آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بخش رله استارت و اورلود یخچال

asad39

کاربر
2012-01-27
46
76
بخشی از ساختار فنی تمامی یخچال ها موتور و بویژه رله استارت و اورلود است. رله های گوناگونی در بازار هست . در زمان تعمیر رله مخصوص خود موتور را باید تهیه کرد. اگر رله ای در بازار نباشد چه می توان کرد؟ پیشنهاد میدم دوستان از هر رله استارت و اورلود یه عکسی بزارند خصوصا که سیم کشی اتصالات مثلثی موتور که در نهایت از قطعه استارت خارج میشه راهنمایی بشه که کدام کنتاکت به کدام سیم سیم کشی یخچال وصل باید بشه . اما مشکل من. یه یخچال قدیمی جنرال زمان شاه دارم که موتور ژاپنی است. تیک تیک می کنه و نمی تونه موتور را راه اندازی کنه. قریب به یقین موتور نیم سوز شده . با اتصال مستقیم یه دقیقه کارش انداختم و جا یخی منجمد شد. قبل از تعویض موتور میخواستم رله استارتش را عوض کنم. اما چون خیلی قدیمی است بیشتر تعمیرکاران از دیدن آن تعجب کردند. حالا قطعه جایگزین ندارد. یه رله استارت گیر آوردم که به محفظه رله بغل موتور نمی خوره. میخوام اینو بصورت سیار وصل کنم اما سیم بندی اش را نمی داتنم. اگر چند تا رله استارت عکس و سیم بندی بزارند هم مشکل من حل میشه و هم بخشی تخصصی در اینجا مطرح میشه در مورد کلیه مشکلات رله استارت که خوانندگان براحتی فقط به بخش مربوطه مراجعه کنند. حالا اگر دوستان مایل باشند زیرشاخه رله استارت همین جا استارت بخوره و ...

asad39

کاربر
2012-01-27
46
76
2.jpg
2.jpg

این یک رله استارت قدیمیه . اگه کسی سالم اش را داره بهم بگه

asad39

کاربر
2012-01-27
46
76
لطفا در مورد سیم بندی این رله توضیح بفرمایید . کدام شماره به کدام سیم بندی وصل میشه؟ضمنا محل اتصال خازن کجاست؟

۲۰۲۳۱۱۱۹_۱۴۰۱۰۳.jpg

asad39

کاربر
2012-01-27
46
76
میخوام رله پایینی را جایگزین قبلی بکنم اما اندازه و سایزش یکی نیست. لطفا در مورد سیم بندی تصویر پایین راهنمایی بفرمایید.

بالا