آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بعدازلحیم سردی گرافیک .....

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوستان.
منم تو یه فروم روسی که با گوگل تونستم ترجمه کنم خوندم که معمولا نوشته بودن مایه فلکس ایمن تر از خمیر هست.یه جورایی خودمم به همین نتیجه رسیدم حتی خمیر فلکی AMTECH یو وی خریدم 260,000 تومان ولی وقتی برمیگشت دوباره میدیدم زیر چیپ بدجوری باقی مانده و زیر چیپ بعضی مواقع باعث جمع شدن گرد و خاک و آشغال میشد...
غیر از مایع فلکس باید به پد سیلیکونی که میخریم هم خیلی دقت کنیم اینایی که ارزون قیمت هستن اصلا رسانای خوبی واسه انتقال دما نیستن.من پد مسی و المینیوم هم استفاده کردم هیچ کدام به پای پد سیلیکون خوب نمیرسن.

دوست عزیز خمیر فلکسی باید با تینر 20000 فوری بطور کامل بعد از هیت دادن تمیز شود و باید مقداری تینر با سرنگ بعد از هیت دادن زیر چیپ تزریق کرد تا زیر چیپ بطور کامل تمیز شود

با تشکر

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام.لطفا اطلاعات غلط به همکاران ندید.بنده الان کارم جوری شده کروزانه چیپ تعویصض میکنم.استفاده از خمیر فلکس برای قطعاتی مانند چیپ جنوبی که پایه از زیر دارن اشتباهه خمیر فلکس فقط برای قطعاتی مانند آی او و فت ها و کلا قطعاتی ک پایه از زیر ندارند مناسبه.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام.لطفا اطلاعات غلط به همکاران ندید.بنده الان کارم جوری شده کروزانه چیپ تعویصض میکنم.استفاده از خمیر فلکس برای قطعاتی مانند چیپ جنوبی که پایه از زیر دارن اشتباهه خمیر فلکس فقط برای قطعاتی مانند آی او و فت ها و کلا قطعاتی ک پایه از زیر ندارند مناسبه.

دوست عزیز بنده هم در چیپ های مین بورد و چیپهای موبایل از خمیر فلکس استفاده می کنم و تا الان هیچ مشکلی پیش نیامده من اصلا از مایع فلکسی استفاده نمی کنم

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
من هم شنیدم میگن مایع فلکس برای سردی لحیم استفاده میشه نه خمیراساتید بعد از لحیم سردی پد مسی و آلومینیومی وخمیر درجه 1 انگلیسی جوابگو هست ؟؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
من هم شنیدم میگن مایع فلکس برای سردی لحیم استفاده میشه نه خمیراساتید بعد از لحیم سردی پد مسی و آلومینیومی وخمیر درجه 1 انگلیسی جوابگو هست ؟؟

دوست عزیز من همیشه از خمیر فلکسی AMTECH استفاده می کنم و مشکلی نیز برایم پیش نیامده فقط بعد از کار با خمیر باید با سرنگ و تینر زیر چیپ را کاملا شستشو دهید و با بلوور خشک کنید تا تینر و فلکسی باعث اتصال بین پایه های چیپ نشود و اما مایع فلکسی سریع خشک میشه و حالت چسبندگی ایجاد می کند و شما باید خیلی از مایع استفاده کنید و این باعث گرما دادن زیاد چیپ و سوختن چیپ می شود

با تشکر

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
دوست گرامی بنده خیلی روی این مسئله کار کردم که به این نتیجه رسیدم استفاده از مایع فلکس به جای خمیر فلکس اولا اصولی تر و بهتره و حتی نیازی به شستشو هم نداره و دوما که اصل مطلب هم همینه اینه که کیفیت کار رو بالا میبره.خمیر اصلا برای قطعاتی مثل آی او و فت ها به کار میره.وقتی از خمیر برای چیپ های مثل گرافیک،پل جنوبی و شمالی استفاده کنید اول که باید با تینر خوب زیر چیپ رو تمیز کنید اونم نه یک بار بلکه جندین بار تینر بزنی و باد با فشار بگیری و حتی بعد این همه کار اگه خوبه خوبم تمیز کنید باز خودم وقتی چیپ رو برداشتم زیر چیپ چرب بوده که این خودش یکی از دلایل خراب شدن و سوختن چیپ هیت و صد البته باز گشت لحیم سردی...

ropshop

کاربر vip
vip
کاربر
2009-02-12
48
44
سلام - یکدستگاه دل 5110 دارم دو سه روز است دو دقیقه پس از روشن شدن خاموش میشود . باز کردم دیدم محل چیپ کارت گرافیک بی نهایت داغ بطوریکه نمیشود دست را روی ان نگاه داشت . نمیدانم عیب از چیپ است یا
قطعات smd که از پشت روی برد قرار دارند . چون اینجانب برد را کاملا " باز نکردم . نیاز بکمک استاتید دارم .

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
سلام - یکدستگاه دل 5110 دارم دو سه روز است دو دقیقه پس از روشن شدن خاموش میشود . باز کردم دیدم محل چیپ کارت گرافیک بی نهایت داغ بطوریکه نمیشود دست را روی ان نگاه داشت . نمیدانم عیب از چیپ است یا
قطعات smd که از پشت روی برد قرار دارند . چون اینجانب برد را کاملا " باز نکردم . نیاز بکمک استاتید دارم .

دوست عزیز مشکل دستگاه رو باید توی تاپیک خودش بزنی نه اینجا
سیلیکون سی پیو و فن رو چک کن

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
دوستان بهترین خمیر سیلیکون چه مارکی رو پیشنهاد میکنین که چسبندگی زیاد داشته باشه و زود خشک نشه ؟
خمیر سیلیکون های مخزنی یا سطلی کسی پیشنهاد میکنه ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا