آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بلاخره کدوم از نقشه ها بهتر جواب داده؟

majid2991

کاربر
2009-08-13
42
91
دوست عزیز باید در دسترس بودن قطعات رو هم مدنظر قرار داد. اگه تو داخل مشکل قطعه نداشتیم میتونستم براحتی Quasar یا soha3 که هر دو از نوع IB و با
تفکیک دقیق هستند رو مونتاژ کنم که خارق العاده هستن ولی متاسفانه چند تا قطعه ی کم یاب دارند.تو Quasar حتی ف رک*ان*س رو هم میشه تو منوش تغیر داد!!!
برید نتایج این دو دستگاه رو تو youtubeببینید به حرفم میرسین.
در مورد clone pi هم؛ من هم AVRش رو ساختم و هم با آی سی picش رو ساختم.هر دوشون عالی بودن و توی زمین های مختلف مشکلی نداشتن و مدارش هم به خاطر استفاده از میکرو ساده تر از گلد اسکن و بقیه مدارات آنالوگ هستش.

دو تا عکس اول مال Quasar هستش و سه تای دیگه هم مال soha3 هستند

5ev8an8ccyaw2f23au3i.jpg

hex8atz7b8ms4onppd.jpeg

4p7q1us09o8lncg6wtu.jpg

4r8is9m0xpkwuq3q7onn.jpg

4w9c8to32cwg4xlqq3km.jpg

آخرین ویرایش:
دوستان لطفاً توضیح دهید که در بین فلزیاب ها، سری pi آنها بهتر و قوی تر است یا ib و چرا لطفاً مزایا و معایب هر یک را توضیح دهید و دیگر اینکه دو مدار بالا یعنی soha ,quasar از فلزیاب دلتا پالس 2 و دلتا پالس 3 بهترند ؟ چون من هر دو را ساختم و نتیجه خیلی عالی بود با دلتا پالس 2 یک سکه ی 25 تومانی را در فاصله ی 35 سانتی و با دلتا پالس 3 یک 25 تومانی را در فاصله ی 45 سانتی آن هم با قدرت تفکیک خوب زدم و از هر دو راضی ام به نظر من شما هم به دنبال ساخت سری دلتا باشید و وقت خود را بیهوده هدر ندهید و روی این دو مدار م س خ ر ه که در وبلاگ آقا بهنام هم بود و ایشان توضیحاتی درباره ی آن داده بودند وقت خود را هدر ندهید من از دو مدار بالا مدار soha3 را درست کردم و به نظرم حتی از مدار دلتا پالس 2 هم ضعیف تر بود چه برسه به دلتا پالس 3 که عالیه
( ببخشید اگر باعث دل سردی شما شدم اینها فقط جهت راهنمایی بود و بس فقط می خواستم که اشتباه مرا نکنید و حتی اگر خود شما هم یک نگاه دقیق بیندازید متوجه می شوید که قیافه ی این دو مدار هم اصلاً به این چیز ها نمی خورد حتی با مشاهده ی فیلم آن در وبلاگ آقا بهنام هم متوجه می شوید.
یا حق )

majid2991

کاربر
2009-08-13
42
91
چند نکته رو لازم دونستم بگم:

1-مگه شما quasar رو ساختید که میگین به قیافه اش نمیخوره!!! برین نتایج افرادی که توی فروم md4u.ru ساختن رو ببینین که چه چیزایی باهاش پیدا کردن!!!

2-درسته که کلون تفکیک نداره ولی هزینه ی ساختش کم تر و اندازه اش به مراتب کوچکتر از بقیه فلزیاب های هم رده ی خودشه

3-من نگفتم pim-2 و pim-3 قوی نیستن.هر دوتاشون خیلی خوبن فقط یه خورده هزینه ساختشون بالاست و در ضمن مگه pim-3 دمو نبود؟فایل اصلیش رو کسی نداره (البته میشه باهاش کار کرد و وقتی زمانش تموم شد ومیکرو رو از نو پروگرام کرد)

4-شما گفتین با دلتا پالس 2 (PIM-2) یک سکه ی 25 تومانی را در فاصله ی 35 سانتی سنس کردین،من با همین کلون اینکار رو کردم ولی با هزینه ی کمتر از ساخت دلتا پالس2
درضمن میشه لطفا بگید که برای ساخت فلزیاب دلتا پالس 2 و دلتا پالس 3 چقدر هزینه کردین؟ و آیا قطعات کم یاب داره یا نه؟قطاتش رو از کجا تهیه کردین(ایران میکرو یا roboeq یا جوان الکترونیک؟)

آخرین ویرایش:

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
من دلتا پالس رو نساختم اما تو همین سایتها یه چرخی بزنید میبینید که همه باهاش مشکل دارن.مثل ماینر.در ضمن واسه اکثر فلزیابها تشخیص سکه خیلی راحت تر از تشخیص طلاست.شما سکه رو معیار قرار ندین.من خودم یه فلزیاب ساختم که برنامه رو خودم نوشتم و سخت افزار رو از مینی پالس،ماینر و مایندرایور.با لوپ 28 و حساسیت رو روی حداقل گذاشتم(چون داخل خونه کفش تیر اهنه)یه النگوی طلای 18 عیار به قطر 5 سانت رو از فاصله 55 سانتی میگیره.آهن و سکه که جای خودش

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
من فروشنده نیستم اما واسه رفع یه سری از نواقص دارم روش کار کنم به محض اینکه اماده شد تو وبلاگم آپلود میکنم.الان هم عکسش رو آپلود کردم.کاملا هم امکان داره.

amir.s.m

کاربر
2009-01-14
1
3
دوست عزیز باید در دسترس .............

دوست عزيز با حرفتون در مورد كيفيت و قابليتهاي quasar كاملا موافقم فقط در نظر داشته باشيد كه برد اين نوع فلزيابها از نمونه هاي PI خيلي كمتره ( clone pi چند برابر quasar برد داره )

در ضمن با يكمي تغيير ميشه همينجا هم ساختش ....
براي مبدل آنالوگ به ديجيتالش نمونه كاملا منطبق داخلي موجوده ...براي اپ امپش هم نمونه ريل تو ريل تقريبا منطبق موجوده .
بقيه قطعات هم كه كاملا روتين هستن ....

majid2991

کاربر
2009-08-13
42
91
کاملا با حرف شما موافقم

دلیل اینکه clone pi چند برابر quasar برد داره اینه که تفکیک برد quasar رو پایین آورده (دلیل علمی داره ) کلون چون تفکیک نداره بردش چند برابر quasar هستش

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
منم با نظر این دوستمون(اقا مجید موافقم)متاسفانه تفکیک برد رو پایین میاره.لااقل در مداراتی که ما دیدیم.اونم با توجه به زمان نمونهبرداری که میکنه باعث پایین اومدن برد میشه.خودم مداری که ساختم هم واسم این مشکل پیش اومد.وقتی واسش تفکیک رو گذاشتم .در حالت تفکیک بردش خیلی پایین میاد.اما حالت all metal این طور نیست

بالا