اساسی دیگری نیز دارند که با برق شهر 110 ولتی کار میکنند .
خب در یک نگاه میشه از یک ترانس کاهنده 220 به 110 ولتی حدود 100 وات یا بیشتر هم از این دستگاه ها در ایران استفاده کرد اما اون هم مشکلاتی نظیر یک ترانس همراه چرخ و... واحتمالا به دلیل عدم اطلاع و اشنایی با نوع تغذیه و با وصل مستقیم به 220 ولت برای دستگاه فوق فاجعه ساز و فاتحه خواند .
برای رفع مشکل
دانلود کنید
[hide] مشاهده فایل‌پیوست HZL-7700.rar[/hide]
[hide]این چنین دستگاه هایی بنده مدار داخلی مدل : juki-automatic-sewing-machine-hzl-misin-7700 قسمت پاور اینا را باز کردم و شماتیک ان را در پروتیوس رسم و به صورت عکس دراوردم و تقدیم شما دوستان و نیازمندان میکنم .
همونطور که در شکل مشاهده میکنید ابتدا شماتیک مدار تغذیه را عین شماتیک اصلی رسم کرده و سپس برای تبدیل به 220 ولت از یک ترانس 100 واتی که دارای برق ورودی سه سیم صفر ولت + 110 ولت + 230 ولت { البته بنده ترانس اصلی را باز کردم و با تعویض سیم پیچ اولیه به 230 با سر وسط 110 ولت همون ترانس اصلی خودش را بکار بردم } نقاطی که باید از مدار قطع و سیم های 230 ولت و 110 ولت ترانس اخیر وصل شوند را با رنگ ابی روشن مشخص کرده ام و حال با خیال راحت میتوان دوشاخه دستگاه فوق را مستقیما و بدون واسطه با برق شهری ایران وصل و از دستگاه بهره برداری کرد .
توضیح در مورد ترانس ::
جهت سهولت کار ترانس های بکار رفته دو طبقه ای مجزا از هم { اولیه در قسمت زیرین و ثانویه در بالا } که میشه بعد از در اوردن هسته های فلزی - این دو قسمت را از هم جدا کرد .
با جدا کردن اولیه { مواظب باشید که یک فیوز برای حفاظت ترانس در همین قسمت پنهان شده است که باید بردارید } و باز کردن سیم های فوق و تمیز کاری قرقره این بار از سیم نمره 35 تعداد 500 دور ابتدا پیچیده و یک سر وسط { بعنوان 100 ولت } بیرون داده و در ادامه ان تعداد 650 دور دیگر { جمعا 1150 دور برای اولیه } برای 230 ولت پیچیده و ترانس را مثل اول بهمدیگر کوپل و جایگذاری کرده و در نهایت طبق شکل زیر تغییرات جزیی در مدار را داده و در 230 ولت برق شهر ایران استفاده کنید
[/hide]
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 28.5 کیلوبایت بازدیدها: 119
بالا