آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تبدیل خروجی پخش خودرو به rca

rap13

کاربر vip
کاربر
2015-09-05
40
56
kerman
سلام و عرض ادب
میخوام خروجی پخش خودرو برای وصل کردن به ورودی امپلی فایر تبدیل به ار سی کنم. با توجه به اینکه همچین تبدیلی در بازار موجود هست اما علی الظاهر در اینگونه تبدیل ها فقط از خازن و مقاومت و در برخی از سلف هم استفاده کردن. از مقاومت میتوان استفاده کرد اما چون خروجی ای سی صدا به صورت بریج هست ، در صورت اتصال منفی ارسی به بدنه خودرو مشکلی ایجاد نمیکند؟ مداری با جستجو در سایت های خارجی پیدا کردم که به شکل زیر هست. لطفا در این مورد راهنمایی فرمایید.
Screenshot_20240328-234853_Samsung Internet.jpg

Mohsenaux

کاربر vip
کاربر
2017-03-12
66
132
سلام من یکی از این مبدل های ساده به اصطلاح
high level to low level
رو باز کردم که برای رفع مشکلی که اشاره کردید از چوک استفاده کرده بودن
ولی کلا کیفیت صدای خروجی اینها رو جالب نیست.

این مبدل ها نسل جدیدشون هم وارد بازار شده که با استفاده opamp صدا رو تبدیل میکنن و بعضا ولوم و ایکویلایزر هم بهشون اضافه شده.

بهترین کار برای نصب سیستم برای خودرو هایی که پخش فابریک دارن استفاده از امپلی فایر های مارک و اصلی هست چون این مبدل داخل خود امپلی فایر تعبیه شده. و دیگه نیازی به کابل rca نیست. و مشکل نویز سیستم هم وجود نخواهد داشت

امپلی فایر های پایونییر و سونی و کنوود و جی وی سی اکثرا ورودی high level دارن

rap13

کاربر vip
کاربر
2015-09-05
40
56
kerman
ممنون از پاسختون
این درست هست اما بعضی آمپلیفایر ها که ورودی high level ندارن ، مطمئنا مدار ساده ای داره مثل شکل بالا اما مطمئن نیستم.

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,246
4,264
سلام پخش های ایران خودرو داشبورد جدید داخل پینهای سوکت بزرگتر خروجی rc دارند میتونید لحیم کنید یا سوکت بزنید.

Mohsenaux

کاربر vip
کاربر
2017-03-12
66
132
سلام پخش های ایران خودرو داشبورد جدید داخل پینهای سوکت بزرگتر خروجی rc دارند میتونید لحیم کنید یا سوکت بزنید.
استاد این پخش های فابریکی داشبورد جدید پژو ها زو چند شرکت مختلف تولید کردن که هیچ کدوم از نظر مدار شبیه هم نیستند.
من چند سال پیش یکیشون رو که طبق لببل روی پخش‌ خروجي rca داشت سیم لحیم کردم و استفاده کردم ولی خوب نبود. از خیرش گذشتم.

Mohsenaux

کاربر vip
کاربر
2017-03-12
66
132
ممنون از پاسختون
این درست هست اما بعضی آمپلیفایر ها که ورودی high level ندارن ، مطمئنا مدار ساده ای داره مثل شکل بالا اما مطمئن نیستم.
همونطور که اشاره کردید از اونجایی که خروجی اسی صدای این پخش ها به صورت بریج هست و هر دوتا سیم سیگنال دارن و فقط مخالف هم هستن. پس میشه فقط یکی از سیم ها رو گرفت و استفاده کرد. منفی هم که توی پخش و ارسی ای امپلی مشترک هست.
البته اگر درست گفته باشم.
اگر لازمه باشه من از این مبدل های اماده دارم میتونم بازش کنم ک عکس مدارش ارسال کنم

آخرین ویرایش:

rap13

کاربر vip
کاربر
2015-09-05
40
56
kerman
همونطور که اشاره کردید از اونجایی که خروجی اسی صدای این پخش ها به صورت بریج هست و هر دوتا سیم سیگنال دارن و فقط مخالف هم هستن. پس میشه فقط یکی از سیم ها رو گرفت و استفاده کرد. منفی هم که توی پخش و ارسی ای امپلی مشترک هست.
البته اگر درست گفته باشم.
اگر لازمه باشه من از این مبدل های اماده دارم میتونم بازش کنم ک عکس مدارش ارسال کنم
درسته پس احتمالاً با یک مقاومت کار راه بیوفته
ممنون لطف می‌کنید

بالا