آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اندازه گیری امپر

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود
مولتی متر نیکویی است!
مولتی متر را روی رنج 20 آمپر بگذارید.
سیم مشکی را به فیش کام و سیم قرمز را به فیش آمپر وصل کنید.

پراب قرمز را به سمت بریده سیم که به اداپتور میرود و پراب مشکی را به سر بریده که به لپتاپ میرود وصل فرمایید.
حال لپ تاپ و مولتی متر را روشن کنید.

لطفا جریانهای حالت شارژ-حالت روشن با باتری خالی-حالت استندبای با باتری پر را بنویسید.

اگر واضح ننوشتم عکسی از محل برش سیم بگذارید.

بدرود

conversant

کاربر
2009-11-06
134
708
همچون هم مولتی متر نیکویی نیست،خیلی زود خراب میشه.مخصوصا تو تست آمپر خیلی کم طاقت هست و درصد خرابیش بالا هست.درونش هم از آیسی قیری استفاده کرده که اگر بسوزه دیگه هیچ کاریش نمیشه کرد

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود
قربان به جهت مزاح عرض کردم!
البته نمونه ای از این دارم که هر کار کردم تعمیر نشد!!اگه اشتباه نکنم ای سی قیری روی یک برد نصب شده و اون برد به جای ای سی 7106 استفاده شده و میشه از 7106 به جاش استفاده کرد.

ضمنا دوستمون لطف بفرمان جریانهای اندازه گیری شده را بنویسن عالی میشه.
بدرود

آخرین ویرایش:

IDMobile

کاربر
2014-07-05
2
2
سلام
من هم میخواستم که جریان خروجی یک شارژر و هم جریان ورودی یک گوشی موبایل رو تست کنم ببینم چقدر میکشه ؟
میشه لطفا یه توضیح مختصر و مفید بدید یا نقشه کار رو برا بزارید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
با سلام
کلا برخلاف ولتاژ که برای اندازه گیری آن بصورت موازی در مدار قرار میگیرد
برای اندازه گیری جریان آمپرمتر بصورت سری در مدار قرار میگیرد و جریان مصرفی را نشان میدهد
مثل شکل زیر:
amp.jpg

IDMobile

کاربر
2014-07-05
2
2
البته استادان عزیز آمپر کشی گوشی رو دیدم با روش بالا اما خروجی آمپر شارژر رو نمیدونم چجوری بگیرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

meysamk

کاربر
2009-01-02
53
102
اصفهان
خروجی آمپر شارژر رو مستقیم نمی شه اندازه گرفت باید همیشه متصل با مصرف کننده اندازه بگیری در ضمن هر چه جریان بیشتری از شارژر بگیری ولتاژ پایین میاد.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
دوستمان meysamk پاسخ خوبی دادند
ولی شما جریان و ولتاژ خروجی شارژر را از روی برچسب نگاه کن براساس ولتاژ و جریان آن یک لامپ مناسب انتخاب و بجای موبایل در عکس بالا که گذاشتم لامپ را وصل کن لامپ در اینجا مصرف کننده است

saeid322

کاربر
2008-05-31
2
4
با سلام.راستش من از این روشی که دوستان برای گرفتن مقدار آمپر توضیح دادند استفاده کردم ولی اصلاً مولتی متر هیچی نشون نمیده و اون دستگاه هم روشن نمیشه.یعنی من منفی را مستقیم به دستگاه وصل کردم و مثبت را به سیم مثبت مولتی متر زده و منفی مولتی متر را به مثبت دستگاه وصل کردم ولی نه اون دستگاه روشن شد ونه مولتی متر هیچی نشون میده.
آیا راه حل دیگه ای برای گرفتن آمپر یک آدابتور یا شارژر وجود دارد؟

آخرین ویرایش:
بالا