آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

امکان پیگیری مزاحمان سیم کارتهای اعتباری وجود دارد

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
برخلاف تصور برخی مشترکان فرصت طلب که به زعم خود می پندارد پیگیری مزاحمت از طریق سیم کارتهای اعتباری، امکان پذیر نیست؛و به راحتی می توانند از هرنقطه ای از کشور برای سایرافراد مزاحمت ایجاد کنند ؛
یک وکیل پایه یک دادگستری گفت:برای پیگیری این موضوع آیین دادرسی کیفری وجود دارد.
محمد حسین پور ابتهاج در گفت و گو با خبرنگار موبنا افزود : اصول محاکمات جزایی و قوانین شکلی دادرسی دادگاه های عمومی،در خصوص ارتکاب این تخلفات موجود است.
وی اظهار داشت: چنانچه شاکی در محل اقامتش، نسبت به مزاحمت هایی خارج از حوزه قضایی خود طرح شکایت کند، داد سرا تحقیقات مقدماتی را آغاز و در صورت لزوم با صدور نیابت های قضایی یا در صورت ثبوت با قرار عدم صلاحیت قضایی، تشریفات قانونی لازم را اعمال می کند .
به گفته این وکیل دادگستری ، با همه این اوصاف و با وجودی که زمان طولانی از عمرتلفن همراه در کشور ما نمی گذرد، مسئولان باید برای تدوین آیین نامه ویژه و مدون این وسیله ارتباطی اقداماتی را انجام دهند.
این کارشناس حقوقی خاطر نشان کرد: تلفن همراه یک تکنولوژی وارداتی است که در کنار امتیازات ومزایای گوناگون، مسائل خاص خود را به همراه داشته و نیاز است تا قوانین خاصی در این خصوص در دادسراهای ویژه تعریف شود.
وی با اشاره به این که در ابتدا لازم است که قوانین و مقررات کشور تولید کننده و صادر کننده این تکنولوژی های جدید بررسی و مورد مطالعه قرار گیرد؛ادامه داد: سپس می توانیم با یک نگاه تطبیقی در خصوص تدوین قوانین و مقررات مدون به روز حرکت کنیم .
 
بالا