آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: اسپری نکردن دستگاه خوشبوکننده هوا مدل lemser

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام دوستان من یه دستگاه خشبو کننده LEMSER مدل گرین ورد دارم وقتی روشنش میکنم موتور دائم در حال چرخش تا وقتی خاموشش کنم
کسی اگر اطلاعاتی در این مورد داره ممنون میشم راهنمایی کنه ، حدس خودم اینه که ای سی مشکل پدا کرده باشه چون داغ میشه بعد اتصال منبع تغزیه ولی چون هیچ کدی روش نداره نمیتونم تعویضش کنم
قطعه ای که میفرمایید، میکروکنترلر هست و نه آیسی.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
سلام
یه مدل اسپادانا دستم رسیده که میکرو TINY13A اون سوخته. از اونجایی که مدل‌ و برندهای مختلف این دستگاه که از میکرو tiny استفاده میکنه تقریبا شبیه به هم هست؛ ممنون میشم اگر همکاران فایل برنامه این دستگاه رو دارن تو تاپیک قرار بدن.

ضمنا تصاویر دستگاه و دیتاشیت میکرو رو جهت بهره‌برداری قرار میدم.

یادآور میشه سیم‌های:
زرد +باطری، -- مشکی.
زوج طوسی رفت و برگشت به شاسی فشاری جهت اسپری بصورت دستی.
و قرمز و سفید جهت موتور می‌باشد.

۲۰۲۳۱۰۱۳_۰۷۵۵۵۹.jpg
۲۰۲۳۱۰۱۳_۰۷۵۵۲۲.jpg

۲۰۲۳۱۰۱۳_۰۷۵۶۵۴.jpg
۲۰۲۳۱۰۱۳_۰۸۰۶۴۳.jpg

۲۰۲۳۱۰۱۳_۰۸۰۹۳۱.jpg
۲۰۲۳۱۰۱۳_۰۸۰۸۰۱.jpg

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

Game Pc

کاربر
2014-01-27
3
0
خوب این میکرو کنترل که میفرمائید کد نداره چطور میتونم عوضش کنم؟

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
خوب این میکرو کنترل که میفرمائید کد نداره چطور میتونم عوضش کنم؟
جزو میکروکنترلر های سفارشی و اختصاصی محسوب میشه و فقط میتونید از روی برد اوراقی جدا کنید

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
جزو میکروکنترلر های سفارشی و اختصاصی محسوب میشه و فقط میتونید از روی برد اوراقی جدا کنید

سلام
چندوقت پیش با شرکت تولید کننده ی مدل اسپادانا که در پست 32 توضیحاتش رو آوردم تماس گرفتم. (شرکت تو اصفهان هست) اونها به هیچ وجه حتی حاضر نشدن در قبال دریافت وجه، آیسی پروگرام شده رو برام ارسال کنن. میگفتن باید از طریق فروشنده کالا اقدام کنی. مشتری هم میگفت اون فروشگاهی که ازش خرید کردم؛ تغییر شغل داده. خلاصه اینکه بیخیال تعمیر شد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

sajadjavadi70

کاربر
2023-11-02
1
0
تهران
برادرهای گرامر آیا خوشبوکننده های چشمی که کارنمی کند و وقتی موتور رو از مدار جدا می کنی چراغ قرمز ثابت روشن میمونه ایراد کجاست ای سی که روش قیر سیاه ریختن

com_2121

کاربر
2024-04-11
1
0
Tehran
سلام دستگاه من وقتی باطری داخلش هست ارمیچر تحریک هست دائما و نازل اسپری رو فشرده نگه می دارد علت خرابی می تونه از جی باشه ای سی یا ترانزیستور .
ای سی که داخلش هس پاک کردن روش رو تو متن های بالا هم خوندم متوجه نشدم ا ی سی چه هست میکرو کنترلر هست؟ چون یکجا نوشته بود پروگرامش رو ....
ولی قطعه کریستال ندارد برای فرکانس سازی

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام دستگاه من وقتی باطری داخلش هست ارمیچر تحریک هست دائما و نازل اسپری رو فشرده نگه می دارد علت خرابی می تونه از جی باشه ای سی یا ترانزیستور .
ای سی که داخلش هس پاک کردن روش رو تو متن های بالا هم خوندم متوجه نشدم ا ی سی چه هست میکرو کنترلر هست؟ چون یکجا نوشته بود پروگرامش رو ....
ولی قطعه کریستال ندارد برای فرکانس سازی
با سلام،
بله قطعه مد نظر میکروکنترلر هست.
علت ایراد یا اینکه ترانزیستور درایو موتور اتصال کوتاه شده ، یا میکروکنترلر به کلی سوخته.
و اینکه برای کار های غیر دقیق ، به میکروکنترلر کرییستال وصل نمیشه و از مولد RC داخلی خود میکروکنترلر استفاده میشه.

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
به راحتی میشه یه برد با ne555 براش طراحی کرد که محتاج التماس به شرکتش هم نباشید. به اینصورت که بعد از تایم و چرخش چرخدنده و برخورد به میکروسوئیچ، جهت موتور عوض بشه و سریع برگرده سر جای اول.

کمی اعصاب و حوصله میخواد که در حال حاضر من ندارم.
ولی اگر کسی وقت بذاره راحت میتونه کار را جمع کنه.

بالا