آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: ایراد در جوش اینورتر گام الکتریک

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام
به نظر من ایراد نمیتونه از igbt ها باشه

خوب همین امر حاکی از اینه که قسمت کنترل و فیدبک وظیفه خودشو به درستی انجام نمیده

جناب دارابی ایا در اولین ضربه برای جوشکاری جوش قوی است یا زمانی که نوک الکترود هم گرم باشه باز هم جوش قوی میشه ؟
سلام در هر دو حالتی که فرمودید جوش قوی است .
با کم و زیاد کردن ولوم جوش آمپر تغییر می کند ولی حتی در آمپر های تنظیمی پایین هم خیلی آمپر جوش زیاد است.مثلا در تنظیم روی 25 آمپر به راحتی الکترود 3 را ذوب می کند.
ولوم دستگاه 10 کیلو است که حتی ولوم را هم تعویض کردم ولی مشکل رفع نگردید.
به نظر شما کاهش جریان تنظیمی با سری کردن یک مقاومت با پایه های ولوم راهگشا است؟

آخرین ویرایش:

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با کم و زیاد کردن ولوم جوش آمپر تغییر می کند ولی حتی در آمپر های تنظیمی پایین هم خیلی آمپر جوش زیاد است.مثلا در تنظیم روی 25 آمپر به راحتی الکترود 3 را ذوب می کند.

با سلام خدمت استاد دارابی و bstar عزیز
دو مورد اینورتر بهم مراجعه شده بود که صاحبان دستگاه از عدم قوی بودن جوش در آمپر های بالای 150 گلایه داشتند و اظهار داشتند که این مشکل از زمانی اتفاق افتاده که دستگاه به منظور عدم دقت جوشکاری در آمپر های پائین (نظیر آمپر 25 قید شده توسط جناب دارابی )و همچنین کثیف کاری و پاشش به نمایندگی تعمیر انتقال یافته که پس از بازگشت دستگاه و تست، عیب مربوطه حل شده و عیب جدیدی به اسم کم شدن توان جوش دستگاه در پی سری شدن مقاومت به ولوم گردیده!!البته بنده در هر دو مورد مقاومت سری شده با ولوم را برداشته و جامپر زدم که باز روز از نو روزی از نو شد!!بعدش یه کلک رشتی دبش زدم که همون مقاومتی که تعمیر کار قبلی گذاشته بود رو تبدیل به پتانسیومتر کردم!!! وبه جوشکار یادآور شدم برای افزایش توان جوش همچنین کیفیت جوش از این ولوم بایستی استفاده کنی.کلی هم دعا کرد منو.:khandehhhh:با تشکر

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moeen66

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
با سلام

یعنی چی یعنی شما امپرو رو 25 تنظیم میکنی و میخوایی جوشکاری کنی مثلا دستگاه نمی فهمه و با امپر 150 خروجی میده برا چند ثانیه یا اینکه چند لحظه کوتاه ؟
یه مقاومت 510 رو بورد ولوم جریان هستش یه مقاومت مثلا 510 با هاش موازی کن ببین امپر تغییر میکنه ؟ کم میشه ؟
ببین اصلا ارتباط زمین بورد ولوم با بورد اصلی بر قراره یا نه ؟

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام خدمت استاد دارابی و bstar عزیز
دو مورد اینورتر بهم مراجعه شده بود که صاحبان دستگاه از عدم قوی بودن جوش در آمپر های بالای 150 گلایه داشتند و اظهار داشتند که این مشکل از زمانی اتفاق افتاده که دستگاه به منظور عدم دقت جوشکاری در آمپر های پائین (نظیر آمپر 25 قید شده توسط جناب دارابی )و همچنین کثیف کاری و پاشش به نمایندگی تعمیر انتقال یافته که پس از بازگشت دستگاه و تست، عیب مربوطه حل شده و عیب جدیدی به اسم کم شدن توان جوش دستگاه در پی سری شدن مقاومت به ولوم گردیده!!البته بنده در هر دو مورد مقاومت سری شده با ولوم را برداشته و جامپر زدم که باز روز از نو روزی از نو شد!!بعدش یه کلک رشتی دبش زدم که همون مقاومتی که تعمیر کار قبلی گذاشته بود رو تبدیل به پتانسیومتر کردم!!! وبه جوشکار یادآور شدم برای افزایش توان جوش همچنین کیفیت جوش از این ولوم بایستی استفاده کنی.کلی هم دعا کرد منو.:khandehhhh:با تشکر
سلام
مشخص است این ایراد فابریک این مدل است مثل تک اول تولیدات قبلی شان.
لطفا مقدار مقاومت و اینکه روی کدوم پایه ولوم قرار داشت را ذکر کنید.
من هم دنبال همین راه بودم و قبلا هم این کار رو انجام داده بودم ولی این دفعه هرچی فکر کردم یادم نیامد حدود مقاومت و کدام پایه ولوم را.
لطفا مقدار مقاومت را ذکر کنید.
لطفا در صورت امکان فوری جواب دهید.

آخرین ویرایش:

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام

یعنی چی یعنی شما امپرو رو 25 تنظیم میکنی و میخوایی جوشکاری کنی مثلا دستگاه نمی فهمه و با امپر 150 خروجی میده برا چند ثانیه یا اینکه چند لحظه کوتاه ؟
یه مقاومت 510 رو بورد ولوم جریان هستش یه مقاومت مثلا 510 با هاش موازی کن ببین امپر تغییر میکنه ؟ کم میشه ؟
ببین اصلا ارتباط زمین بورد ولوم با بورد اصلی بر قراره یا نه ؟
سلام
برای چند ثانیه نه.
به طور دایم آمپر جوش در جریان های تنظیمی پایین ,بالا می باشد.مثلا 25 آمپر تنظیمی اش به راحتی الکترود 3 را ذوب می کند یعنی در حدود 80 تا 100 آمپر.
متاسفانه مجبور شدم دستگاه را تحویل دهم.
با همان ایراد

آخرین ویرایش:

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
با سلام
مورد خوبی بود .
اما متاسفانه بعضی ها فکر میکنند که باید در عرض سه سوت دستگاه هشان درست شود اما ......................................................

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام
مورد خوبی بود .
اما متاسفانه بعضی ها فکر میکنند که باید در عرض سه سوت دستگاه هشان درست شود اما ......................................................
سلام
بله خیلی فشار می آورد که عجله دارم.من هم دستگاه را بهش دادم و گفتم برات قطعه شفارش دادم یک هفته دیگه دستگاه را بیار.
فکر می کنم با اضافه کردن مقاومت روی یکی از پایه های ولوم جریان مشکلش حل شود. فقط حدود مقاومت یادم نمی آمد و وقت سعی و خطا را هم نداشتم.یکی از پایه های ولوم به ولتاژ 15 ولت متصل است فکر می کنم باید مقاومت در جهت کاهش جریان تنظیمی را با آن پایه سری کنیم.موافقید؟
حدود مقامت هم فکر می کنم زیر 300 اهم باید باشد.
حالا باید بمانیم تا دوستمان جناب بهبود بفرماید مقدار مقاومت و پایه ولوم کدام است.

• Like

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلام
بله خیلی فشار می آورد که عجله دارم.من هم دستگاه را بهش دادم و گفتم برات قطعه شفارش دادم یک هفته دیگه دستگاه را بیار.
فکر می کنم با اضافه کردن مقاومت روی یکی از پایه های ولوم جریان مشکلش حل شود. فقط حدود مقاومت یادم نمی آمد و وقت سعی و خطا را هم نداشتم.یکی از پایه های ولوم به ولتاژ 15 ولت متصل است فکر می کنم باید مقاومت در جهت کاهش جریان تنظیمی را با آن پایه سری کنیم.موافقید؟
حدود مقامت هم فکر می کنم زیر 300 اهم باید باشد.
حالا باید بمانیم تا دوستمان جناب بهبود بفرماید مقدار مقاومت و پایه ولوم کدام است.
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز
استاد دارابی عزیز همان طور که گفتم تعداد دو مورد از این اشکال به بنده مراجعه شده بود که مشخصاتش دقیقا خاطرم میباشد و مقاومت ها رو نگه داشتم!
مورد اول مقدار ولوم 10کیلو و تعمیر کار دو مقاومت 150کیلوی 1 وات رو باهم موازی کرده بود وبا سروسط ولوم سری کرده بود
مورد دوم هم مقدار ولوم 10 کیلو بود و تعمیر کار یه مقاومت 10 کیلوی یک چهارم وات با سر وسط ولوم سری کرده بود.
مقاومت ها الان موجود و دست من هستن.با تشکر

• Like

nemat_j1357

کاربر
2015-05-11
17
32
با سلام خدمت اساتید محترم
به نظر بنده یک مقاومت هم مقدار با پتانسیومتر سری کنید و یک کلید با مقاومت موازی کنید

کلید باز برای آمپرهای پایین و دقت جوشکاری
کلید باز برای آمپرهای بالا

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام خدمت اساتید محترم
به نظر بنده یک مقاومت هم مقدار با پتانسیومتر سری کنید و یک کلید با مقاومت موازی کنید

کلید باز برای آمپرهای پایین و دقت جوشکاری
کلید باز برای آمپرهای بالا
با سلام
دوست عزیز هر دو حالت که کلید باز هستش!!
تو کدوم حالت بسته باشه؟با تشکر

بالا