آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

باز کردن در ماشين بوسيله ی گوشی موبايل :با هرموبایلی میتوانید درب هر ماشین وبازکنید.

nazari_omega

کاربر vip
vip
کاربر
2008-02-18
327
4,296
بهشهر (اشرف البلاد)
سلام دوستان. قبلا هم يكي راجع به اين موضوع بهم گفته بود به غير از ماشين خودم روي چندين ماشين تست كردم نشد. يكي از دوستام روي ريموت مجيكار جواب گرفت اما من به چشم نديدم. احتمالا از روش ارسال كدهاي dtmf استفاده ميكنن. مانند عيب يابي ماشينهاي لباسشويي ال جي.

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
420
1,642
سلام دوستان
این قضیه رو من هم شنیده بودم و دلیل علمی اون هم اثبات شده و در صنعت کاربرد داره.
اساس کار هم به این صورت هست که امواج ارسالی از طرف ریموت ماشین که دارای فرکانس و طول موج مشخصی هست بر امواج الکترومغناطیسی موبایل سوار شده و اونو انتقال میده تا مقصد که یک موبایل دیگه دریافت میکنه. در اصطلاح به امواج موبایل میشه گفت که نقش یک کرییر یا حامل رو انجام میده.

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
این امواج نمیتونه رو امواج موبایل سوار شه... موبایل در حالت انتقال صوت یا صحبت کردن همون رنج صوتی رو پوشش میده.. به احتمال زیاد همون کد dtmf یا هر کدی به این شکل داره ارسال میشه که رنجش در رنج صوت یا نهایت فراسصوت هست که کدگذاری شده هست و زمانی که از اسپیکر موبایل گیرنده پخش میشه وارد گیرنده ماشین شده و رمزگشایی و باز شدن درب...

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
این امواج نمیتونه رو امواج موبایل سوار شه... موبایل در حالت انتقال صوت یا صحبت کردن همون رنج صوتی رو پوشش میده.. به احتمال زیاد همون کد dtmf یا هر کدی به این شکل داره ارسال میشه که رنجش در رنج صوت یا نهایت فراسصوت هست که کدگذاری شده هست و زمانی که از اسپیکر موبایل گیرنده پخش میشه وارد گیرنده ماشین شده و رمزگشایی و باز شدن درب...
خیلی جالب بود . موبایل مگه گیرنده فرستنده ی fm هست که رنج صوتی رو پوشش بده ? داده های شبکه موبایل تماما دیجیتال هست و از پروتکل های شبکه کامپیوتری استفاده میکنه . وقتی موباید رو در هنگام مکالمه کنار رادیو بگیرید صدا که نمیشنوید :)
و نکته دوم . دزدگیر dtmf !!!! داریم ???!!! :)

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
دوست خوبم مسعود... جهت اطلاع.... صدا از طریق میکروفن موبایل دریافت و پس از تقویت و نویز گیری وارد قسمت dac یا مبدل انالوگ به دیجیتال شده و توسط سیستم کد گذاری به اطلاعات دیجیتال تبدیل شده و سپس از طریق فرستنده در موبایل به نزدیک ترین bts متصل شده و پس از امورات لازم به تلفن مقصد میرسه و اعمال مع*** صورت میگیره ینی کدگشایی تبدیل دیجیتال به انالوگ و تقویت سیگنال برای بلندگو.... طبق گفته ایشون و مطلب مندرج بالا ،تصور بنده این هست که از طریق سیگنال های Dtmf ارسال اطلاعات صورت گرفته .... اگه اطلاعات از طریق میکروفن ارسال شده باشه معمولا مدارات تقویت کننده هم رنج صوتی رو مد نظر دارند .. این مساله ربطی به اف ام یا غیر اف ام بودن نداره.... موبایل هم همون واکی تاکی خودمونه منتها پیش رفته تر دوست عزیز
اف ام هم یک نوعی از مدولاسیون به شمار میره ...
جالبه بدونید یه پروژه در حال ساخت با dtmf دارم که کارش دقیقا شبیه به همین مساله هست که با تماس به خونه و فشردن دکمه های تلفن موبایل یا هر تلفنی میتونی وسایل خونه رو کنترل کنی که پس از پایان سعی میکنم فیلمشم بزارم.. البته مداراتش تو نت هم پیدا میشه...

بالا