آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بالا بودن ولتاژ سیم زرد و نارنجی پاور viera مدل VI-650

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
7.png
نوشته اصلی توسط mohsen-d

پس از بررسی مدار متوجه شدم که سیمهای نارنجی و قرمز با سیم های منفی اتصال کوتاه شده اند . ولی هر چه گشتم نتوانستم این اتصال کوتاه را پیدا کنم . آیا این اتصال کوتاه از قطعه خاصی رخ داده و باعث افزایش ولتاژ که در بالا ذکر شد می شود ؟​

باتوجه به برداشتن قطعات طبق عکسهای بالا
آیا اتصال کوتاه سیمهای منفی با زرد و قرمز دوباره وجود دارد؟

آخرین ویرایش:

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
باسلام

آیا اتصال کوتاه سیمهای منفی با زرد و قرمز دوباره وجود دارد؟

بله این اتصال وجود دارد . البته سیم منفی با زرد اتصال ندارد با نارنجی و قرمز اتصال دارد . خازن های بین دو هیت سینک را نیز تعویض کردم . ولی مشکل هنوز پابرجاست .

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
با سلام

از اساتید خواهشمندم راهنمایی بفرمایند .

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
با سلام

سلف کنار خروجی سیم های نارنجی و همچنین مقاومت در کنار خروجی سیم های قرمز را از مدار خارج کردم اتصال کوتاه رفع شد . مقاومتی که خارج کردم یک مقاومت 68 اهمی است که یک سر آن به سیم های قرمز و سر دیگر به منفی است . مقاومت بیرون از مدار سالم است پس چرا در موقعی که در مدار قرار می گیرد سیم های قرمز و منفی اتصال کوتاه می شوند . مقاومت و سلف در عکس نشان داده شده است . سلف را چطور می شود تست کرد سلف ذکر شده در حالت بازر بوق می زد و اهمی از خود نشان نمی دهد . اگر از سلف است راهنمایی کنید چه سلفی جایگزین کنم .

پیوست‌ها

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
فکر کنم به خاطر وجود مقاومت و سلف اتصال کوتاه سیم های قرمز و نارنجی طبیعی است . حالا نمی دانم افزایش ولتاژ سیم نارنجی زیر بار به کدام قطعه مربوط می شود . آیا از سلفی که در عکس بالا علامت زدم هست یا از قطعه دیگری است ؟

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
کدان ترانس چاپرها مربوط به ولتاژ 3.3 است و چگونه تست کنم ؟

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
با سلام
از اساتیدی که در این زمینه تجربه دارند خواهشمندم راهنمایی بفرمایند . پاور مشتری است باید هر چه زودتر تحویل بدهم .

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
سلف هشت پایه یک ترانس حلقوی با هسته پودر آهن که اصطلاحا تورید میگویند آن خراب نشده علامت خراب شدن آنها سوختن سیم پیچ و سیاه شدن است این اتصال به آن ربطی ندارد بلکه ایراد از خازنهای الکترولیتی است ماده دی الکتریک آنها در اثر حرارت آسیب پذیر میباشد و خشک شده و بصورت نوعی مقاومت یا ای اس آر و یا اتصال باز عمل میکند و همان ای اس آر (مقاومت سری معادل) باعث مشاهده اتصال کوتاه در مدار میشود در عکس ارسالی ظاهرا یک خازن باد کرده وجود دارد:
20.jpg
آن خازن را عوض کن ضمنا در بازار خازن خراب وجود دارد

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
باسلام
سلف هشت پایه یک ترانس حلقوی با هسته پودر آهن که اصطلاحا تورید میگویند آن خراب نشده علامت خراب شدن آنها سوختن سیم پیچ و سیاه شدن است این اتصال به آن ربطی ندارد بلکه ایراد از خازنهای الکترولیتی است ماده دی الکتریک آنها در اثر حرارت آسیب پذیر میباشد و خشک شده و بصورت نوعی مقاومت یا ای اس آر و یا اتصال باز عمل میکند و همان ای اس آر (مقاومت سری معادل) باعث مشاهده اتصال کوتاه در مدار میشود در عکس ارسالی ظاهرا یک خازن باد کرده وجود دارد:
مشاهده فایل‌پیوست 84705
آن خازن را عوض کن ضمنا در بازار خازن خراب وجود دارد

با سلام
خازنی که علامت زدید نو هست و دو سری هم تعویض شده در عکس به نظر می رسد باد کرده . خازن ها را عرض کردم چندین بار تعویض کردم و مطمئن هستم که از خازن ها نیست .در ضمن تمامی خازن های الکترولیت چه اولیه و ثانویه تعویض شده اند . همچنین آی سی LM339 تعویض شد و KA7500 تست شد و مشکلی نداشت . ولی مشکل ولتاژ سیم نارنجی هنوز پا برجاست

آخرین ویرایش:
بالا