آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: افت ولتاژ منبع تغذیه سوئیچینگ 12 ولت 20 آمپر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
اتفاقا دیشب هویه به برق تند تند رفرش میکردم صفحه رو بلکه کسی جواب راهنمایی جدیدی کرده باشه.
حالا راهنمایی می فرمائید که چرا وقتی جریان میکشم، قطع میشه؟

درود

پس درست نشده بود و آنلاین هم بودی ولی اطلاع نمیدادی
مگه شما پاسخ دادی که منتظر پیشنهاد جدیدی بودی ؟
قبل از پاسخ امشب ، کجا گفتید تزانزیستور عوض کردم و درست نشد ؟
حتی محسن عزیز هم تصور کردن درست شده ولی بازم پاسخ ندادید که درست نشده .
لذا علاوه بر قصور , بدنبال توجیه بیهوده و غیرمنطقی قصور هم هستید .
الان فرصت ندارم یکساعت دیگه درخدمتم

سپاس

آخرین ویرایش:

majestic

کاربر
2012-01-22
29
73
درود

پس درست نشده بود و آنلاین هم بودی ولی اطلاع نمیدادی
مگه شما پاسخ دادی که منتظر پیشنهاد جدیدی بودی ؟
قبل از پاسخ امشب ، کجا گفتید تزانزیستور عوض کردم و درست نشد ؟
حتی محسن عزیز هم تصور کردن درست شده ولی بازم پاسخ ندادید که درست نشده .
لذا علاوه بر قصور , بدنبال توجیه بیهوده و غیرمنطقی قصور هم هستید .

سپاس
دوست عزیز بنده با گوشی انجمن رو چک میکردم که کلی مشکل داره اگه نگاه کنید متوجه میشید یه مظلب دوبار پست شده یا نقل قول ها رو اشتباه زدم. و چنتا از مطلبایی ک گذاشتم اصلا نیومد. اما همون دیشب ار بابت پیشنهاد شورت کردن تشکر کردم و سوال پرسیدم و تا اخر شب جوابی ندیدم تا الان که دیدم دوستان لطف کرذن و جواب دادند . الانم سوالمو چندین بار تکرار کردم اما انگار ترجیح شما بیشتر به پرداختن به حاشیه هاست تا راهنمایی !

majestic

کاربر
2012-01-22
29
73
از دوستان کسی میدونه بین ترانزیستور های 13009h و13009L فرقی وجود داره؟ ممکنه مشکل از این تفاوت باشه؟ چون ترانزیستور اصلیش سری اچ بود من بجاش از سری ال استفاده کردم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
دوست عزیز بنده با گوشی انجمن رو چک میکردم که کلی مشکل داره اگه نگاه کنید متوجه میشید یه مظلب دوبار پست شده یا نقل قول ها رو اشتباه زدم. و چنتا از مطلبایی ک گذاشتم اصلا نیومد. اما همون دیشب ار بابت پیشنهاد شورت کردن تشکر کردم و سوال پرسیدم و تا اخر شب جوابی ندیدم تا الان که دیدم دوستان لطف کرذن و جواب دادند . الانم سوالمو چندین بار تکرار کردم اما انگار ترجیح شما بیشتر به پرداختن به حاشیه هاست تا راهنمایی !

درود

فرمودید

انگار ترجیح شما بیشتر به پرداختن به حاشیه هاست تا راهنمایی !

موضوعی که شما حاشیه تلقی میفرمایید ، اصول اخلاقی و مقرراته و بدیهی است که همگی باید اصول اخلاقی را در اولویت امور قرار دهیم و حاشیه نیست.
درسته که هر کسی دوست داره به خواسته و هدف خودش برسه اما باید به عرف و اصول اخلاقی و مقررات هر مجموعه احترام گذاشت و کسی که لخت و عریان به دفتری مراجعه میکنه نباید ناراحت بشه که بیرونش کنن و حق نداره بگه حاشیه مهم نیست فقط مشکل من مهمه و راهنمایی کنین .

همانطور که قبلا توضیح دادم ، دیگران هم مانند شما میخوان از انجمن استفاده کنن و اگه توجهی به حاشیه مورد ادعا نکنید دراینصورت تا انتهای این تاپیک مطالعه میکنن و می بینن مطالعه بی ثمری بوده چون شما فقط راهنمایی را مهم و بقیه وظایف را حاشیه دونستی و لذا پس از حل مشکل ، نیاز نداشتی به تکمیل تاپیک که حاشیه و بی اهمیته توجه کنی.

عزیزم اگه دیگران هم شبیه شما فکر میکردن استفاده از انجمن ناممکن میشد و هر کسی مشکلش حل میشد پاسخ نمیداد و مشخص نمیشد به نتیجه رسیده یا نه ؟

در هر صورت کماکان اشکال شما رو در ترانزیستور یا نصب آن میدونم
۱- بیس ۲۲۲۲ و ۱۸۱۵ را چگونه مشخص کردی که مطمئنی سر جاش نصب شده ؟ و کدوم پایه بیس است؟
۲- ولتاژ کلکتور و همچنین ولتاژ دو سر زینر مرتبط با کلکتور چند ولته ؟
۳- خازن موازی با کلکتور امینر را عوض کردی ؟ و چند میکرو است؟
۴- vcc چند ولته ؟ یا ولتاژ هر پایه زینر چند ولته ؟
۵- یک مقاومت حدود ۶ کیلو به بیس متصله احتمالا با لوکیشن r31 ، و شما یک مقاومت حدود ۲ کیلو باهاش موازی کن ببین درست میشه؟

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 162959

مشاهده فایل‌پیوست 162960

آخرین ویرایش:

majestic

کاربر
2012-01-22
29
73
ممنون از توضیحات کاملتون
راجع به ترانزیستور عرض کنم که خود ترانزیستور رو با تست دیود مولتیمتر امتحان کردم مشکلی نداشت، اما با 2n2222 هم امتحان کردم، پایه های اینم با تست مشخص کردم و درست جا زدم، دیود زنر هم 9 ولت هست که اونم تست کردم و ولتاژ شکستشو هم اندازه گرفتم که همون 9 ولت بود. خازن امیتر کلکتور 22 میکرو هست، باقی سوالاتتون رو هم فردا اندازه گیری و تست میکنم و عرض میکنم خدمتتون، که البته بخاطر شغلم ظهر امکانش فراهم میشه، که حمل بر بی تفاوتی نشه دوباره. ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
ممنون از توضیحات کاملتون
راجع به ترانزیستور عرض کنم که خود ترانزیستور رو با تست دیود مولتیمتر امتحان کردم مشکلی نداشت، اما با 2n2222 هم امتحان کردم، پایه های اینم با تست مشخص کردم و درست جا زدم، دیود زنر هم 9 ولت هست که اونم تست کردم و ولتاژ شکستشو هم اندازه گرفتم که همون 9 ولت بود. خازن امیتر کلکتور 22 میکرو هست، باقی سوالاتتون رو هم فردا اندازه گیری و تست میکنم و عرض میکنم خدمتتون، که البته بخاطر شغلم ظهر امکانش فراهم میشه، که حمل بر بی تفاوتی نشه دوباره. ممنون

درود

امکان نداره زینر 9 ولتی باشه
پاسخ حدسی ارزشی نداره بلکه باید ولتاژ را با ولتمتر بخونی
من ولتاژ شکست نخواستم بلکه دو پروب ولتمتر را به دو سر زینر متصل کن ببین چند ولته که اگه سالم باشه ولتاژ شکست را نشون میده.

ولتاژ کلکتور از ابتدا که تغذیه را روشن میکنی چند ولته و چند ولت میشه ؟
ولتاژ هر پایه زینر جدا جدا چند ولته ؟
مقاومت حدود ۲ کیلو با مقاومت حدود ۶ کیلو که به بیس متصله موازی کن ببین درست میشه ( موقتی و آزمایشی است دائمی نیست )
نگفتی کدوم پایه بیس است ؟ اگه شماره روبروی شما باشه پایه سمت چپ بیس است یا وسط یا راست ؟
ضمنا نه تنها ارتباطی با L و H قدرت نداره بلکه اگر با اتصال ۱۸۱۵ واقعا درست شده هیچ ارتباطی به ترانزیستور های قدرت نداره
ولی تردید ندارم ایراد در ترانزیستور و نحوه نصب است که خلاصه با آزمایشات فوق مشخص میشه

سپاس

آخرین ویرایش:

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
349
890
شما گفتی فقط یک ترانزیستور 13009 رو تعویض کردی بنظر من ترانزیستور دوم رو خارج کن و تست کن به احتمال زیاد ایراد از همونه چون این پاور ها حتی با یک ترانزیستور سالم و یکی خراب همین رفتار رو از خود نشون میده

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
940
8,852
استان مرکزی-اراک
اما انگار ترجیح شما بیشتر به پرداختن به حاشیه هاست تا راهنمایی !
سلام.
شما ار سال 2012 عضو هستی و زدن نوشتن این خط خیلی ناعادلانه بود مگر این که اصلا به سایت سر نزده بوده باشید.

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
940
8,852
استان مرکزی-اراک
شما گفتی فقط یک ترانزیستور 13009 رو تعویض کردی بنظر من ترانزیستور دوم رو خارج کن و تست کن به احتمال زیاد ایراد از همونه چون این پاور ها حتی با یک ترانزیستور سالم و یکی خراب همین رفتار رو از خود نشون میده

من هم میگم همون منطقه مشکل داره

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
من هم میگم همون منطقه مشکل داره

درود

وقتی با شورت کردن ترانزیستور و حذف پروتکت بدرستی کار میکنه یعنی جز سیستم پروتکت بقیه بخش ها بویژه بخش قدرت سالمه
با یک ترانزیستور سالم جریان بالا نمیده و بشدت داغ میکنه و میسوزه.

سپاس

بالا