آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اشکال در پاور گرین مدل GP330A

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
سلام دوست گرامی ولتاژ روی خازن های بزرگ تغذیه با اعدادی که شما فرمودید طبیعی نیست ولتاژبایستی بین 295 تا 315 باشه . قسمت اولیه پاور رو بیشتر بررسی کنید احیانا در زمانی که پاور به برق متصل هست قطعه ای داغ نمیشه ؟ خود ترانس ها چی اونها داغ نمیشن ؟ در مجموع شما بایستی روی ترانس عددی که خدمتتون عرض کردم رو مشاهده کنید اگر این عیب برطرف بشه اون موقع بعدش باید سوئیچینگ و در مرحله بعدش باید وارد بخش ثانویه شده و ایراد احتمالی اون بخش برطرف بشه

roli_hacker

کاربر
2014-06-07
14
9
سلام
اينجوري كه من فهميدم پاور شما استارت ميكنه ولي ولتاژ هارو درست نميده...
خوب اما راه حل
اگه همه المانهارو چك كردي برو سراغ خازنهاي وسط مدار

چنتا خازن 50 ميكرو 10 ولت داري
همون كوچول موچولا
اونارو عوض كن
فك كنم 2تا باشه
بعد درست ميشه
مارو بي خبر نزار:black_eyed:

سرمد

کاربر
2013-07-29
200
376
تهران
اينجوري كه من فهميدم پاور شما استارت ميكنه ولي ولتاژ هارو درست نميده...
عرض ادب و احترام
باعنایت به تایپیکهای اولیه ، اعلام شده که ولتاژ 5 ولت روی سبز و بنفش وجود داره و مابقی ولتاژ ندارند ، پاور استارت نمی شده . باتشکر

سرمد

کاربر
2013-07-29
200
376
تهران
پاسخ : Re: اشکال در پاور گرین مدل GP330A

لتاژبایستی بین 295 تا 315 باشه . قسمت اولیه پاور رو بیشتر بررسی کنید احیانا در زمانی که پاور به برق متصل هست قطعه ای داغ نمیشه ؟ خود ترانس ها چی اونها داغ نمیشن ؟
عرض ادب و احترام
دوست عزیز ولتاژ دقیقا" روی پایه مثبت خازن اولی 225 و دیگری 80 ولت است . ولتاژ ترانس هم همان 80 میباشد . ولتاژ فقط روی پایه وسط ماسفت و چاپر اولی 255 ولت میباشد. قطعه ای هم تا آونجایی که میشد بررسی کردم داغ نمی شه . باتشکر

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
دوست گرامی شما دو پایه خروجی پل دیود رو از برد جدا کرده و با مولتیمتر اندازه گیری کن اگر ولتاژ عددی که بنده عرض کردم نبود پل دیود رو تعویص و در صورت مشاهده عددی که عرص کردم اعلام کنیدتا دوباره قدم به قدم پیش بریم

سرمد

کاربر
2013-07-29
200
376
تهران
عرض سلام وادب و احترام
دوست عزیز اوامر حضرتعالی انجام شد ، پل دیودرو خارج از برد تست کردم سالم بود ، ولتاژها همانطور که گفتم هستند . فقط ولتاژ 255 روی پایه ماسفت است. (ولتاژ روی پایه خازن اولی 225 ولی رو پایه خازن دومی 80 تا 85 است )

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hoss_bakh

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
عرض سلام وادب و احترام
دوست عزیز اوامر حضرتعالی انجام شد ، پل دیودرو خارج از برد تست کردم سالم بود ، ولتاژها همانطور که گفتم هستند . فقط ولتاژ 255 روی پایه ماسفت است. (ولتاژ روی پایه خازن اولی 225 ولی رو پایه خازن دومی 80 تا 85 است )

خازن های X, Y رو هر دو تست کن .خازنهای آبی کنار خازن های *****

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
عرض سلام وادب و احترام
دوست عزیز متوجه عرض بنده نشدید ؛ عرض کردم فقط دوپایه خروجی پل دیود رو از روی برد بیرون بکشید و در حالی که پاور به برق متصل هست از دو پایه خروجی پل دیود ولتاژگیری کنید ---دوحالت بیشتر هم نداره یا ولتاژ بین 295تا315 هست یا اینکه ولتاژ دیگری دارید اطلاع رسانی کنید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
دوست گرامی آقای سرمد حتما خازنهای X,Y رو تست بگیرید . مثل عکس زیر که مشخص شده

سرمد

کاربر
2013-07-29
200
376
تهران
از توجه شما عزیزان به درخواست اینجانب کمال تشکر و قدردانی را دارم.
وپایه خروجی پل دیود رو از روی برد بیرون بکشید و در حالی که پاور به برق متصل هست از دو پایه خروجی پل دیود ولتاژگیری کنید
پایه ای خروجی پل دیود همانطور که فرمودید اقدام شد ولی ولتاژی بیشتر از حدود 225 رو نشون نمیده.

ازنهای X,Y رو تست بگیرید
اوامر حضرتعالی انجام شد . (خازنهای X) (عقربه اهمتر آنالوگ بر روی رنج 1K*)حدود 1K اهم رو نشون . (خازنهای Y) عقربه حرکتی ندارد .

بالا