آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: برق روی دیوار برای جلوگیری از سرقت

lawyer

کاربر
2012-11-28
62
156
ایران
خودم مصداق این ادعا هستم که قاضی در پرونده ای آشکارا خلاف محرز و مسلم کرد و معاون رییس قوه قضائیه گفت خود حکم گویای تخلفه و نیاز به مستند دیگری نیست ولی چون آخرین مرحله دادرسی است یکبار ماده ۱۸ استفاده کردی هیچ راهی ندارد و باید حکم اجرا بشه.

بله حکم قطعی شده باید اجرا شود.
ولی میتونید در دادگاه عالی انتظامی شکایت کنید وبعد از اثبات در دادگاه عمومی از دولت محترم خسارت بگیرید

jsco

کاربر
2018-10-29
84
95
مازندران
سلام دوستان
بنده قصد دار سیم مفتولی رو دیوار وصل کنم (روی دیواربخوابونم) و سیم رو به فاز پریز برق وصل کنم تا اگر کسی قصد ورود غیرمجاز از دیوار داشت بهش شک وارد بشه و نتونه وارد بشه.
حالا به نظرتون چکار کنم که برق در حد شک باشه و نکشه طرف رو ؟
به نظرتون از چه مقاومتی برای کاهش جریان استفاده کنم؟
یا بهتر نیست یک خازن به عنوان امپدانس با فاز سری بشه که جریان مدار را محدود کند؟

ممنونم از دوستان هرچی به ذهنتون میرسه بفرمائید.

درود اگر طرف با دستکش بیاد که هیچ تاثیری روش نداره

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
بله حکم قطعی شده باید اجرا شود.
ولی میتونید در دادگاه عالی انتظامی شکایت کنید وبعد از اثبات در دادگاه عمومی از دولت محترم خسارت بگیرید

درود

متاسفانه اینا فقط قانونه
ولی همانطورکه عرض کردم یکی از شرایط احقاق حق اینه که طرف دعوی حتی با نوکر و کنیز آقازاده‌ها هم ارتباطی نداشته باشه درغیراینصورت باختی.
کلیه مواردی که عرض کردم بارها تجربه کردم .
بله اگه دادسرای انتظامی قضات تخلف قاضی رو بپذیره راه داره اما در یکی از موارد که محرزترین خلاف اتفاق افتاد و منجر به برکناری هم شد اما دادسرا نپذیرفت چرا ؟
چون سیاه نمایی و آبروی نظام و بسیاری از ملاحظات دیگه هم تعیین کننده است.

بنابراین در هزار خانی زندگی میکنیم که قانون در شرایط خاص و نادر ، ملاک است و بچه خان هم محسوب نمیشه درحالیکه هزار خان پیش رو داری.

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
برای برق 220 ولت اگر امپر را به میزان قابل توجه ای کاهش داد مثلا استفاده از مقاومت 150 کیلو اهم بازهم خطرناک هست ؟
به قول استاد غزل فکر کنم این میزان فقط اقای دزد چهچه بزنه
مقاومت 150 کیلو اهم1.66 میلی امپر میده درسته؟

درود

مقاومت بزرگ ۱۵۰ کیلو برق گرفتگی را منتفی می‌کنه بطوریکه مقاومت بسیاری از فازمترها همین اندازه و گاهی ۱۰۰ کیلو است
بهمن علت خازن را با دو وظیفه پیش بینی کردم

۱- انرژی را کم کم دریافت و ذخیره می‌کنه تا ولتاژ خازن ۳۱۰ ولت بشه که با دو برابر کننده ۶۲۰ ولت میشه.

اما از آنجاکه ظرفیت خازن ناچیزه لذا بمحض تخلیه ناشی از شوک، بی اثر میشه تا دوباره در زمان قابل توجه شارژ بشه.

البته سارق ها سارق نیستن ، گرگ هستن و معمولا روش های پاتک را بلدن و این روش ها برای بچه دزد موثره.

سپاس

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
درود

مقاومت بزرگ ۱۵۰ کیلو برق گرفتگی را منتفی می‌کنه بطوریکه مقاومت بسیاری از فازمترها همین اندازه و گاهی ۱۰۰ کیلو است
بهمن علت خازن را با دو وظیفه پیش بینی کردم

۱- انرژی را کم کم دریافت و ذخیره می‌کنه تا ولتاژ خازن ۳۱۰ ولت بشه که با دو برابر کننده ۶۲۰ ولت میشه.

اما از آنجاکه ظرفیت خازن ناچیزه لذا بمحض تخلیه ناشی از شوک، بی اثر میشه تا دوباره در زمان قابل توجه شارژ بشه.

البته سارق ها سارق نیستن ، گرگ هستن و معمولا روش های پاتک را بلدن و این روش ها برای بچه دزد موثره.

سپاس
یکی از دوستان بنده پیمانکار نگهداری خطوط های ولتاژه میگه دزد ها سیم های خطوط انتقال رو هم میدزدن البته در حالت گرم ، این جماعت دزد بخوان چیزی بدزدن راحش رو پیدا میکنن ، من خودم تو یه پروژه آبنما کابل پمپ رو برای جلوگیری از دزدی برقدار گذاشتم یعنی پمپ روشن بود تقریبا وسط شهر ،رفتم نهار برگشتم دیدم کابل نیست اگه قرار بود با یه برق گرفتگی برن و بر نگردن دزد نمیشدن ، اینا تا زنده هستن دست از کارشون بر نمیدارن

ادیسون

کاربر vip
vip
کاربر
2009-04-28
207
970
لاهیجان (گیلان)
الان اگه ذرد بیاد خونت حق زدنش رو نداری طبق قانون جمهوری اسلامی چه برسه به اینکه با برق دخلشو بیاری . فقط یه را داره بعد از اینکه برق گرفتش زود سیم رو جمع آوری کنی.:khandehhhh::khandehhhh::pride:

lawyer

کاربر
2012-11-28
62
156
ایران
اشتباه می کنید چنین چیزی نیست ، تنها در صورتی صاحب منزل مسوول هست که شخص مفعول با دعوت صاحب منزل وارد شده باشه

lawyer

کاربر
2012-11-28
62
156
ایران
الان اگه ذرد بیاد خونت حق زدنش رو نداری طبق قانون جمهوری اسلامی چه برسه به اینکه با برق دخلشو بیاری . فقط یه را داره بعد از اینکه برق گرفتش زود سیم رو جمع آوری کنی.:khandehhhh::khandehhhh::pride:

اشتباه می کنید چنین چیزی نیست ، تنها در صورتی صاحب منزل مسوول هست که شخص مفعول با دعوت صاحب منزل وارد شده باشه​

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
اشتباه می کنید چنین چیزی نیست ، تنها در صورتی صاحب منزل مسوول هست که شخص مفعول با دعوت صاحب منزل وارد شده باشه​
خوشبختانه مشخص هست قانون رو خوب میدونید و از زیر و زبر اون هم سر در میارید
سوال اینجاس !!
پس چرا به دانسته های خودت و قانون محترم و دقیق بی توجه و بی اعتنا هستی ؟
چرا مدام از این و اون خواهش میکنی کمکت کنن ؟؟!!!
تو که میدونی قانون قطعا بهت حق میده و همیشه مخالف صد درصدی دزد و دزد پروری هست و از مالباخته حمایت میکنه
پس منتظر چی هستی ؟
توسط سیم مسی نمره ۳ بدون لاک و روکش
دو رشته ۲۲۰ ولت رو بالای دیوار قرار بده بزار آقا دزده جزغاله شه دل ما مالباخته ها هم خنک میشه
به قانون مبین هم کمک شایانی کردی
ضمن اینکه آقا دزده هم از مجازات قطع دست و پا و زندگی فلاکت راحت میشه
فقط خواهشا این بار اگر خواستی پاسخ بدی در قالب دوکلمه ای پاسخ نده ، پاسخ کامل و مفهوم بده تا منظور و هدفت مشخص باشه

تشکر از استادان محترم که پاسخ کاملی ارائه دادند

بالا