آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بالا نیامدن مادربرد فاکسکان مدل A76ML-K

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام دوستان
مادربرد رو به دقت نگاه کردم و یه سلف سوخته بین آی سی کلاک و پل شمالی دیدم و با یه سلف دیگه که هم اندازش بود تعویض کردم و بازم سلف سوخت منتها ایندفعه پشت برد رو نگاه کردم دوتا از خطهای پی سی بی که پشت برد بود کلا سوخته و به طول سه الی چهار سانتیمتر ازبین رفته.
دیگه فک کنم کارش تمومه.
بازم روشن میشه و تصویر نداره ودیباگر مثل همون قبل کد 00 میده البته قبلا کدش FF بود و با تعویض یه ترانزیستور نزدیک پل شمالی به 00 تغییرکرد.
آخرش نتونستم عیب یابیش کنم و تعمیرش کنم و شکستی دیگر...
:concern::sadwalk:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
سلام دوستان
مادربرد رو به دقت نگاه کردم و یه سلف سوخته بین آی سی کلاک و پل شمالی دیدم و با یه سلف دیگه که هم اندازش بود تعویض کردم و بازم سلف سوخت منتها ایندفعه پشت برد رو نگاه کردم دوتا از خطهای پی سی بی که پشت برد بود کلا سوخته و به طول سه الی چهار سانتیمتر ازبین رفته.
دیگه فک کنم کارش تمومه.
بازم روشن میشه و تصویر نداره ودیباگر مثل همون قبل کد 00 میده البته قبلا کدش FF بود و با تعویض یه ترانزیستور نزدیک پل شمالی به 00 تغییرکرد.
آخرش نتونستم عیب یابیش کنم و تعمیرش کنم و شکستی دیگر...
:concern::sadwalk:

اگر pcb cut داری از پشت برد . دیگه ارزش تعمیر ندارد . چون عملا بخیه زدن این مقدار غیر ممکن هست .

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
پاور رو اطلاع ندارم چون مادربرد سی پی یو و رم بهم دادن.
اگه مقدور بود و تونست بگه میپرسم ازش.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farah676

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
آخه یه جاروبرقی کشیدن و اینهمه مشکل؟؟؟؟؟؟؟!!!؟!؟!

این ایراد به احتمال زیاد به خاطر پاور غیر استاندارد ایجاد شده . فقط این جاروبرقی کشیدن پایان کار مادربرد بوده .

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
ممنونم آقای AMD.Power بخاطر راهنماییاتون.
اگه در مورد پاورش اطلاعاتی بدست آوردم حتما خدمتتون عرض خواهم کرد.

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
شما نگفتید pwm را تعویض کردید یا خیر ؟ چون سوخته بود . و نتیجه را هم اعلام نکردید ؟
به خاطر این نتوانستم بقیه موارد را اعلام کنم
موفق باشید

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
آقای امجدی آی سی پی دبلیو ام مربوط به یه مادربرد دیگه مشابه همین مادربرد و تو یه پست دیگه ست.منتظرم دستم بیاد و تعویض کنم.اون مادربرده G41 فاکسکان هست و اینتله.
ممنون

بالا