آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

افزودن نمایشگر جریان به اینورتر جوش فاقد نمایشگر

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,273
ایران
باسلام

اینهمه نقشه مولتی متر وجود دارد کجای نقشه به آن اشاره شده است ولی عملا وجود دارد

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
سلام
نشانگر دیجیتال جریان در دستگاههای اینورتر به هیچوجه امپر متر نیست. میبینید که ما وقتی ولوم رو رو مثلا 150 امپر تنظیم میکنیم نمایشگر عدد 150 رو نشون میده در حالی که ما هنوز شروع به جوشکاری نکردیم و جریان صفر هست .
این نمایشگر بیشتر یه نمایش دیجیتال از محل قرارگیری ولوم میباشد که البته زیبا تر ودقیقتر از اعداد چاپ شده روی بدنه محل قرارگیری ولوم رو نشون میده.
شما با استفاده از ولوم دوبل که دوستمون اشاره کردن و با اتصال یکی از ولومها بجای ولوم اصلی و استفاده از ولوم دیگه برای نمایشگر میتونید این کار رو انجام دهید.
به این صورت که به یک سر ولوم، پنج ولت رگوله و به سر دیگه ولوم زمین رو وصل میکنی واز سر وسط میدی به نمایشگر.
از نمایشگرهای خود دستگاههای اینورتر میتونی استفاده کنی فقط کافیه تغذیش رو که معمولا 5 ولته از پنج ولت رگوله بدی وسیم وسط ولوم دوم رو هم بهش وصل کنی وجوری تنظیمش کنی که اگه دستگاه 200 امپره اعداد بین صفر ودویست رو برای ابتدا وانتهای ولوم نمایش بده.
فقط دقت کن که ولوم از نوع لگاریتمی نباشه وخطی باشه نوع لگا ریتمی با حرف A و نوع خطی با حرف B نمایش داده میشه.
موفق باشی

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلام
نشانگر دیجیتال جریان در دستگاههای اینورتر به هیچوجه امپر متر نیست. میبینید که ما وقتی ولوم رو رو مثلا 150 امپر تنظیم میکنیم نمایشگر عدد 150 رو نشون میده در حالی که ما هنوز شروع به جوشکاری نکردیم و جریان صفر هست .
این نمایشگر بیشتر یه نمایش دیجیتال از محل قرارگیری ولوم میباشد که البته زیبا تر ودقیقتر از اعداد چاپ شده روی بدنه محل قرارگیری ولوم رو نشون میده.
شما با استفاده از ولوم دوبل که دوستمون اشاره کردن و با اتصال یکی از ولومها بجای ولوم اصلی و استفاده از ولوم دیگه برای نمایشگر میتونید این کار رو انجام دهید.
به این صورت که به یک سر ولوم، پنج ولت رگوله و به سر دیگه ولوم زمین رو وصل میکنی واز سر وسط میدی به نمایشگر.
از نمایشگرهای خود دستگاههای اینورتر میتونی استفاده کنی فقط کافیه تغذیش رو که معمولا 5 ولته از پنج ولت رگوله بدی وسیم وسط ولوم دوم رو هم بهش وصل کنی وجوری تنظیمش کنی که اگه دستگاه 200 امپره اعداد بین صفر ودویست رو برای ابتدا وانتهای ولوم نمایش بده.
فقط دقت کن که ولوم از نوع لگاریتمی نباشه وخطی باشه نوع لگا ریتمی با حرف A و نوع خطی با حرف B نمایش داده میشه.
موفق باشی
با سلام
آقا جواد گل ممنون از عنایت شما
تصمیم دارم یه اینورتر با نمایشگر برام که اومد به اون مشتری که خواستار نمایشگر برای اینورترش بود بگم دستگاشو بیاره که آزمایشات مربوطه رو روش انجام بدم
1-آقا رضا فقط یه سوال فرق نمایشگر لگاریتمی و خطی چیه؟
2-علاوه بر کد از لحاظ ظاهری قابل شناسائی هستن؟
3-نوع لگاریتمی و خطی تو چه دستگاههائی استفاده میشن؟
با تشکر

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
با سلام
آقا جواد گل ممنون از عنایت شما
تصمیم دارم یه اینورتر با نمایشگر برام که اومد به اون مشتری که خواستار نمایشگر برای اینورترش بود بگم دستگاشو بیاره که آزمایشات مربوطه رو روش انجام بدم
1-آقا رضا فقط یه سوال فرق نمایشگر لگاریتمی و خطی چیه؟
2-علاوه بر کد از لحاظ ظاهری قابل شناسائی هستن؟
3-نوع لگاریتمی و خطی تو چه دستگاههائی استفاده میشن؟

با تشکر
سلام
1-اقا رضا کیه ؟-من نگفتم نمایشگر خطی گفتم ولوم خطی .ولوم خطی ولومی هست که تغییرات مقاومتش نسبت به محل ولوم حالت خطی داره مثلا اگه ولوم یک کیلو باشه وما از ابتدای ولوم یک چهارم دور کامل دورش بدیم مقاومتش میشه 1000 تقسیم بر 4 یعنی 250 اهم و اگه ولوم نصف دور کامل بچرخونیم مقاومتش میشه 500 اهم.
2- خیر.
3- تو اینورتر فقط خطی استفاده میشه ولی تو بازار هر دو نوع رو هست.
موفق باشی.

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلام
1-اقا رضا کیه ؟-من نگفتم نمایشگر خطی گفتم ولوم خطی .ولوم خطی ولومی هست که تغییرات مقاومتش نسبت به محل ولوم حالت خطی داره مثلا اگه ولوم یک کیلو باشه وما از ابتدای ولوم یک چهارم دور کامل دورش بدیم مقاومتش میشه 1000 تقسیم بر 4 یعنی 250 اهم و اگه ولوم نصف دور کامل بچرخونیم مقاومتش میشه 500 اهم.
2- خیر.
3- تو اینورتر فقط خطی استفاده میشه ولی تو بازار هر دو نوع رو هست.
موفق باشی.
با سلام
الان که تاپیک خودمو نگاه میکنم فکر میکنم حین نگارش،خواب بودم شاید!!!:hmm:
ببخشید منظورم همون آقا جواد بوده!
ولوم رو هم نمایشگر متوجه شدم اشتباهی!
آقا جواد نوع لگاریتمی چطوره عملکردش؟؟تا حالا ازش استفاده نکرده ام

خیلی ممنون از راهنمائی شما دوست عزیز

آخرین ویرایش:

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
با سلام
الان که تاپیک خودمو نگاه میکنم فکر میکنم حین نگارش،خواب بودم شاید!!!:hmm:
ببخشید منظورم همون آقا جواد بوده!
ولوم رو هم نمایشگر متوجه شدم اشتباهی!
آقا جواد نوع لگاریتمی چطوره عملکردش؟؟تا حالا ازش استفاده نکرده ام

خیلی ممنون از راهنمائی شما دوست عزیز
سلام
یه سرچ کوچیک تو اینتر نت بزنی همه چی دستگیرت میشه اینجا که محل اموزش مفاهیم اولیه الکترونیک نیست.
موفق باشی

hosein-es

کاربر
2014-02-02
16
15
با سلام
دوست عزیز شما میتونید این کار رو به سادگی انجام بدین .
1-باید پتانسیومتر دستگاه رو با یک پتانسیومتر دوبل هم محور عوض کنید
2- یکی از پتانسیومترها رو در همون مسیر قبلی خودش قرار بدید.
3- دو سر کناری پتانسیومتر دوم رو به 5 ولت وصل کن (اگر 5 ولت نداری با 7805 بسازش)
4- سر وسط پتانسیومتر رو به +Input مدار زیر وصل کن و -Input رو به زمین وصل کن
5- از R12 برای کالیبراسیون استفاده کن
6-پایه -5V را به gnd وصل کن
http://www.seekic.com/uploadfile/ic-circuit/20097164350386.gif
موفق باشی

سلام دوست عزیز آقا نعمت
میشه لطف کنی این عکسی رو که میگی دوباره بذاری؟
آخه لینکش باز نمیشه
ممنون

heydari37

کاربر vip
کاربر
2014-11-02
50
361
سلام دوستان ابدا پیچیده نیست بدون استفاده از ولوم دوبل شما به روش زیر عمل کنید
ابتدا یک نمایشگر آماده دستگاه جوش می‌خرید بعد یک رگلاتور ۷۸۰۵ به خروجی رگلاتور ۷۸۱۲ وصل کنید تا ولتاژ پنج ولت لازم برای نمایشگر درست بشه نمایشگر کلا سه سیم داره مثبت منفی و سنی اگه چهار سیم داره منفی دوبله حالا یک مقاومت صد کیلو اهم از سر وسط ولوم دستگاه به سیم سنس می‌دید و یک پتانسیل متر ده کیلو لازم دارید برا تنظیم سر کنار به زمین سر وسط باز هم به سنس سر کنار ی دیگه به پنج ولت البته از نوع مولتی ترن حالا ولوم دستگاه رو تا آخر بچرخانید پتانسیومتری رو تنظیم کنید که ۲۰۰ رو نشون بده و تمام. با تقدیم احترام و آرزوی توفیق

آخرین ویرایش:

Akhlaghi65

کاربر
2021-05-05
13
9
37
سلام
موفق باشی

سلام. چطور میشه تنظیمش کرد؟

بالا