آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ایرانی‌های سالی یكبار گوشی عوض می‌كنند

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,823
ایران
عضو اتحادیه فروشندگان و تعمیركنندگان تلفن همراه و ثابت اصفهان گفت: مشتركان تلفن همراه در ایران بطور متوسط در هر سال یك بار گوشی تلفن همراه خود را عوض می‌كنند.

مجید ساتعی افزود: مشتركان تلفن همراه در ایران بیشتر بر اساس پیشرفت و ارتقای فناوری‌های موجود در گوشی‌ها، تنوع مدل‌های جدید و ظرفیت حافظه گوشی‌های خود را عوض می‌كنند و خراب شدن گوشی، كمترین دلیل تعویض آن در میان ایرانی‌هاست.

وی‌ تصریح ‌كرد: بیشتر افرادی كه اقدام به تعویض گوشی تلفن‌ همراه خود می‌كنند جوانان زیر 25 سال هستند و این موضوع با افزایش سن كاهش می‌یابد.

57.jpg


وی با اشاره به‌ اینكه برخی از افراد در یك سال چندین بار گوشی خود را عوض می‌كنند، گفت: تعویض گوشی تلفن همراه بیشتر در میان پسرها مشاهده می‌شود.

ساتعی، ملاك ایرانی‌ها برای انتخاب و خرید مدل گوشی را كاركرد مدل موردنظرشان با استفاده از نظر اطرافیان و دوستان، برخورداری از فناوری‌های جدید و تنوع مدل دانست.

وی سقف هزینه‌ ایرانی‌ها برای خرید گوشی تلفن همراه را بین دو میلیون تا دو میلیون و 500 هزار ریال عنوان كرد و بیان داشت: در زمان حاضر ارزان‌ترین گوشی در بازار ایران حدود 600 هزار ریال قیمت دارد.

به گفته وی نشان‌های نوكیا، سونی اریكسون، موتورولا و سامسونگ به ترتیب پر فروش‌ترین مدل‌های گوشی تلفن همراه در ایران هستند. در زمان حاضر بیش از ده میلیون مشترك تلفن همراه در ایران وجود دارد. منبع : IRNA.IR
 
بالا