آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک تکشو

افزایش تماس ها ، عمر سیم کارت را کاهش می دهد

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
2007-09-21
6,768
29,777
ایران
مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران عمر مفید یک سیم کارت تلفن همراه را پنج سال دانست و گفت: افزایش تماس و تعداد مکالمات عمر سیم کارت را کاهش می دهد.
داوود زارعیان در گفت وگو با خبرنگار موبنا با بیان این که عمر مفید سیم کارت ارتباط مستقیمی با مصرف آن دارد، اظهار داشت: سیم کارت نوعی کالای مصرفی است و مانند سایر کالاها ، تاریخ مصرف آن به اتمام می رسد.
وی ادامه داد: عواملی چون تعداد دفعات خاموش و روشن شدن گوشی ، تعداد پیامک ارسالی و دریافتی از جمله عوامل کاهش عمر سیم است. .
دکتر زارعیان با بیان این که چنانچه سیم کارت تلفن همراه در معرض نور خورشید و یا آب قرار گیرد، احتمال سوختن آن بیشتر می شود، یادآور شد: البته عمر مفید سیم کارت به کیفیت سیم کارت خام تولید شده نیز مربوط می شود.
وی افزود: سیم کارت خام مورد مصرف شرکت مخابرات ایران طی مناقصه از شرکت های داخلی تهیه و تنها بخشی از تجهیزات این شرکت ها از کشورهای خارجی وارد می شود.
گزارش ها حاکی از آن است که سوختن بی مورد سیم کارت تلفن همراه بيش از پیش افزایش یافته و این مساله به یکی از مباحث خبری رسانه ها تبدیل شده است . شركت ارتباطات سيار با تجهيز دفتر خدمات ارتباطي به دستگاه هاي تست سيم، چنانچه سيم كارتي در اثر نقص فني و گذشت مدت زمان مصرف سوخته و از رده خارج شده باشد ، به صورت رايگان تعويض مي كند و سيم كارت فعال تحويل مشتركين مي دهد.
اما چنانچه سیم کارت مشترکان بر اثر حوادث یا بی دقتی کاربر از کار بیافتد دفاتر با اخذ هزينه و گذشت بازه زماني حداقل 24 ساعت نسبت به تعويض و فعال سازي سيم كارت مشتركين اقدام مي كنند
 
بالا