آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: برگرداندن اطلاعات مهم هارد در عین وجود هزاران بدسکتور

Asinta

کاربر
2014-04-18
13
27
واقعا از شما دوستان بخاطر راهنمایی‌هایی که می‌کنید ممنونم، تو هیچ انجمنی تاحالا انقدر حس خوب بهم دست نداده بود از کمک و مشارکت دیگران.
الان بعد از یک بار Stop ای که به HDD Regenerator دادم و دوباره ادامه دادم تعداد بدسکتورها مثل تیم ملی داره میره بالا! الان در حد 60000 عدد در 150 مگابایت اسکن شده!!!

برنامه HDD Regenrator دو گزینه دارید که یکی فقط اسکن هست و دومی اسکن همراه با تعمیر که شما متاسفانه گزینه اولی رو زدید.

نه، اتفاقا من گزینه دومی رو زدم، هم اسکن و هم ترمیم.

از بایوس چک کن اول ببین هارد ت شناسایی میشه؟

بله! میشه؛ با این مشخصات:
Model Name: ST9500325AS
Seagate

دوست من شما اگه میتونین یکبار هاردتون از جاش دربیارین و پورت ساتای لپ تاپتون همچنین پورت ساتای هاردتون با یه مسواک و تینر سرویس کنین انشاله که به نتیجه برسید

ممنونم از پاسختون، اما من تاحالا جز PC لپ تاپی رو باز نکردم! نمی‌دونم چطوریه اصلا! ):

------

دوستان به نظرتون اگه ببرم نمایندگی و یا پیش یک تعمیرکار معتبر امید به معجزه هست؟

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
خیلی ساده هست
تو آدرس زیر راهنمایی هست
Acer Aspire 5750 Laptop | Hardware Secrets

هارد رو به عنوان هارد دوم بزن به پی سی
و با نرم افزارهای مختلف تست کن

قرار شد با واقعیت کنار بیایی . معجزه ای قرار نیست اتفاق بیفته

Asinta

کاربر
2014-04-18
13
27
خیلی ساده هست
تو آدرس زیر راهنمایی هست

هارد رو به عنوان هارد دوم بزن به پی سی
و با نرم افزارهای مختلف تست کن

قرار شد با واقعیت کنار بیایی . معجزه ای قرار نیست اتفاق بیفته

مرسی، پس به نظر میاد باید همین کار رو انجام بدم.

همین الان موفق شدم
WONDERSHARE LIVEBOOT 2012 رو بوت کنم بعد از چند بار و محیط گرافیکی اون بالا اومد اما هیچ کدوم از دستوران مثل Boot Crash, MBR Recovery و... کار نمی‌کنه چون میگه من پارتیشنی رو نمی‌بینم، ولی هارد در بایوس شناخته شدست.

Asinta

کاربر
2014-04-18
13
27
آقای Kh.a من الان طبق دستور باز کردم و دارم هاردم رو هم می‌بینم اما یه صورتی کیپ شده و من نمی‌تونم درش بیارم!!

بعد از ویرایش: بازش کردم! پاکش هم کردم هم سوکت هارد و هم خود لپ تاپ رو و مجددا نصب کردم اما همچنان همون مشکل!
من PC هم ندارم که بخوام هارد رو به اون نصب کنم!

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jac

Asinta

کاربر
2014-04-18
13
27
از وقتی فلشم رو با
WONDERSHARE LIVEBOOT 2012 بوتیبل کردم دیگه ظرفیت فلشم توسط ویندوز شناخته نمیشه و میگه نمیتونم فرمتش کنم! کم مشکل داشتم! اینم روش!

Asinta

کاربر
2014-04-18
13
27
آقای Kh.a نتونستم ویدئو رو ببینم، ف---- بود!

---

امروز هارد رو بردم پیش یکی از مراکز تعمیرات معتبر، بعد از چند بار تست از بایوس و اجرای چند برنامه گفت هاردت شناسایی نمیشه اصلا. بعد هارد رو درآورد و به یک PC متصل کرد و PC هارد رو بار اول شناخت. بهم گفت فریم ویرش مشکل داره و باید بدیم تهران بره زیر دستگاه. گفتم اطلاعاتم چی؟ گفت در فریم ویر تضمینی واسه برگشت اطلاعات نیست ولی اگه پاک هم شد ما اینجا با نرم افزارهای لایسنس دار، داده‌ها رو دقیقا مثل قبل بازگردانی می‌کنیم ولی بهتره کل مرحله فریم ویر و ریکاوری اطلاعات رو بدیم تهران انجام بده که بتونیم ازشون تضمین بگیریم. بعد گفت فکراتو بکن اگه خواستی بیاری بگو کدوم درایوت دارای اطلاعات مهم‌تر هست که اونها رو بازگردانی کنیم چون اگه بخواد همه اطلاعات رو برگردونه هزینه بالاتر میره. منم اومدم خونه و دارم فکر می‌کنم!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kh.a

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
خوب دوست عزیز اگه مشکل فریمور باشه که خودت هم می تونی انجام بدی
یه پست بزن تو سایت و کل مشخصات پشت هارد رو بنویس دوستان فریم ور برای اپلود می کنند

بعد هم با پروگرامر ای سی رو پروگرام می کنی ( تعمییرات الکترونیکی ها معمولا پروگرامر دارند و این کار رو برات انجام می دهند . فقط باید از فیریمور خودت بکاپ هم بگیری )

یه راه دیگه هم پیدا کردن لپ تاپ مشابه هست و بورد هارد رو عوض کن و اطلاعاتت رو در بکش بیرون

Asinta

کاربر
2014-04-18
13
27
خوب دوست عزیز اگه مشکل فریمور باشه که خودت هم می تونی انجام بدی
یه پست بزن تو سایت و کل مشخصات پشت هارد رو بنویس دوستان فریم ور برای اپلود می کنند

مرسی، کجا این پست رو بزنم؟ کدوم بخش؟

این کارهایی که شما میگید واسه من که تاحالا با سخت افزار کار نکردم یکمی غیرعادی نیست؟ یعنی می‌دونید، من نگرانم که اینجوری و به خاطر بی تجربگی اطلاعاتم رو از دست بدم. این چیزهایی که شما میگید یعنی بکاپ گرفتن از فریم ویر و... و اینا اصلا واسه من آشنا نیست. اگر من می‌تونم این کار رو انجام بدم پس چرا اون طرف گفت ما در اصلا در استان گیلان چنین دستگاهی نداریم و باید بفرستیم تهران اگه می‌خوای تضمینی باشه. نمی‌دونم نظر شما چیه؟

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
چرا دنبال یک لپ تاپ مشابه نمی گردی ؟

اون بردی که پشت هارد هست و 5 تا 6 تا پیچ داره از هارد سالم بزار رو هارد خودت و اطلاعاتت رو در بیار .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Asinta
بالا