آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ایفون تصویری سوزوکی

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام خسته نباشید.استاد یک صدا به مانیتور وصل کردم مانیتور صدا داشت.پس الان مشکل از پنل بیرونی است استاد هرچی بررسی میکنم برد صدا پنل بیرونی بجز یک ایسی Lm386g چیز دیگه ای نداره که اونم تعویض شده.استاد بنظر شما کپسول دهنی تلفن ثابت بجا کپسول دهنی پنل بیرونی قرار دادم فرقی داره ؟
برای صدا دادن به مانیتور یک وسیله پخش صدا بود چند بلندگوی کوچیک داشت یک لحظه دوسیم بلندگو دادم به مانیتور صدا وجود داشت.
میگم شاید شاید ایسی امپ مانیتور مشکل داشته باشه که صدای بلندگوی تقویت شده رو پخش میکنه ولی صدای پنل بیرون تقویت نمیکنه
با توجه به اینکه گفتید میکروفون پنل بیرونی داغ میکرده پس در پنل بیرونی مشکلی وجود داره.
در واقع جریان اعمال شده به میکروفون نهایت باید 3 میلی آمپر باشه اما اینکه گفتید داغ میکنه پس حداقل 50 میلی آمپر به میکروفون سوخته قبلی اعمال شده.
بدون تصویر از برد پنل بیرونی نمیتونم راهنمایی بیشتری کنم.

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
105
42
خیلی خیلی سپاسگزارم
الان کپسول داغ نمیشه فقط صدا نمیره.ایسی مشخص شده تعویض شده و خازن تست شده مشکلی نداشت

پیوست‌ها

• 465.1 کیلوبایت بازدیدها: 39
  • 466.4 کیلوبایت بازدیدها: 40
آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
خیلی خیلی سپاسگزارم
الان کپسول داغ نمیشه فقط صدا نمیره.ایسی مشخص شده تعویض شده و خازن تست شده مشکلی نداشت
سیم میکروفون و پیچ ها مانع دید کامل برد شدن و با توجه به دولایه بودن برد بهتره از دو طرف برد تصویر بذارید.
احتمال زیاد الان ولتاژ بالایی دو سر میکروفون دارید.

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
105
42
سپاسگزارم ممنونم
راستی یکی ازلاین های زنگ کار نمیکنه .پنل دوزنگ است B1وB2ولی یکی سیم زنگ میزنم زنگ داره گفتم شاید سرنخی باشه

پیوست‌ها

• Like

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سپاسگزارم ممنونم
راستی یکی ازلاین های زنگ کار نمیکنه .پنل دوزنگ است B1وB2ولی یکی سیم زنگ میزنم زنگ داره گفتم شاید سرنخی باشه
اینکه یک زنگ کار نمیکنه قطعا سر نخ در اتصال کوتاه بودن قطعه ای هست.
بنظر قطعه ای در محدوده Q1 سوخته.

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
105
42
در جواب راهنمایی قبلی شما استاد درست فرمودید ۱۲ ولت روی میکروفن دارم
ولی درمورد اتصال کوتاه ندارم ولی چک میکنم خدمتتان عرض میشه.خداوند همیشه سلامتی بده شما رو سپاس

• Like

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
در جواب راهنمایی قبلی شما استاد درست فرمودید ۱۲ ولت روی میکروفن دارم
ولی درمورد اتصال کوتاه ندارم ولی چک میکنم خدمتتان عرض میشه.خداوند همیشه سلامتی بده شما رو سپاس
با وجود 12 ولت احتمالش زیاده میکروفون فعلی هم سوخته.
یک راه حلی که اکثرا این مواقع جواب میده، دو سر میکروفون اتصال کوتاه کنید و ببینید کدوم قطعه داغ میکنه یا دود میده.
البته با توجه به SMD بودن قطعات بهتره شماره قطعات یادداشت کنید تا در صورت ترکیدن و سوختن بتونید جایگزین کنید.

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
105
42
دستو می‌بوسم.ممنونم فرمایش شما رو انجام بدم.اطلاع میدم خدمتتان.سپاس

• Like

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
105
42
با عرض سلام خدمت همه.دوستان سه روزه کارم شده این ایفون سوزوکی . الان متوجه شدم سوکتها رو جابجا کردن.اگه کسی نمونه برد پنل بیرونی داره لطف بفرمایید جای سوکتها رو به من بگه.سپاسگزارم.
پنل رسید دستم سوکتها اینجوری بوده.الان فک میکنم کنم ۱۲ ولت میکروفن اصلا سوکت LED ها بوده
مسیر قبلی سوکت ledها رو چک میکنم به ایسی امپ میره .
اساتید اگه کسی اطلاع داره لطفاً راهنمایی بفرمایید.ممنونم

پیوست‌ها

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
105
42
باعرض تشکر وسپاس از همه اساتید
مشکل ایفون با جابجایی سوکتها حل شد.نصاب هنگام بستن ترتیب سیم هارو اشتباه زده بود کلا هردو پنل داخلی و خارجی ایراد داشت.هم صدا و هم تصویر.پنل داخلی باز کردم روی پایه سیم تصویر اتصال داشتم با جداکردن سوکتهای داخلی پنل داخلی متوجه اتصال در ورودی برد tft شدم که با تعویض دیود سوخته تصویر و صدای از داخل به بیرون داشتم ولی صدای بیرون به داخل وجود نداشت.متاسفانه پنل بیرونی بازشده بود وسوکت میکروفن بجای ال ای دی زده بودند که بعد از زحمت زیادی که به اساتید دادم چون کارم تخصصی ایفون تصویری نبود ونصاب از بازکردن نگفته بود خیلی دیر متوجه جابجایی سوکت شدم.سپاسگزارم واقعا محبت فرمودید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86
بالا