آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: برق زدگی در تلفن بیسیم پاناسونیک مدل KX-TG7341

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
تلفن بی سیم پاناسونیک مدل KX-TG7341 که اشتباها سیم تلفن را به برق شهر وصل کرده . برد مادر را که نگاه کردم دو عدد مقاومت SMD کنار هم ترکیده و شماره روی آن هم به علت ترکیدن پاک شده . عکسی از برد میزارم ( البته زیاد واضح نیست میبخشید ) اگه ممکنه شماره مقاومت را اعلام بفرمایید و دیگه اینکه بجای مقاومت SMD میتونم از مقاومت های معمولی استفاده کنم . شماره برد هم PNLB1037ZA است . از داخل سایت نتونستم شماتیک این مدل را پیدا کنم و مشابه این مدل را هم نمیدونم . فعلا چیزی که از روی برد مشخص است ترکیدن این دو مقاومت است . بین گوشی و مادر میشه ارتباط برقرار کرد و صحبت کرد . وقتی به این گوشی زنگ میزنی به صورت عادی زنگ میخوره و شماره طرف مقابل هم نشون داده میشه و دکمه تماس رو میزنی صدای زنگ خوردن قطع میشه ولی نمیشه صحبت کرد (نه صدایی میاد نه صدایی میره ) و وقتی قطع میکنی باز زنگ خوردن ادامه پیدا میکنه . از این گوشی نمیشه تماس گرفت چون دکمه تماس رو بزنی صدای بوق نمباد تا شماره بگیری . منتظر راهنمایی های شما هستم با تشکر .
IMG_20150901_102822.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
کسی نیست بدونه مقاومتها چند اهم است ؟

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,273
ایران
باسلام

قطعات مسیر سبز را در عکسهای زیر چک کن:

[hide]
مطابق شماتیک و عکس زیر آن دو مقاومت R22=27 اهم و اهم12=R21 هستند منتهی قطعات مسیر سبز در شماتیک نیز حتما آسیب دیدند

t1.jpg

t2.jpg
[/hide]

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
یا سلام وتشکر فراوان .
در صورت پیدا نشدن مقاومت های smd میتونم از مقاومت معمولی استفاده کنم . ؟ بازم تشکر

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
از روی برد مقاومت هایی که سوخته و مقاومت هایی که در مسیر بود را با مقاومت های معمولی عوض کردم محل مقاومتهایی که تعویض کردم ( r21-r22-r15-r1-r30-r31-r18-r19-r20 ) همچنین ترانزیستور q3 به شماره a1979 که بعلت پیدا نکردن مشابه آن شماره b764 را گذاشتم . الان تلفن به اینصورت است با تلفن نمیشه تماس گرفت وقتی دکمه روشن را میزنی صدای بوق آزاد میاد شماره را که میگیری صدای تن شماره میاد ولی بوق آزاد قطع نمیشه و بعد از چند ثانیه صدای بوق آزاد تبدیل به اشغال میشه (انگار شماره ای نگرفتی و بوق آزاد تبدیل به اشغال میشه ) . وقتی به خط همین تلفن زنگ میزنی به صورت عادی زنگ میخوره و میشه جواب داد صدای طرف مقابل به صورت عادی میاد ولی صدا با این گوشی کامل نمیره تیکه تیکه میره ( به اینصورت که وقتی سلام میگی انگار فقط سل میره ) . ایفون گوشی با مادر هم به صورت عادی کار میکنه فقط بعضی موقع ها یک لحظه قطع و وصل میشه . با تشکر

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
در تعویض قطعات ترانیستور q5 که به صورت مستطیل است به علت پیدا نکردن . مشابه گرفتم و چون مشابه به صورت نیم دایره است نتونستم جهت درست گذاشتن ترانزیستور را مشخص کنم . اگه ممکنه راهنمایی کنید . و قطعه d3 چهار پایه را نتونستم پیدا کنم . البته با اهم متر اتصال کوتاه یا قطع نیست شاید سالم باشه . با تشکر

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
کسی نیست مشکل یک طرفه شدن تلفن را راهنمایی کنه . با این تلفن نمیشه تماس گرفت موقع شماره گرفتن صدای بوق آزاد قطع نمیشه و صدای بوق تبدیل به بوق اشغال میشه . اگه به این تلفن زنگ بزنی به صورت عادی کار میکنه .

pejman1368

کاربر vip
کاربر
2015-09-01
89
131
با سلام

ترانزیستورهای q4وq2 تعویض شوند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arstan
بالا