آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

تاپيك پرسش و پاسخ در مورد آمپلیفایرها

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام مجدد به شما استاد عزیز:
میدانم در سایت آمپلی های بهتری وجود دارند اما من مشکل منبع تغذیه دارم یعنی نمی تونم منبع سوئیچینگ بسازم و باید از ترانس استفاده کنم که برای ولتاژهای بالا (30-40 ولت) هم ساختنش گران در می آید لذا به آمپلی هایی روی آوردم که نهایتا با ولتاژ 24 ولت کار کند . در مورد لینک بالا هم باید بگویم که برای من قابل رویت نیست . با تشکر
با سلام :
دوست عزيز براي منابع تغذيه امپلي فايرها حتمي نيست كه از منبع تغذيه سويچينگ استفاده شود بلكه اين يك پيشنهاد باصرفه و بازده عالي هست و در مورد هر منبع تغذيه ديگري نيز صادق ميباشد وگرنه همه امپلي فايرها را ميتوان از طريق ترانس و باتري و.... راه انداخت .
1- مداري كه از ايسي LM و به همراه ترانزيستور MJ استفاده شده از قدرت بالاتري { 300 وات براي هر كانال } برخوردار هست در صورتيكه مدار tda فقط 15 وات مقايسه اين دو مدار شديدا بستگي به نياز و مقرون به صرف شما دارد و قابل قياس هم نيستند .
از طرفي ساختن منبع تغذيه با 70 ولت {با سر وسط} توسط ترانس خيلي گرانتر و حجيم تر از يك منبع تغذيه سويچينگ با همين مشخصات خروجي ميباشد {صرف نظر از اتلاف انرژي كه ترانس ها دارند }.
چه قدرت از امپلي فاير نياز داريد ؟
ولتاژ مدار 70 ولتي را حتما بايد از طريق برق شهر تهيه كنيد {با توجه به درخواست شما و بهره گيري از ترانس }
مدار tda يك امپلي فاير پرتابل و ساده ايست كه تهيه 24 ولت تغذيه ان چنان مشگلي نيست .{ولي محدود به 15 وات ميباشد } .
تصميم با خودتان است نياز خود را با مدارات فوق وفق دهيد .
لينك فوق در بخش نظرات كاربران ميباشد با هنوان تاپيك { در رابطه با لوازم كار } بنابرين هر كاربري حتي عضو سايت هم نباشد بايد بتواند اين لينك را ببيند شما ادرس لينك را كپي نكنيد در ادرس بار خود تايپ كنيد حتما مشگلي نخواهيد داشت .
اينم عكسي از پست ارسالي كه ميزارم .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 110.4 کیلوبایت بازدیدها: 143
آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: m-j

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,832
با سلام به استاد رجبی ضمن تشکر از راهنمائیتان:
استاد گرامی نظرتون را راجع به LM12CLK نگفتید در ضمن من به این کاتالوگ نگاه کردم ولی نتونستم بفهمم با چند ولت کار میکنه؟ http://up.iranblog.com/2/1255578803.pdf

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام به استاد رجبی ضمن تشکر از راهنمائیتان:
استاد گرامی نظرتون را راجع به lm12clk نگفتید در ضمن من به این کاتالوگ نگاه کردم ولی نتونستم بفهمم با چند ولت کار میکنه؟ http://up.iranblog.com/2/1255578803.pdf
با سلام :
دوست عزيز كاتالوگ {ديتاشيت } كه از طرف شركت هاي سازنده ارايه ميشه معمولا يك طرح كلي هستند كه توليدكنندگان به نسبت نياز توليدي خود بايد تغييراتي را در مدار اعمال كنند لذا اين يك طرح پيشنهادي شركت سازنده هستش و نظر قاطعي نميشه روي طرح {دمو } داد بستگي دارد كه تا چه حد از اين طرح و با چه منظوري مي خواهيد اين مدارات را مونتاژ كنيد بايد تغييرات لازم از نظر ولتاژ كار و تطبيق امپدانس و منطبق با مدارات جانبي را نيز در نظر گرفت . توضيحا : {دمو } يك حالت ازمايشي مجاني را گويند كه به همراه قطعه توليدي از طرف سازندگان ارايه ميشه .
با تشكر .

موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: m-j

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
باسلام یک شماره تلفن وآدرس میخواهم که چندنقشه را به pcb وفیبرمدارچابی تبدیل کند وسفارش کار تکی انجام دهد باتشکر
با سلام :
دوست عزيز درج هر گونه شماره تلفن و ادرس شخصي در سايت مغاير با قوانين سايت ميباشد اينگونه درخواست ها را با پيام خصوصي انجام دهيد { توضيحا اين سايت هيچگونه تعهدي نسبت اين موارد را ندارد }
با تشكر .
موفق باشيد .

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,832
با سلام به استادعزیز جناب رجبی:
در مورد مدار ساب بافر ارائه شده در موارد زیر مرا راهنمایی کنید
1- آیا به منبع تغذیه احتیاج ندارد؟
2- آیا فقط از یک پتانسیومتر استفاده میشود؟ و چند کیلو؟
3- تهیه l1 و l2 - آیا خودم میتوانم سیم پیچ ها را درست کنم ؟
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام به استادعزیز جناب رجبی:
در مورد مدار ساب بافر ارائه شده در موارد زیر مرا راهنمایی کنید
1- آیا به منبع تغذیه احتیاج ندارد؟
2- آیا فقط از یک پتانسیومتر استفاده میشود؟ و چند کیلو؟
3- تهیه l1 و l2 - آیا خودم میتوانم سیم پیچ ها را درست کنم ؟
با تشکر
با سلام :
دوست عزيز همونطور كه در متن توضيح داده st930 با رعايت قطبين ورودي ساب {خروجي امپلي فاير } ميباشد .
at -40h - عبارت از يك نوع ولوم سيم پيچي ميباشد كه مخصوص ساب بافر با مشخصات 8 اهم و 30 وات ميباشد {بايد حاضري خريداري كنيد در غير اين صورت بايد فريت حلقوي خالي {تروييد } را تهيه و توسط نرم افزاري كه براي سيم پيچي اين {حلقه تروييدي } ها در معرفي نرم افزار ها اپلود كرده ام مشخصات {داده ها } را وارد كرده تا تعداد دور و قطر سيم را براتون محاسبه كند }.
يكي از محاسني كه بنده را ترغيب كرد تا اين مدار را اپلود كنم عدم بهره جويي از قطعات فعال الكترونيكي مي باشد لذا اين مدار نيازي به ولتاژ خارجي ندارد . حداكثر براي 50 وات طراحي شده ....
ساير توضيحات در متن كامل امده است .
سيم پيچ ها هم مثل حلقه تروييدي مي باشند كه ظرفيت انها درج شده است .
با تشكر .
موفق باشيد .

khoshbin

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-09-22
559
11,397
با سلام
من براي تعمير يك آمپلي فاير پرتابل آوردند كه بر اثر اتصلالي سيم بلندگو ان آي سي آن تركيده كه در موارات ان 3 تا اي سي رگلاتور ka7915 بكار رفته است و اي سي ان هم 15 پايه 8 پايه جلو و 7 پايه عقب است لطفا اگر تجربه اي در اين زمينه داريد بفرمائيد من چه اي سي به جاي قطعه فوق بگذارم فقط tda بروي ان مشخص است.

mousavi21

کاربر
2009-08-03
5
54
سلام دوستان و اساتید گرامی من یه اسپیکر 6322 از نوع میکرولب لکسوس دارم و متاسفانه ولوم دیجیتالی روی دستگاه بد کار میکنه و مشکل دیگری ان این است که ساب ان پاره شده است
سوال:
1. چگونه میتوان مشکل ولوم ان را برطرف کرد؟
2. چگونه میتوان ساب ان را عوض کرد باکس ساب از کجا باز میشه ؟
اینم شکل این مدل
6422r.png

با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام
من براي تعمير يك آمپلي فاير پرتابل آوردند كه بر اثر اتصلالي سيم بلندگو ان آي سي آن تركيده كه در موارات ان 3 تا اي سي رگلاتور ka7915 بكار رفته است و اي سي ان هم 15 پايه 8 پايه جلو و 7 پايه عقب است لطفا اگر تجربه اي در اين زمينه داريد بفرمائيد من چه اي سي به جاي قطعه فوق بگذارم فقط tda بروي ان مشخص است.
با سلام :
دوست عزيز بايد ولتاژ كاري و توان امپلي را بزاريد به هر حال باتوجه به ولتاژ كار و توان ان از سري ايسي هاي tda 72xx بايد استفاده كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: khoshbin

mousavi21

کاربر
2009-08-03
5
54
سلام دوستان و اساتید گرامی من یه اسپیکر 6322 از نوع میکرولب لکسوس دارم و متاسفانه ولوم دیجیتالی روی دستگاه بد کار میکنه و مشکل دیگری ان این است که ساب ان پاره شده است
سوال:
1. چگونه میتوان مشکل ولوم ان را برطرف کرد؟
2. چگونه میتوان ساب ان را عوض کرد باکس ساب از کجا باز میشه ؟
اینم شکل این مدل

با تشکر
دوستان اگر فقط قسمت 2 سوال بنده را جواب بدین ممنون میشم؟
نبود؟

بالا