آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بوت نشدن لپ تاپ asus a550cc

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,206
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز بنظر من مشکل شما مشکل بایوس نیست چون بگفته خودتون هم با بایوس خودش و هم سایت همین رفتار را داریم.
شما میتونید یک هیت مختصر بدید.در واقع ببینید با گرما سرعت بوت شدن تغییر میکنه یا نه.حرارت رو منطقه به منطقه تغییر بدید و این حرارت طوری باشه که اون منطقه به 60 70 درجه برسه نه اینکه خیلی داغش کنید.هر بار که منطقه مشخصی رو هیت میدید بلافاصله سوییچ کنید ببینید تغییری حاصل میشه یا نه.
با تشکر

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
سلام دوست عزیز اولا < من خودم یادم نبود > شما که ویندوز داری چرا از طریق ویندوز آپدیت نمی کنی تا خود نرم افزار آپدیت بهترین بایوس رو انتخاب کنه
ثانیا من توی سایت ایسوس فایلهای بایوس دومدل A550CC و X550CC رو باهم مقایسه کردم ودیدم تفاوتی بینشون نیست و بعنوان مثال اولین بایوس ارائه شده برای هردو مدل ازنظر نام و سایز یکی هستن (BIOS 206---2.71MB) با فرض این که بایوسشون بهم بخوره لپ تاپ خود من x550c هست اگه میخوای بایوسش رو برات بکاپ بگیرم بزارم تو سایت (البته با صلاحدید خودتونا)

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام دوست عزیز اولا < من خودم یادم نبود > شما که ویندوز داری چرا از طریق ویندوز آپدیت نمی کنی تا خود نرم افزار آپدیت بهترین بایوس رو انتخاب کنه
ثانیا من توی سایت ایسوس فایلهای بایوس دومدل A550CC و X550CC رو باهم مقایسه کردم ودیدم تفاوتی بینشون نیست و بعنوان مثال اولین بایوس ارائه شده برای هردو مدل ازنظر نام و سایز یکی هستن (BIOS 206---2.71MB) با فرض این که بایوسشون بهم بخوره لپ تاپ خود من x550c هست اگه میخوای بایوسش رو برات بکاپ بگیرم بزارم تو سایت (البته با صلاحدید خودتونا)
ممنون میشم برام فایل رو بفرستید
من بایوس رو از سایت ایسوس گرفتم و تو ویندوزم انجام دادم که مشکل بر طرف نشد بعد با بایوس توی این سایت
البته امروز خواستم خازن های زیر چیپ رو یردی لحیم بگیرم که یه کم گرما دادم که در همون حالت داغی زیر چیپ بعد پاور فن شروع کرد به چرخش

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
سلام -فایل رو بکاپ کردم پسوندش هم rom هست .همراش یه عکس از صفحه اول بایوس لپ تاپم گذاشتم برای مقایسه امیدوارم مشکلت حل بشه فقط اعلام نتیجه فراموش نشه

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: s.hojjat

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام -فایل رو بکاپ کردم پسوندش هم rom هست .همراش یه عکس از صفحه اول بایوس لپ تاپم گذاشتم برای مقایسه امیدوارم مشکلت حل بشه فقط اعلام نتیجه فراموش نشه

سلام ممنون دوست عزیز نه مشکل حل نشد

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
سی پی یو دیگه هم گذاشتی؟ دیباگر لپ تاپی داری

• Like

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سی پی یو دیگه هم گذاشتی؟ دیباگر لپ تاپی داری

والا دیگه دادم به مشتری
این مدل سی پی یو هاشون مثل چیپ به برد اتصال داره
قابل تعویض نیستند
این فایل بایوس که دوستمون دادن 6 مگ جچم داره اما فایل اصلی و سایز چیپ 8 مگی هست

ahkh_72

کاربر
2011-11-14
12
4
تهران
سلام
دوست عزیز اگر مدل دقیق مادربورد و ورژن رو بگید بایوس سالم دستگاه رو براتون ارسال میکنم به احتمال زیاد ایراد از بایوس هستش

• Like
بالا