آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تاریخچه چاپ مجلات الکترونیک در ایران

Tanesh

کاربر
2008-10-05
61
584
با سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار
این مطالب برای بنده نیز تجدید خاطره شد بنده سری کامل مجلات الکترونیک و چند جلد از مجلات رادیو تلویزیون و دانشمند را دارم که بطور اتفاقی از این فروشندگان کتابها و مجلات کهنه خریداری کرده ام و به نظرم یک مجموعه اطلاعات کامل و گنجینه طلا دارم
امیدوارم مسئولین اساتید و مهندسین بزرگوار این خلاء بزرگ را برای دوست داران الکترونیک پر بکنند باشد تا جوانانی با خواندن این مجلات که استادان و مهندسین آینده این مرز و بوم هستند با علم و آگاهی بروز شده بتوانند با علم و نو آوری های خود خدمات بزرگی به میهنمان و جامعه بشریت نمایند
به امید موفقیت همه تلاش گران در راه علم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
با سلام :
وبا تشكر از تك تك دوستانيكه در اين تاپيك نظرات و اطلاعات جالبي را رقم ميزنند بله دوران جواني را تداعي كردين (ارشيو پر محتوايي از اين سري مجلات نام برده شده در بايگاني شخصي دارم ) ولي در بين اين مجلات كه در نوع و زمان خود و اقعا دست ياري به علاقمندان اين رشته را باز و استارتي براي فرا گيري تشنه گان علم رشته الكترونيك را زدند مجله وزين و پر محتواي الكتور :love-smiley-017: كه يك مجله الماني اصل ميباشد و مدت زمان مديدي هم با ترجمه فارسي در اختيار علاقمندان در ايران توزيع ميشد را نبايد از ياد برد بنده خودم به صورت ابونه كلي از شماره هاي اين مجله را ارشيو كرده ام و الانه هم از طريق اينترنت ابونه و دريافت ميكنم در اينجا به علاقمندان توصيه ميكنم تهيه و دانلود به صورت مجاني شماره هاي تاريخ گذشته اين مجله را با توجه (متاسفانه :051: ) عدم چاپ و انتشار هيچ نشريه اي در اين زمينه در ايران انجام نميگيرد را از ياد نبريد البته چندي قبل همين سايت انجمن تعميركاران مصمم شديم كه مطالب مفيد را به صورت نشريه انتشار دهيم كه نهايتا با مشگلاتي مواجه شديم كه اميدوارم با پيگيري و همكاري شما عزيزان بزودي بتوانيم اين رسالت خود را به نتيجه برسانيم .
موفق باشيد اشالله ....

Tanesh

کاربر
2008-10-05
61
584
با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی
برادر بزرگوارم جناب آقای مهندس رجبی امیدوارم با تلاش جنابعالی و سایر دوستان و عزیزان دیگر این نقیصه بزرگ رفع بشه به امید موفقیت همه عزیزان :love-smiley-017:

behrouz_t

کاربر
2009-06-04
32
54
چاپ مجدد مجله الکترونیک

دوستان مجله الکترونیک که با همکاری شرکت کانون در سال 82 در 5 شماره منتشر شد و سپس انتشارش متوقف شد جدیدا انتشارش را از سر گرفته و شماره 6 را با محتوای بیشتر و بهتر چاپ کرده اگر میخواهید دوباره متوقف نشه حمایتش کنید.از دوستان اگر کسی مایله که فرم اشتراکش رو داشته باشه پیام بده تا آپ کنم

Tanesh

کاربر
2008-10-05
61
584
دوستان مجله الکترونیک که با همکاری شرکت کانون در سال 82 در 5 شماره منتشر شد و سپس انتشارش متوقف شد جدیدا انتشارش را از سر گرفته و شماره 6 را با محتوای بیشتر و بهتر چاپ کرده اگر میخواهید دوباره متوقف نشه حمایتش کنید.از دوستان اگر کسی مایله که فرم اشتراکش رو داشته باشه پیام بده تا آپ کنم
سلام دوست گرامی
ممنون از این خبر مسرت بخش لطفا فرم اشتراک رو بذارید تا ما هم به دوستان معرفی کنیم

behrouz_t

کاربر
2009-06-04
32
54

reza32

کاربر
2009-05-20
92
161
شاید حداقل روزی یکبار هم که شده شما از مقابل دکه های روزنامه فروشی محل خود عبور کرده اید و شاهد انواع مجلات رنگی در زمینه مختلف بر روی پیشخوان این دکه ها بوده اید مجلات ورزشی سیاسی خانوادگی و اجتماعی اما تا به حال شده که از خود سوال کنید چرا مجله ای در زمینه برق و الکترونیک با این همه مشتاقانی که دارد منتشر نمی شود شاید افرادی که دارای سن بیشتری و استادان و مهندسان که امروزه در مرز بازنشستگی قرار دارند قبلا شاهد چاپ و انتشار این گونه مجلات بوده اند اما نسل امروزی کمتر به یاد دارد که مجله ای در زمینه الکترونیک را از روزنامه فروشی ها خریداری کرده باشد

در مقاله زیر اشاره کوتاهی بر تاریخچه چاپ و انتشار مجلات تخصصی در زمینه الکترونیک در ایران خواهیم داشت
شاید بتوان گفت که اولین مجله که در زمینه الکترونیک در ایران به چاپ می رسید ماهنامه (رادیو تلویزیون ) وابسته به مجله دانشمند که از معروف ترین مجلات قبل از انقلاب بود و هر سه ماه یکبار منتشر می شد می باشد که به صاحب امتیازی خانم عفت عمیدی الموتی در سالهای 1345تا سالهای قبل از انقلاب منتشر می شدو بیشتر صفحات این مجله را مدارات و آگهی های تبلیغاتی رادیو و گرام بود تمام نقشه ها که در این مجله به چاپ می رسید عموما رادیو های لامپی و مداراتی بود که ترانزیستورهای oc41 که تازه به بازار ایران آمده بود می شد و و خبری از نقشه ها و مدارات پیچیده ای نبود تا اینکه با پیروزی انقلاب بعد از اینکه بنیاد مستضعفان صاحب امتیازی مجله دانشمند را مصادره کرد مجله دانشمند انتشار مجدد خود را ادامه داد اما دیگر مجله رادیو و تلویزیون منتشر نشد . ودر سال 1359 مجله ای با نام (برق و الکترونیک ) که همچنان وابسته به مجله دانشمند بود و مهندس غلامحسین اویسی مقالاتی در زمینه برق و الکترونیک در آن قرار می دادند منتشر شد اما این مجله عمر کوتاهی داشت و بعد از چندین شماره انتشار آن متوقف شد .

از زحمتی که کشیدید ممنون اگه میشه یه اسکن کنید از کتاب اپلودش کنید

عزیزان دیگر سایت یه فیضی ببرند و دعا گو باشند

با تشکر

reza32

کاربر
2009-05-20
92
161
سلام دوست گرامی
ممنون از این خبر مسرت بخش لطفا فرم اشتراک رو بذارید تا ما هم به دوستان معرفی کنیم

با تشکر

reza32

کاربر
2009-05-20
92
161
با سلام :
وبا تشكر از تك تك دوستانيكه در اين تاپيك نظرات و اطلاعات جالبي را رقم ميزنند بله دوران جواني را تداعي كردين (ارشيو پر محتوايي از اين سري مجلات نام برده شده در بايگاني شخصي دارم ) ولي در بين اين مجلات كه در نوع و زمان خود و اقعا دست ياري به علاقمندان اين رشته را باز و استارتي براي فرا گيري تشنه گان علم رشته الكترونيك را زدند مجله وزين و پر محتواي الكتور :love-smiley-017: كه يك مجله الماني اصل ميباشد و مدت زمان مديدي هم با ترجمه فارسي در اختيار علاقمندان در ايران توزيع ميشد را نبايد از ياد برد بنده خودم به صورت ابونه كلي از شماره هاي اين مجله را ارشيو كرده ام و الانه هم از طريق اينترنت ابونه و دريافت ميكنم در اينجا به علاقمندان توصيه ميكنم تهيه و دانلود به صورت مجاني شماره هاي تاريخ گذشته اين مجله را با توجه (متاسفانه :051: ) عدم چاپ و انتشار هيچ نشريه اي در اين زمينه در ايران انجام نميگيرد را از ياد نبريد البته چندي قبل همين سايت انجمن تعميركاران مصمم شديم كه مطالب مفيد را به صورت نشريه انتشار دهيم كه نهايتا با مشگلاتي مواجه شديم كه اميدوارم با پيگيري و همكاري شما عزيزان بزودي بتوانيم اين رسالت خود را به نتيجه برسانيم .
موفق باشيد اشالله ....

با تشکر

reza32

کاربر
2009-05-20
92
161
اگه میشه این مجله دانشمند رو برای دانلود بذارید

بالا