آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تاپيك سؤالات و پاسخ ها ي اموزش گام به گام

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
لطفا درباره تفاوت اعداد و حروفی که بعد از اسم ترانزیستور و دیود هست توضیحاتی هر کس که بلد بده مثلا c33740 که بعد از اون کد w27 وبعضی ها هم کد حا دارن فرق این ترانزیستور با دو کد بعد از اسمشون چه فرقی داره؟
در کل اعداد و حروف بعد از نام ترنزیستور و دیود یعنی چه؟
دیود ها رو از نامشون چه میشه تشخیص داد که تونلی یا زنر یا معمولی یا ...؟
ایا نرو افزاری هست که دیتا شیت قطعات رو داشته باشه که نخواد برای هر قطعه ای به اینترنت وصل شد براش سرچ کنیم؟
دیتا بیس چیه؟با دیتا شییت فرق داره؟
با سلام :
دوست عزيز اولا در انتخاب يوزر هنگام ثبت نام دقت و از يوزر هاي با معني استفاده كنيد اين يوزر شما مثل ثبت نام با روبات هاي مزاحم مي باشد .(در صورت عدم رعايت به سوالات اين چنين يوزرهايي پاسخ داده نميشه و پست هاي زده شده نيز حذف ميگردند ).
در مورد مشگلي كه شما در خواندن پيشوند و پسوند ارقام و اعداد قطعات داريد به تاپيك زيردر همين انجمن مراجعه كنيد و پاسخ كامل داده شده است :

روش كد گذاري ترانزيستور و نيمه هاديها و ساير قطعات (2)
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=314
با تشكر .
موفق باشيد .

jstdyx

کاربر
2008-01-11
16
49
سلام خدمت استاد عزیزم
اگر ممکن درباره کدکردن crc-4 و چگونگی کد شدن اطلاعات در ای کدینگ توضیحاتی بدید.ممنون

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
سلام خدمت استاد عزیزم
اگر ممکن درباره کدکردن crc-4 و چگونگی کد شدن اطلاعات در ای کدینگ توضیحاتی بدید.ممنون
با سلام :
يكي از انواع سيستم هاي كد گذاري (CAS . CCS7 . CRC1~4,...) روي سيگنالينگ ميباشد . سوال شما مبهم هست وكلي ... لازمه يك كتاب توضيح كه از بلوك دياگرامها گرفته تا چارت سيگنالها بايد تشريح شوند وازعهده پاسخ يك پست خارج است سعي ميكنم مقاله اي اماده و تقديم كنم با اين حال :
چند بيتي ؟؟؟؟؟
روي چه نوع سيگنال rf يا af وتصوير و .... ??????
كاش يك مقدار توضيح بيشتر مي گذاشتين ....
به هر حال فايل زير را دانلود (يك مقاله عمومي براي CRC1~4 مي باشد .

با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 201.4 کیلوبایت بازدیدها: 187
آخرین ویرایش:

jstdyx

کاربر
2008-01-11
16
49
با سلام
درباره الگوریتم crc-4 میخوام بدونم فرقی نمیکنه که برای چه سیگنالی باشه.حالت کلی این نوع کدینگ رو لازم دارم ولی خیلی بیشتر از این مقاله که گذاشتید . اگر لطف کنید و منبعی معرفی کنید متشکر میشم

said31

کاربر
2008-03-24
2
0
سلام . قیمت ان چند میباشد و چگونه واریز نمایم

HAHADI

کاربر
2008-08-25
10
29
سلام
لطفا من رو راهنمایی کنید که چطور میتونم توی protel DXP طرحم رو بصورت تک رو مسیریابی خودکار کنم
ممنونم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
سلام . قیمت ان چند میباشد و چگونه واریز نمایم
با سلام :
ببخشيد چند روزي من نبودم و پاسخ دير شده .
دوست عزيز در اين سايت (به غير از فروشگاه ها ) چيزي يا مطلبي براي فروش نداريم وهر چي هست صرفا جهت ارتقاي سطح علمي شما و مجاني تقديم ميگردد چنانچه منظور شما هم از حق عضويت و يا مورد ديگري هست ( دقيقا و در تاپيك مربوطه اش ) مطرح نماييد .
با تشكر .
موفق باشيد .

HAHADI

کاربر
2008-08-25
10
29
سلام
سئوالم رو بهتر بیان کنم شاید کسی جواب داد:
توی نرم افزار پروتل dxp آیا میشه طرح pcb رو بصورت تک رو مسیریابی خودکار کرد؟ چون هم تازه کارم وهم به فیبر دو رو دسترسی ندارم.
ممنونم اگر راهنماییم کنید.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
سلام
سئوالم رو بهتر بیان کنم شاید کسی جواب داد:
توی نرم افزار پروتل dxp آیا میشه طرح pcb رو بصورت تک رو مسیریابی خودکار کرد؟ چون هم تازه کارم وهم به فیبر دو رو دسترسی ندارم.
ممنونم اگر راهنماییم کنید.
با سلام :
دوست عزيز كار ساده اي است فقط دقت زياد ميخواهد :البته فعلا بنده با پروتل كار نميكنم و در پي سي خود موجود ندارم ولي فكر كنم از اين طريق ... در منوی Designe گزینه ی Rules را بزنید در پنجره ای که باز میشود سر برگ Routing را انتخاب کنید بعد در لیست آن روی گزینه ی Routing Layers یک بار کلید کنید در زیر ، قسمت مربوط به تنظیمات لایه ها ظاهر میشود روی کلید Properties کلید کنید و در قسمت مربوط به لایه ی toplayer گزینه ی Not Used را انتخاب کنید بعد کلید Okرا فشار دهید و پنحره ی Rules را ببندید بعد میتوانید برد خود را به صورت یک رو Auto Route کنید
در ضمن یادتان باشد که بعد از هر Auto Route حتما برد خود را ویرایش کنید .
در ضمن فايلي براي اموزش پروتل در بخش اموزش گام به گام اپلود كرده ام مطالعه فرماييد .
با تشكر .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:
بالا