آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بهترین روش برای بکاپ گیری از ویندوز و برنامه های نصب شده چی هست؟

onlyiran

کاربر vip
کاربر
2007-10-26
182
1,847
شیراز
www.onlyiran.com
به نام تک دوست
سلام
به نظره بنده برنامه اکرونیس خیلی عالیه
سوال : هر وقت میخوام تو ویندوز سون پارتیشن بندی کنم یک داریو 100 مگابایتی درست میکنه . این داریو برای چی هستش ؟
این داریو 100 مگابایتی در لیست درایو های مای کامپیوتر ظاهر نمیشه ، ولی تو سیستم برخی از مشتری ها این درایو در مای کامپیوتر موجود است . آیا دلیل خاصی دارد؟
بنده وقتی هاردی رو فرمت میکنم با برنامه های تحت بوت همچون پاراگون و ایاسوز و ... پارتیشن بندی میکنم ولی هیچ درایو 100 مگابایتی درست نمیکنم . ایا اشکال خاصی ندارد ؟ حالا اگه خواستم از درایو سی یک بکاپ بگیرم اینجا دیگه داریور 100 مگابایتی ندارم نحوه بکاپ گیری به چگونه است ؟
پ

برای نصب ویندوز 7 و 8 بایستی از خود دی وی دی ویندوز استفاده کرد تا رزرو پارتیشن ساخته شود
این پارتیشن اطلاعات پارتیشنها و فایلهای بوت ویندوز را نگه میداره و در مواقعی که نیاز به بازسازی ویندوزه وارد ماجرا میشه!

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
با سلام
بهترین کار جهت بک اپ از ویندوز و برنامه هاش استغاده از امکانات خود ویندوزه، یعنی شما برا ویندوز 7 بهتره بری از مسیر کنترل پنل و گزینه بک اپ و ریستور از کل وبندوز و برنامه های نصب شده یه ایمیج بگبری و در درایوی غیر از درایو ویندوزت ذخیره اش کنی
و هنگام مشکل جدی از ان استفاده کنی

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
آقا رضا نسخه رایگان هم داره اینجا رو ببینید:
Best free backup software. Hard drive backup and recovery, image and clone freeware - EaseUS Todo Backup Free

نسخه های پولیش امکانات بیشتری دارند که کرک شدشون تو سایتهای ایرانی زیاده ولی برای یک بک آپ گیری کلی از ویندوز نیاز به نسخه پولیش نیست اونها بیشتر کارهای خیلی حرفه ای میکنن که حتی آکرونیک دیسک خیلیهاش رو انجام نمیده و نسخه تحت سرور هم داره.

از همون پایین لینک صفحه که دادم میشه رایگانش رو دانلود کرد

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
به نام تک دوست
سلام
به نظره بنده برنامه اکرونیس خیلی عالیه
سوال : هر وقت میخوام تو ویندوز سون پارتیشن بندی کنم یک داریو 100 مگابایتی درست میکنه . این داریو برای چی هستش ؟
این داریو 100 مگابایتی در لیست درایو های مای کامپیوتر ظاهر نمیشه ، ولی تو سیستم برخی از مشتری ها این درایو در مای کامپیوتر موجود است . آیا دلیل خاصی دارد؟
بنده وقتی هاردی رو فرمت میکنم با برنامه های تحت بوت همچون پاراگون و ایاسوز و ... پارتیشن بندی میکنم ولی هیچ درایو 100 مگابایتی درست نمیکنم . ایا اشکال خاصی ندارد ؟ حالا اگه خواستم از درایو سی یک بکاپ بگیرم اینجا دیگه داریور 100 مگابایتی ندارم نحوه بکاپ گیری به چگونه است ؟

اون درایو 100 مگابایتی اطلاعات مروبط به boot رو نگه میداره که یک دیتابیس هم اونجا ذخیره میشه و اطلاعاتی که در boot manager دیده میشه از داخل اون فراخوانی میشه. و همچنین یک امکانی در ویندوز ویستا به بعد فراهم شده به نام BitLocker Drive Encryption که میشه روی هارد یا فلش و ... رمز گذاشت که اطلاعات مربوط به این رمزنگاری هم اینجا ذخیره میشه.
شما وقتی پارتیشن بندی میکنید نیاز نیست این درایو 100 مگابایتی رو ایجاد کنید موقع نصب ویندوز 7 خود ویندوز باید درستش کنه که اطلاعات خودش رو هم داخلش بریزه. البته دقیقا مشابه این قضیه در لینوکس از قدیم بوده که کاربرد اون متفاوت هست و اونجا برنامه ها اول داخل اون قسمت که بیشتر از 100 مگ هم هست (دو برابر رم) فراخوانی میشن بعد اجرا میشن. ویندوز یک جورایی تقلید کرده از لینوکس ولی فقط برای اطلاعات خاص خودش استفاده میکنه ازش.
اطلاعات اون پارتیشن 100 مگ هیچ وقت خراب نمیشه و حتی در صورت خرابی ویندوز شما فقط با بازگردانی اطلاعات پارتیشن C دوباره ویندوزتون رو دارید ولی اگر اون پارتیشن 100 مگ رو خراب کنید مجبورید دوباره اون رو با DVD ویندوز ایجاد کنید. اما نرم افزاری که من معرفی کردم فکر میکنم خودش اگر full backup رو انتخاب کنید از اون پارتیشن 100 مگ هم بک آپ میگیره. حالا نمیدونم در نسخه free هم این امکان رو داره یا نه ولی به هر حال به احتمال قوی خود نرم افزار از اون پارتیشن 100 مگ هم بک آپ میگیره و ری استور میکنه و نیازی نیست شما دستی اینکار رو انجام بدید ولی چون تست نکردم نمیگم 100 درصد.

aghamostafa

کاربر
2012-09-10
3
7
نرم افزار Norton Ghost 15.0 در ویندوز سون هم قابل استفادس .... من باش بک آپ گرفتم و ازش راضی هستم ... البته برای برگردوندن بک آپ حتما به سی دی بوت این نرم افزار نیاز هست .

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
آخه دقیق یادمه که چند وقت پیش شرکت نورتن دیگه برنامه norton ghost رو ادامه نداد و یک برنامه به نام norton backup and recovery رو جایگزینش کرد. بهتره بگم اسم برنامش و به این نام عوض کرد حالا چرا نمیدونم. که این برنامه روی ویندوزهای جدید هم به خوبی کار میکرد ولی خودش سی دی بوتیبل نمیساخت و باید حتما یک سی دی جدا که مخصوص برنامه های جانبی norton بود تهیه میکردین که یکی از ابزارهاش boot کردن از روی سی دی های بک آپ گرفته شده توسط این برنامه بود و برای همین محبوبیتش رو از دست داد. یادمه اون زمان سرعت اینترنت هم زیاد خوب نبود و سی دی بوت کردنش هم به سختی در بازار گی میامد.
یعنی شما باید با یک cd دیگه بوت میکردید و بعد سی دی بک آپ رو در درایو میگذاشتید. حالا نمیدونم این نورتون 15 که شما میگید همون نورتن یک آپ اند ریکاوری هست یا باز اسمش عوض شده و یا تاریخ تولیدش مربوط به قبل از بک آپ اند ریکاوری هست...
در هر صورت برنامه های زیادی اینکار رو انجام میدند که اکثرشون خوب هستند و از پس کار ساده بک آپ به خوبی بر میان

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,423
5,468
با سلام وتشکر
اگه باAcronis True Image Homeبکاپ بگیریم وحجم فایل ما مثلاًبالاتر از 7گیگ بشه وبخوایم سی دی بوت درست کنیم نرم افزار چطور این کار رو انجام میده؟آیا داخل 2dvdرایت میکنه یا فشره میکنه؟
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: elnino909
بالا