آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

ایرانسل مزاحمان موبایلی را شناسایی می کند

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
اپراتور دوم تلفن همراه (ایرانسل ) مزاحمان موبایلی را که با افزایش کاربران سیم کارت های اعتباری در کشور بشدت رواج یافته ، از طریق کد پستی 10 رقمی شناسایی می کند.
این اپراتور قصد دارد تا با ارسال یک پیام کوتاه از مشترکان خود کد پستی 10 رقمی منطبق با سند مالکیت را دریافت کند تا در صورت عدم تطبیق کد و سند ، ارتباط مشترکان برای همیشه قطع شود.
به این ترتیب تمامی کاربران سیم کارت های اعتباری باید مالکیت خود را به ثبت رسانده و کدپستی در پرونده شان درج شده و یا کدپستی صاحب اصلی سیم کارت را در اختیار داشته باشند.
تاکنون هیچ یک از اپراتورهای کشور از این طریق نسبت به دریافت اطلاعات مالک سیم کارت ها اقدام نکرده اند.
در این سیستم چنانچه مشترکی کدپستی نادرست ارائه دهد ارتباط وی برای همیشه قطع خواهد شد.
ایرانسل قصد دارد با این روش به معضل مزاحمت های تلفنی که با ورود این سیم کارت ها به کشور افزایش یافته، خاتمه دهد و پرونده سیم کارت های بدون سند مالکیت را برای همیشه مختومه اعلام کند.
موضوع مزاحمت های تلفنی با سیم کارت های بی نام و نشان این اپراتور هم اکنون به معضلی برای جامعه تبدیل شده و امید است که با این اقدام ایرانسل، مشکل مزاحمت های فعلی از طریق سیم کارت های ارزان قیمت این اپراتور از جامعه رخت بربندد.
اپراتور دوم تلفن همراه بیش از 12 میلیون مشترک دارد که بیش از 95 درصد این مشترکان را دارندگان سیم کارت های اعتباری تشکیل می دهند.
 
بالا