آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: اموزش باز کردن اداپتور و باطری لپ تاپ به همراه حلال چسب روی قطعات

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
خیلی جالبه نمیدونستم تعمیر کارای گل از پیچ گوشتی استفاده میکنند.داغون میکنید آداپتور رو!!!!کی گفتم از اره مویی به شکل بیزی شکل استفاده میکنم؟؟؟!پس ندیدید که نمیدونید چه شکلی هست.لطفا برید ابزار فروشی ها و خریداری کنید.اره مویی به شکل بیزی برای معرق کاری استفاده میشه.من با این اره ای که دارم جوری بازش میکنم که مشتری متوجه نمیشه باز شده!

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
دوستان عزیز
حلال چسب به ماده ای میگن که مکمل چسب میشه تا بهتر عمل کنه که معمولا خواص فیزیکی ندارن (به اون اسپره چسب 123 میگن حلال و یا یکی از چسب های دو قلو خواص حلال بودن داره)
ما باید به دنبال ضد چسب باشیم

یکی از مشتریام یک اداپتور دل اورد که کابلش خراب شده بود . من تا میخواستم بازش کنم فهمیدم قبلا باز شده . ولی خدایی اینقدر تمیز کار کرده بود که من دیر متوجه شدم . بعدا از مشتری جویای این تعمیرکار شدم . فهمیدم که توسط بهترین و قوی ترین تعمیرکار لپ تاپ باز شده بود . جالب اینجاست که توسط گرما بازش کرده بود کسی میدونه چطور ؟
من خودم اینقدر فکر کردم دیگه مخم سوت کشید . یه تیغ جراحی رو به جای نوک هویه 60 گذاشتم . اداپتور رو شکاف داد ولی کارم با اون تعمیرکاری که نمونه کارش رو دیدم زمین تا اسمون فرق میکرد

برای اون فکری که اقا علی دادن باید تست بکنم . خودم قبلا منبت کاری میکردم ولی بعید میدونم تمیز در بیاد
ولی چون اقا علی تضمین کردن باید تست بکنم

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
یک بار این موضوع رو با یه بازرگان مطرح کردم گفت که میتونم برات قاب خالی سفارش بدم
گفت که یه سایزی بده برات هر چند تا خواستی میزنم
اخه خیلی سخته . برچسب مخشصات رو چه کنیم
اندازهاشون رو چه کنیم ؟برد اداپتور دل اندازه کف دست میمیونه و سونی برد باریک و با ارتفاع بلند داره
سوکت ورودی برق بعضی هاشون سه شاخه هستن بعضی ها هم دو شاخه
خلاصه منصرف شدم

mkalemati

کاربر vip
کاربر
2012-12-14
121
239
خراسان رضوی
با سلام
من یه تیغ(کاتر) خیلی باریک دارم که فوق العاده تیز هستش و تا الان تمام آداپتور هایی که باز کردم انصافا تمیز باز شده و بعد از چسبوندن مجدد جدا اثری ازش دیده نمیشه
فقط باید به اندازه نیم سانت سر تیغ کاتر رو از خشابش دربیاری و با کف یکی از دستان آداپتور رو سفت و محکم نگه دارین و با دست دیگه در حالیکه نوک تیع رو به شدت به آداپتور فشار میدین مسیری که باید برش بدین رو می برد. لازم به ذکر است که حواستون به اون یکی دستون باشه که شهید نشین
ضمنا این کاتر 2000 تومن بیشتر نیست

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
من برای باز کردن اداپتور لب تاب از تیغ جراحی مارک پروسکیت استفاده میکنم البته اون ماده چسب نیست و یک جور ماده خاص هست برای اینکه نویز اداپتور که بسیار زیاد هست بر روی قطعات صوتی و تصویری اطراف اداپتور اثر نگذارد

با تشکر

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,983
سلام و خسته نباشید خدمت همکاران عزیز مثل اینکه همه با این مسئله مشکل دارند والا فکر کنم اگه 1000تا تعمیر نکرده باشم فکر کنم فکر کنم یه 300 یا 400 تایی تاحالا تعمیر کرده باشم و من تا امروز فقط از تینر 10000 استفاده کردم خیلی راحت هم باز میشه به قول همکارمون مثل پسته حتی بعضی وقتا مشتری میپرسه واقعا باز شده میگم بله باز شده روش کار هم به این شرح هست یکم تینر رو داخل یه ظرف میریزم و بعد با یه قلم موی رنگ زنی سایز کوچک روی خط اطراف شارژ همین طوری با قلم مو میزنم و هی میزنم داخل تینر و بعد یه چاغو میزارم بالای قسمت وصل شدن برق 220 و و یه فشار و بعد مثل پسته باز میشه خیلی آسونه نکنه کلیدی مو های قلم مو باعث پاک شدن چسب لای شکاف میشه کمی هم حوصله میخواد نکته دوم موقعی هم که خواستید شارژر رو پلمپ کنید که همه با چسب قطره ای این کار رو میکنم یه رد سفید تینر روی قاب شارژر میمونه که خیلی تو چشمه که یکم گیریس میمالید به شارژر و با یه کهنه تمیز می کنید که کمی چرب و سیاه میشه و شارژر مثل حالت شرکتیش در میاد

آخرین ویرایش:

THC

کاربر vip
vip
کاربر
2013-06-02
8
28
سلام خدمت دوستان

تینر 10000 برای باز کردن عالیه ولی بهتره از این قوطی پلاستیکی ها که سرشون سوزن داره استفاده بشه چند قطره لای شکاف ریخته بشه .
چون روی بعضی از قابها اثر میزاره .

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سلام خدمت دوستان

تینر 10000 برای باز کردن عالیه ولی بهتره از این قوطی پلاستیکی ها که سرشون سوزن داره استفاده بشه چند قطره لای شکاف ریخته بشه .
چون روی بعضی از قابها اثر میزاره .
قوطی پلاستیکی ها که سرشون سوزن داره چی چی هستن . اگه زحمتی نیست عکسش رو بذارید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
با سلام بنظر من از خود سرنگ آمپول مبتوانی استفاده کنی تینر 10000 را داخل سزنگ بکشی و آرام روی شکافهای جعبه آداپتور تزریق میکنی.
یا اینکه داخل یک ظرف مخصوص پلاستیکی خالی و تمیز قطره چشم ریخته و در آنرا میبندیم و در زمان استفاده یک سوزن سرنگ آمپول به سرش وصل میکنیم.

بالا