آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

بیشترین مشکل نرم افزار پیامک فارسی مربوط به "گزارش ارسال" است

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,823
ایران
مدیرفنی پروژه نرم افزار پیام رسان فارسی همراه اول گفت :بیشترین مشکل مشترکان تلفن همراه در استفاده از نرم افزار پیامک فارسی، مربوط به دریافت نکردن "گزارش ارسال" (Delivery report ) پیامک ها است.
جعفر محمدی اظهار داشت : عدم تطابق نرم افزار پیامک فارسی با برخی گوشی های خاص از دیگر مشکلاتی است که مشترکان اپراتور اول
پس از آزمایش این نرم افزار برروی گوشی های خود اعلام کرده اند.
وی با بیان اینکه "نرم افزار پیام رسان همراه اول تاکنون روی 117 مدل گوشی موجود در بازار توسط آزمایشگاه موبایل دانشگاه صنعتی شریف تست شده"، ادامه داد:همچنین این نرم افزار روی بیش از 210 گوشی موجود در بازار توسط کاربران تست غیر رسمی شده است.
محمدی گفت: مرکز ICT پیشرفته شریف به عنوان پیمانکار پروژه نرم افزار پیام رسان فارسی همراه اول ، در حال جمع آوری نظرات و رفع باگ های این نرم ا فزار است که از سوی کاربر ان اعلام می شود.
به گفته وی پس از این مرحله و با توجه به بازخوردهای ویرایش دوم این نرم افزار، ویرایش سوم نرم افزار پیامک فارسی ارائه خواهد شد.
با استفاده از نرم افزار پیام رسان فارسی مشترکان می‌توانند پیامک‌های فارسی با حجم حدود 200 کاراکتر را ارسال و تنها هزینه یک اس ام اس را پرداخت کنند .
این در حالی است که در حالت عادی و بدون استفاده از این نرم افزار، پیامک های فارسی با حجم بیش از ۷۰ کاراکتر به چندین پیامک شکسته می شوند و این مساله هزینه مضاعفی را بر کاربر تحمیل می کند.
بنابراین، استفاده از این نرم افزار نه تنها امکانات فارسی را برای ارسال پیامک های مشترکان فراهم می سازد، بلکه باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های آنان نیز خواهد شد.
هم اکنون تعرفه ارسال هر پیامک با فونت فارسی 89 ریال و با فونت لاتین 222 ریال است.
 
بالا