آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: استارت پی در پی مادربرد asrock P75 Pro3

hamedtmi

کاربر vip
کاربر
2016-09-08
82
23
و یک راه دیگه
خروجی رگلاتور رو ولتاژ بگیر در حالتی که روشنه سیستم اگر چند میلی میاد و قطع میشه و آیسی هم داغ میکنه آیسی سوخته

در مورد io هم به همینصورت ورودی پایه هاش رو پیدا کن ولتاژ بگیر اگر کم زیاد میشه و داغ میکنه خرابه .

اون ریگلاتور خروجی 12 ولت رو داره
در مورد io هم داغی ندارم ولی ولتاژ هاشم به نظر اوکی میومدن

asghar611

کاربر vip
کاربر
2021-01-07
33
60
تهران
اون ریگلاتور خروجی 12 ولت رو داره
در مورد io هم داغی ندارم ولی ولتاژ هاشم به نظر اوکی میومدن

خب پس اون قطعات رو در بیار تست کن
ببین تا کجا ولتاژ ها رو داری و بعد اون نداری

hamedtmi

کاربر vip
کاربر
2016-09-08
82
23
هر دوی اون قطعات معیوب بودن عوض کردم
ولی الان یه مقاومت 10 کیلواهمی دیگه پیدا کردم خرابه فعلا دنبال مقاومت جایگزینم

asghar611

کاربر vip
کاربر
2021-01-07
33
60
تهران
حتما حتما قبل از تست قطعاتی که مشکوک هست رو عوض کنید که دوباره کاری نشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamedtmi

hamedtmi

کاربر vip
کاربر
2016-09-08
82
23
این مقاومت هایی که مشخص ان تو عکس طبق بردیوو مقاومت کمتری دارن
برا چی اینطوری؟
دوستان میتونید راهنمایی کنید Capture.PNG

asghar611

کاربر vip
کاربر
2021-01-07
33
60
تهران

hamedtmi

کاربر vip
کاربر
2016-09-08
82
23
بیرون مدار درست هستن همشون تست شدن
ولی داخل مین کم میشن

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,206
صومعه سرا
سلام
الان دیگه فکر کنم اگر مادر برد درست شدنی هم بود ...................
دوست عزیز اولین گام تست سی پی یو هست.در بعضی مواقع زیر سی پی یو کثیف شده حتی اجازه نمیده دستگاه روشن بشه.تعمیر یعنی 100 بار دیدن و بررسی تئوری و یک بار عمل کردن.برای تعمیر دانستن تست پوینت توی مادربرد قبل از راه اندازی بعد از راه اندازی ضروری هست
به هیچ عنوان دستگاهی که روشن نمیشه رو نباید با سیم سبز مشکی روشن کرد.این حالت امکان داره پروتکت باشه و با برداشتن پروتکت ایراد بیشتری توی مادربرد ایجاد میکنید.اگر ای سی pwm نامعقول داغ میکنه احتمال خرابی خود ای سی هست.
این ای سی مدار تغذیه داره و همچنین خروجی ها مشخص.برای تست کردن باید این موارد رو چک کنید نه خرابی مقاومت 10 کیلو اهم اطرافش رو
همیشه با چک کردن بدیهی ترین چیزها تعمیر رو شروع کنید.از حس لامسه و بینایی هم بخوبی استفاده کنید.در نهایت دست به هویه بشید.

آخرین ویرایش:

hamedtmi

کاربر vip
کاربر
2016-09-08
82
23
سلام
الان دیگه فکر کنم اگر مادر برد درست شدنی هم بود ...................
دوست عزیز اولین گام تست سی پی یو هست.در بعضی مواقع زیر سی پی یو کثیف شده حتی اجازه نمیده دستگاه روشن بشه.تعمیر یعنی 100 بار دیدن و بررسی تئوری و یک بار عمل کردن.برای تعمیر دانستن تست پوینت توی مادربرد قبل از راه اندازی بعد از راه اندازی ضروری هست
به هیچ عنوان دستگاهی که روشن نمیشه رو نباید با سیم سبز مشکی روشن کرد.این حالت امکان داره پروتکت باشه و با برداشتن پروتکت ایراد بیشتری توی مادربرد ایجاد میکنید.اگر ای سی pwm نامعقول داغ میکنه احتمال خرابی خود ای سی هست.
این ای سی مدار تغذیه داره و همچنین خروجی ها مشخص.برای تست کردن باید این موارد رو چک کنید نه خرابی مقاومت 10 کیلو اهم اطرافش رو
همیشه با چک کردن بدیهی ترین چیزها تعمیر رو شروع کنید.از حس لامسه و بینایی هم بخوبی استفاده کنید.در نهایت دست به هویه بشید.

ممنون از راهنمایی تون
بله شما درست میفرمایید نباید با اتصال روشنش کنم
چون یه مقاومت سوخته بود من هم با تعویضش به جایی نرسیدم و باز با اتصال روشن کردم و سوخت و مجبور شدم دوباره عوضش کنم عکسش هم گذاشتمIMG_۲۰۲۱۰۲۰۱_۲۲۵۶۵۶.jpg

من دیاگرام مادربرد رو ندارم
برا همین مدار تغذیه و خروجی این ای سی رو نتونستم تست کنم
میتونید راهنمایی کنید

بالا