آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ایرانسل ارتباط یکصدهزار مشترک خود را قطع کرد

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,823
ایران
به دنبال ضرب الاجل سازمان تنظیم مقررات، شرکت خارجی ایرانی ام تی ان- ایرانسل در اولین اقدام ، ارتباط بیش از یکصد هزار مشترک خود را که مشخصاتشان به ثبت نرسیده بود قطع کرد.
به گزارش خبرنگار موبنا به نقل از ماهنامه تلفن همراه با توجه به شمار بالای مشترکانی که اطلاعات مالکیت قطعی آنان در شبکه ام تی ان - ایرانسل ثبت نشده است، این اپراتور درصدد برآمده تا در چند مرحله نسبت به قطع ارتباط مشترکان بدون ثبت سند و تعیین تکلیف این شماره ها اقدام کند.
قطع ارتباط مشترکان ایرانسل که از 23 آذرماه شروع شده است ظرف دو ماه آینده به بحث مزاحمت های سیم کارت های زرد پایان خواهد داد.
گفته می شود که بالغ بر دومیلیون سیمکارت بی نام و نشان در شبکه ام تی ان -ایرانسل فعال است و این امر باعث شده تا بحث سوء استفاده ها از این سیم کارت ها و مزاحمت های تلفنی که چندسالی است در کشور پایان یافته، مجددا رواج یابد.
چندی پیش رییس سازمان تنظیم مقررات با تاکید بر اینکه ایرانسل تا پایان امسال زمان دارد که سیم کارت های بی نام و نشان در شبکه خود را غیرفعال کند، اعلام کرد که رگولاتوری برای مقابله با کلاهبرداری ها و مزاحمت هایی که از طریق این سیم کارت ها انجام می شود به اپراتور دوم اخطار جدی داده است.
به گفته محمود خسروی، سیم کارت های جدید ام تی ان- ایرانسل نباید بدون ثبت مشخصات دارنده باشد و واگذاری و مشخصات کاربران سیم کارت های قبلی نیز باید تا پایان سال معلوم شود.
اپراتور خارجی ایرانی ام تی ان - ایرانسل نزدیک به 15 میلیون مشترک دارد که حدود 98 درصد این مشترکان را دارندگان سیم کارت های اعتباری تشکیل می دهند.
 
بالا