آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

باطری لب تاپ

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

reyha

کاربر
2010-05-26
75
131
سلام من باطری لب تابم مارک دل هستش سلولاشم سالم سالمه فقط ازروی کنجکاوی اومدم بازش کنم که متاسفانه به سیمهای چندرشته ایش آسیب جدی وارد اومد تا این زمانم که سیمهاش آسیب دیده بودند بازم تستر سلولها کار میکردند ولی بعداز متصل کردن سیما دیدم که دیگه به هیچ عنوانی کار نمیکنه خواستم بپرسم میتونم تعمیرش کنم یا خودتون کسی روسراغ دارین بدم واسه تعمیرش . با تشکر وسپاس فراوان ازشما.

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,453
تو همین نزدیکی ها
باسلام . مخواستم بپرسم برنامه اي براي طولاني كردن مدت زمان شارژ باطري dellوجود داره؟
سلام
دوست عزیز تا به حال بنده چنین چیزی نشنیده ام ولی تا انجایی که اطلاع دارم شارژ باطری مربوط به سخت افزار است که موقع فول شدن باطری عمل سوئیچنگ انجام میشود و شارژ باطری قطع میشود البته در این مورد منتظر نظر مدیران این بخش باشید
موفق باشید

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,638
اصفهان
باسلام . مخواستم بپرسم برنامه اي براي طولاني كردن مدت زمان شارژ باطري dellوجود داره؟
به نام خدا
سلام. بهترین را ه برای طولانی کردن عمر باطری، شارژ مناسب اولیه است. در وحله اول و قبل از استفاده باید با توجه به دستورات مندرج در منوال آن شارژ مناسب اولیه که معمولا 8 ساعت است را انجام داد تا عمر آن طولانی شود.

arya60

کاربر
2008-03-01
12
16
سلام برای اطلاع کامل از نحوه چگونگی باز کردن باطری و همچنین تعویض سلول ها به این سایت مراجعه http://www.electronics-lab.com/artic...uct/index.html در ضمن باید اشاره کنم به گفته دوستمون تمام باطری های نوت بوک ایپیرام دارند که مشخصات باطری و غیره را ذخیر می کنند که در بعضی از مواقع این نرم افزار داخل ایپیرام دچار مشکل شده و باطری دیگر برای لپ تاپ قابل شناسایی نیست دراین مورد پروگرامری وجود دارد که به کمک آن ایپیرام را ریست می کنند که در آینده من نقشه مدار که خودم ساختم برای شما فرار می دم تا بعد حدا نگه دار.

سلام
اگه میشه نقشه رو بذارین اخه منم همین مشکل رو دارو
ممنون

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
به نام خدا
سلام. بهترین را ه برای طولانی کردن عمر باطری، شارژ مناسب اولیه است. در وحله اول و قبل از استفاده باید با توجه به دستورات مندرج در منوال آن شارژ مناسب اولیه که معمولا 8 ساعت است را انجام داد تا عمر آن طولانی شود.
سلام.متاسفانه این شارژ اولیه و اونهم به مدت 8 ساعت به ی فرهنگ اشتباه توی تمام فروشنده ها و مردم تبدیل شده!!!اون شارژ اولیه برای باتری های قدیمی بود.الان تمام باتری های لپ تاپ بعد از 2 الی 3 ساعت شارژ شدن با عمل سوییچ دیگه هیچ جریانی از شارژر نمیگیرند.حالا شما بیاید 24 ساعت هم بزنید شارژ اولیه!

chacham

کاربر
2012-02-13
5
4
43
شیراز
سلام.وقت بخیر. من باطری توشیبا دارم. ایا قابل تعمیر هست.اگه میشه راهنمای میکنین بازش کنم. ممنون از لطف شما.

chacham

کاربر
2012-02-13
5
4
43
شیراز
سلام.وقت بخیر. من باطری توشیبا دارم. ایا قابل تعمیر هست.اگه میشه راهنمای میکنین بازش کنم. ممنون از لطف شما.

proman

کاربر
2010-05-06
198
424
کرج
دوست عزیز بیشتر باطری ها قابل تعمیر هستند اما باید ببینی مشکل باطری چی هست ؟؟؟
مشکل نگه داشتن شارژ داری ؟؟؟
چون باطری از دوقسمت تشکیل میشه
1- سلول های
2- برد اتصال
باید ببنی مشکل از کجاست
اگر مشکلت رو فهمیدی اونوقت بازش کن

proman

کاربر
2010-05-06
198
424
کرج
انواع باطری:::

نیکل کادمیوم (NiCd)

باتری های NiCd قابل شارژ برای اولین بار بر روی رایانه های قابل حمل استفاده شد،. باتری های NiCd می تواند به سرعت شارژ و استفاده شده . با این حال دیگر ب علت وزن زیاد و داشتن حافظه شارژ در لپ تاپ ها مورد استفاده قرار نمی گیرند

نیکل متال هایبرید (NiMH)
ظرفیت این باتری‌ها به مراتب بیشتر از انواع قدیمی‌تر است. در حال حاضر به طور گسترده در واسیل مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. شاید بزرگترین مزیت باتری‌های NiMH در کاهش اثر حافظه (Memory effect) در آن‌ها باشد. این اثر به زبان ساده افت تدریجی ولتاژ و ظرفیت در اثر عدم تخلیه كامل باتری پیش از شارژ مجدد آن می‌باشد، بنابراین استفاده‌كنندگان این گونه باتری‌ها نگرانی از بابت این مشكل ندارند(افسردگی باتری).این مدل می تواند تا 1000 بار شارژ و مورد استفاده قرار گیرد.این باتری هم در لپ تاپ های جدید استفاده نمی شود(وزن زیاد،چگالی کمتر...)

یون لیتیوم Lithium Ion
در حال حاضر ب خاطر داشتن وزن کم وچگالی شارژ دوبرابری نسبت ب باتری های قبلی محبوب ترین باترهای لپ تاپ ب حساب می آید . علاوه بر این اثر حافظه شارژ در این مدل ب کلی حذف شده و شما قادرید ک قبل از تخلیه کامل ، آن را دوباره شارژ کنید. اما باید توجه داشت ک می توان این باتری را حدود 500 بار شارژ کرد و نباید قبل از استفاده کامل از شارژ باقی مانده دوباره ان را شارژ کرد(تاثیری بر بازده و عمر باطری نداره،ولی شما یک بار شارژ مجدد انجام دادید واین 499 بار شارژ برای شما باقی گذاشته).باتریهای لیتیم می توانند پس از پنج سال عدم استفاده (در انبار یا...) تا ۹۷ درصد از ظرفیت اسمی خود را حفظ کنند.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا