آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تاپيك مدارات ساده الكترونيكي براي مبتديان

mountainsoul

کاربر
2012-06-20
19
40
با سلام
ببخشید از اینکه این مشکل رو اینجا مطرح میکنم . من یک مدار کانتر از بهنام کیت خریداری کردم حال میخوام به جای سگمنت که روی برد است از سگمنت بزرگتری استفدده کنم
ولی وقتی سگمنت رو سوار میکنم و پایه امیتر ترانزیستور را به ولتاژ +9 میزنم همه شماره ها روشن میشه و هنگام شمارش به جای اینکه سگمنهای دیگر خاموش باشن به صورت کمی ضعیفتر روشن میمونن ولی وقتی پایه امیتر را با تغذیه خود برد میزنم مشکلی ندارم . لطفا راهنمایی کنید ببینم مشکل من از کجاست
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
سلام یک ترانس 12 ولت دارم که با تبدیل کردنش به dc ولتاژ 9 ولت شده خواستم بدانم این افت ولتاژ طبیعی هست یا جای توی پل دیودی و خازنها مدار اشتباه کردم درخواست مدار ac به dc دارم که 4 امپر بده. تشکر فراوان
با سلام :
مشکل خود را در بخش منابع تغذیه مطرح کنید .
- نگفتین بعد از دیودها خازن هم وصل کردین یا بدون خازن ؟؟؟- ترانس دو سیمه هست یا سه سیم با سروسط و همچنین دیود تکی یا پل ؟؟؟
سوال تون ناقص هست نمیشه دقیق جواب داد .در بخش مربوطه مطرح و پیگیری کنید .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با سلام
ببخشید از اینکه این مشکل رو اینجا مطرح میکنم . من یک مدار کانتر از بهنام کیت خریداری کردم حال میخوام به جای سگمنت که روی برد است از سگمنت بزرگتری استفدده کنم
ولی وقتی سگمنت رو سوار میکنم و پایه امیتر ترانزیستور را به ولتاژ +9 میزنم همه شماره ها روشن میشه و هنگام شمارش به جای اینکه سگمنهای دیگر خاموش باشن به صورت کمی ضعیفتر روشن میمونن ولی وقتی پایه امیتر را با تغذیه خود برد میزنم مشکلی ندارم . لطفا راهنمایی کنید ببینم مشکل من از کجاست
با تشکر

با سلام :
عکسی واضح از مدار و نغییراتی که میدهید بزارید تا امکان بررسی میسر گردد .
- به نظر میرسد منبع جدید تون احتمالا با گراند مدار مشکل دارید و توضیحات کافی نیست و کل مدار اصلی با چه ولتاژی کار میکند ....؟؟
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با سلام
آقای gadraj طبق فرمایش شما سوال را در بخش منابع تغذیه کامل مطرح میکنم .
با تشکر
با سلام :
دوست عزیز mountainsou این پاسخ مربوط به سوال شما نبود!!! به پاسخ ها دقت بیشتری مبذول دارید ! محل درخواست تون درست بوده و به منابع تغذیه مربوط نمیشه. پست شماره 333
منتظر جواب نقل قول : {عکسی واضح از مدار و نغییراتی که میدهید بزارید تا امکان بررسی میسر گردد .} ...
موفق باشید .

eng_reza

کاربر
2014-04-05
2
3
ardebil
با سلام و عرض ادب
استاد اگه ممكنه يه شماتييك از شبيه ساز سنسور كيلومتر اتومبيل واسه تست ميخاستم نحوه كاركرد سنسور هم هر دور گردش شافت 8 پالس می دهد و شروع این پالس ها از سرعت 2 کیلومتر در ساعت به بالا شروع می شود
البته ناگفته نمونه من قبلا يه كيت اماده خريده بودم چشمك زن ايسي دار بود يه ديمر هم داشت با اون بخوبي كار ميكرد متاسفانه ديگه از اون مدار تو بازار نيست:174:

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,166
تهران- تهران پارس
استفاده از دیمر در مدارات لامپ کم مصرف یا مهتابی باعث پائین آمدن راندمان کاری لامپ، سیاه شدن سریع دور شیشه پایه فیلامنت ها ( سیم های گرم کننده دو سر مهتابی ها)خواهد شد. البته لامپ های کم مصرف از ولتاژ 220 ولت تا حدود 90 ولت با دیمر کم و زیاد می شود اما این مشکلات را هم دارد . و در ولتاژ های پائین تر 90 ولت ارتباط یونیزاسیون گاز کم کم قطع و لامپ خاموش می شود. پس هرگز استفاده نفرمائید.

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,166
تهران- تهران پارس
با سلام :
اين هم مدار ساده اي براي ان عده از دوستان كه ميخواهند يك led ‌را مستقيما توسط برق شهر روشن كنند (براي چراغ خواب يا تزيين و...) فرمول محاسباتي در متن موجود است .
با تشكر .
موفق باشيد .
با سلام : در این دو مدار که به ظاهر ساده بنظر می رسند اما نکات ظریف طراحی در آن رعایت شده است. چون این دو مدار مستقیما با برق 110 و 220 ولت متناوب کار می کنند L.E.D های آن با یک دیود معمولی 1N4148 بصورت موازی با خلاف جهت قطب های یک دیگر متصل شده تا از آسیب رسیدن به L.E.D ها در زمان خاموش بودن که ولتاژ بیش تر از 4 ولت روی آن ها افت می کند جلو گیری کند.

omid0740

کاربر
2014-10-03
2
4
با سلام و خسته نباشید. یک مدار تقویت کننده آنتن که هر دو باند vhf و uhf را تقویت کند. مدارات بسیاری را از اینترنت پیدا کردم ولی متاسفانه در همه موارد با پیدا نکردن ترانزیستور مواجه شدم. اگر امکان دارد مداری معرفی کنید که ترانزیستورهایش در بازار موجود باشد. آیا امکان دارد که با آپ امپ فرکانس بالا این مدار را ساخت؟ معرفی کنید.. با تشکر

بالا