آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

افت ولتاژ شدید در DVR نونیم

mapmap

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-27
233
151
اگر منبع شما بتونه ۲ آمپر بده روی جریان یک آمپر ولتاژ ورودی هرگز نباید به ۴ ولت افت کنه که
بله ۲ آمپر و خروجیهارو از رو پورت هارد که میگیرم ۵ ولتش درسته اما ۱۲ خیلی کمه
و متذکر میشم که صدایی شبیه به صدای نشتی خازن الکترولیت میده و صدا از اطراف سلف و خازنهای نزدیک به پورت میاد

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
812
1,371
دوستان کسی تجربه ی چنین موردی رو که دوست عزیز mr-ha تجربه کردن رو نداشته؟
منم به این مشکل برخوردم

۱- به نظر میرسه گفتن "من هم به این مشکل خوردم" برای بیان ایراد دستگاه و دادن اطلاعات دقیق جهت همفکری، عبارت صحیحی نباشه. لذا بهتره فارغ از گفته‌های جناب mr-ha؛ شرح کاملی از مشکل موجود در DVR خودتون و کارهایی که انجام دادید رو بیان بفرمایید تا نتیجه مطلوب حاصل بشه.
۲- تصویر واضحی از پشت DVR هم ارایه بدید.
۳- وقتی کانکتور تغذیه هارد رو جدا می‌کنید؛ آیا در افت ولتاژ و شدت آمپر مصرفی تغییری حاصل میشه؟
۴- ولتاژ ورودی و خروجی نقاط قرمز رنگ را مشخص فرمایید.

1700287746921850975928.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mapmap

mapmap

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-27
233
151
۱- به نظر میرسه گفتن "من هم به این مشکل خوردم" برای بیان ایراد دستگاه و دادن اطلاعات دقیق جهت همفکری، عبارت صحیحی نباشه. لذا بهتره فارغ از گفته‌های جناب mr-ha؛ شرح کاملی از مشکل موجود در DVR خودتون و کارهایی که انجام دادید رو بیان بفرمایید تا نتیجه مطلوب حاصل بشه.
۳- وقتی کانکتور تغذیه هارد رو جدا می‌کنید؛ آیا در افت ولتاژ و شدت آمپر مصرفی تغییری حاصل میشه؟

مشاهده فایل‌پیوست 208624
با سپاس

ولتاژ ورودی و خروجی رگلاتورها رو تونستم بگیرم اما آی سیهای ۶ پین (ja3g)رو نه.چون دیتاشیتشون رو جایی پیدا نکردم

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
812
1,371
آی سیهای ۶ پین (ja3g)رو نه.چون دیتاشیتشون رو جایی پیدا نکردم

سلام
اگر منظور آیسی‌هایی هست که علامت زدم؛ ولتاژ روی سلف‌ها که با رنگ نارنجی مشخص کردم رو بفرمایید.

1700287746921850975928.jpg

پاسخ سوالهای ۱ و ۳ رو نفرمودید؛ منتظر گزارش شما در این مورد هستم.

آخرین ویرایش:
  • Like

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
402
459
اراک
با یک منبع تغذیه دیگه با آمپر بالاتر تست کن ببین باز هم چراغ LED چشمک میزنه یا خیر؟! چشمک زدن که گفتی یعنی آداپتور به هر دلیلی کم میاره.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
812
1,371
با یک منبع تغذیه دیگه با آمپر بالاتر تست کن ببین باز هم چراغ LED چشمک میزنه یا خیر؟! چشمک زدن که گفتی یعنی آداپتور به هر دلیلی کم میاره.

سلام
بعید میدونم ایراد از منبع تغذیه باشه. یقینا یه شورتی تو مدار داریم.
طبق گزارش جناب mapmap، فارغ از ولتاژ ورودی رگولاتور U81 خروجی دارای 1.3V هست. اما تا جایی که یادمه باید 3.3V باشه.
ضمن اینکه ورودی‌ رگولاتور 78L05 باید 12Vباشه؛ اما 7V هست.
اگر جناب mapmap محبت کنن و گزارش کامل ارایه بدن؛ میشه راه حل به ایشون ارایه داد.

• Like

mapmap

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-27
233
151

مشاهده فایل‌پیوست 208624
ضمن خسته نباشید و تشکر از شما مهربانان

عرض شود :
۱.کاملا" صحیح میفرمائید به امید خدا اگه مجددا" زحمتی داشتم حتما" چنین خواهم کرد.
۳.متاسفانه دستگاه رو بدون هارد تحویل گرفتم و امکان چنین تستی برام مقدور نبود

mapmap

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-27
233
151
با منبع تغذیه دیگه ای هم تست کردم به هر حال مشکل به قوت خود باقیه تنها تغیری که مشهود هست اینه که چشمک زدن led پاور کمی و صدای خس خس هم کمی تند تر حس میشه

بالا