آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تابلو روان های آموزشی با پرتئوس Proteus

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
سلام
تابلو روان آموزشی با فایل Proteus و فایل هگز و PIC18F452
تقدیم به شما
452.jpg

[hide]مشاهده فایل‌پیوست 452.rar[/hide]

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
قابلیت کنترل تابلو با کامپیوتر دارای تاریخ دما رطوبت زمان

تغییر متن با کامپیوتر.فقط قابلیت پشتیبانی از خط لاتین میباشد.

مدار شامل - DS1302 SHT11 PIC18F452 استفاده از کامپیوتر کنترل حالت نمایش ، MAX485 74HC595 (خط اسکن) مدارهای مبتنی بر نرم افزار کامپیوتری طراحی شده . برای کنترل از زبان ویژوال بیسیک و C با نرم افزار PIC استفاده شده شده اند.

مدار از طریق ارتباط با کامپیوتر،و ارسال متن در یک محیط ، زمان، درجه حرارت، را نشان می دهد

فایل پروتئوس ونرم افزار کامپیوتری به زبان اصلی موجود میباشد.

usb tablo.jpg

این هم فایل های لازم برای تابلو روان. فایل اجرایی بر روی کامپیوتر وسورس ویژوال بیسیک . زبان c و کد هگز برای PIC18F452
[hide]
مشاهده فایل‌پیوست 49616[/hide]

ضمنا یک ورژن پایین تر از همین تابلو رو خودم درست کردم .
انشاالله در فرصت های بعدی تقدیم خواهد شد.

آخرین ویرایش:

syana_0694

کاربر
2011-12-09
15
104
با عرض سلام خدمت دوست عزيز. ميخواستم ببينم آيا اين مدارات به صورت عملي جواب ميدن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1 خواهش داشتم اينكه تابلوهايي كه با avr كار ميكنن رو بذارين !!!!!! و بگين كه چطور ميشه افزايش طول داد .

خيلي مردي

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
سلام دوست عزیز

متونید تو پروتئوس تست کنید من خودم طراحی نکردم ولی ورژن اول تابلو پایینی رو درست کردم جواب داد. نحوه کسترش تابلو بصورت طول مشکلی نداره ولی عرضش رو کار نکردم

انشاءالله تابلو هایی با avr هم معرفی خواهم کرد.

syana_0694

کاربر
2011-12-09
15
104
با سلام .
من با افزايش طول تابلو مشكل دارم . عرض تابلو رو ميشه با اي سي هاي لچ زياد كرد . اما وقتي طول تابلو زياد ميشه توو پروتيوس .نوشته در حال حركت چشمك ميزنه . ( افزايش طول در صورتي كه ديتا از سطرها وارد بشن ) .
ممنون ميشم اگه راهنمايي كنين.

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
با سلام .
من با افزايش طول تابلو مشكل دارم . عرض تابلو رو ميشه با اي سي هاي لچ زياد كرد . اما وقتي طول تابلو زياد ميشه توو پروتيوس .نوشته در حال حركت چشمك ميزنه . ( افزايش طول در صورتي كه ديتا از سطرها وارد بشن ) .
ممنون ميشم اگه راهنمايي كنين.

سلام دوست عزیز
تو پروتیوس چون پردازش کامل مدار بر عهده سی پی یو است ( وقتی با پروتیوس کار میکنید به درصد استفاده از سی پی یو توجه کنید) بصورت چشمک زن دیده میشه من با افزایش فرکانس کریستال چشمک زدنش رو رفع کردم .ایا با ای سی 74hc595 کار کرده اید ؟ مقاله ای ازش پیدا کرده ام بزودی آپلودش می کنم شما هم ببیند . در اکثر تابلوها از این ای سی استفاده شده . اطلاعات پایه ها رو شیفت میکنه به پایه دیگه و همینطور ای سی دیگه ازپایه کری اوت با این طریق طول تابلو افزایش پیدا میکنه. تشکر

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
با سلام . آقاي jfrras.
مقاله اي كه گذاشتين خيلي عاليه . اگه ممكنه يك شماي كلي از كاربرد اين اي سي در تابلو روان بدين كه بشه برنامشو با bascom نوشت.

سلام دوست عزیز

من خودم در حال جمع اوری اطلاعات در مورد این آی سی هستم . اقای syana_0694 من برنامه نویس حرفه ای نیستم ولی یه کمی با pic کار کرده ام. و ضمنا یه تابلویی تو همین بخش معرفی کرده ام به نام تابلو روان ایرانی این تابلو با atmega32 کار میکنه. با گفتگویی که با مدیر کل داشتم انشاالله ابتدا دیا گرام کلی دستگاه تا جایی که توانایی اش رو داشته باشم ارائه خواهم کرد . بعد اندازه ساپورت این دستگاه 32x128 میباشد. بعد از اتمام بحث هرکس خواست این تابلو رو درست کنه میکرو قفل شده تابلو در معرض فروش قرار خواهد گرفت.

به این تایپیک هم یه سری بزن
http://www.irantk.ir/irantk24491/
با تشکر

آخرین ویرایش:
بالا