آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

استارت نشدن پاور تسکو

bishop

کاربر vip
کاربر
2014-08-05
13
10
با سلام خدمت دوستان عزیز
پاور تسکو 600 با ایراد روشن نشدن دارم. تمام خازن ها رو (البته به جز خازن های خروجی) رت تعویض کردم. آی سی sdc2921 و آی سی سوئچینگ 718 رو هم تعویض کردم درست نشد. چون یه سالمش رو دارم تمام قطعات رو باهاش مقایسه کردم درست بود. ماسفت های هیت سینک اول و شاتکی های هیت سینک دوم رو درآوردم و بیرون تست کردم سالم بودن. لطغا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه. واقعا کلافه شدم. تمام دیودها و زنر ها رو تست کردم

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
درود. واقعیتش، عوض کردن قطعات بسیار بدون تفکیک عیب علاوه بر اینکه به رفع ایراد نمی انجامد ممکن است مشکل را پیچیده تر کند.

اول از همه باید ببینید بخش استندبای ولتاژ دارد یا نه. سیم بنفش باید وقتی که کابل برق رو به پاور متصل می کنید 5 ولت داشته باشد (البته کلید روشن-خاموش در حال روشن باشه). بوسیله یک ماسفت به همراه ترانزیستور کوچک کنارش و سوئیچ زنی آنها به همراه قطعات دیگری مثل خازن و مقاومت(مدار اسیلاتور) ولتاژ PWM ایجاد میشه و در اولیه ترانس استندبای القا شده و در ثانویه ترانس توسط دو دیود یکسوساز DC شده و به سیم بنفش و پایه VCC آی سی PWM میرسد. نکته مهم اینکه، تا بخش استندبای درست کار نکند پاور حتی اگر تمام بخش های دیگرش سالم باشد، روشن نمی شود.

پیوست‌ها

• 297.1 کیلوبایت بازدیدها: 16
  • 288.2 کیلوبایت بازدیدها: 16

bishop

کاربر vip
کاربر
2014-08-05
13
10
درود. واقعیتش، عوض کردن قطعات بسیار بدون تفکیک عیب علاوه بر اینکه به رفع ایراد نمی انجامد ممکن است مشکل را پیچیده تر کند.

اول از همه باید ببینید بخش استندبای ولتاژ دارد یا نه. سیم بنفش باید وقتی که کابل برق رو به پاور متصل می کنید 5 ولت داشته باشد (البته کلید روشن-خاموش در حال روشن باشه). بوسیله یک ماسفت به همراه ترانزیستور کوچک کنارش و سوئیچ زنی آنها به همراه قطعات دیگری مثل خازن و مقاومت(مدار اسیلاتور) ولتاژ PWM ایجاد میشه و در اولیه ترانس استندبای القا شده و در ثانویه ترانس توسط دو دیود یکسوساز DC شده و به سیم بنفش و پایه VCC آی سی PWM میرسد. نکته مهم اینکه، تا بخش استندبای درست کار نکند پاور حتی اگر تمام بخش های دیگرش سالم باشد، روشن نمی شود.
با سلام و ممنون از راهنمایی. ولتاژ استندبای تولید شده و ولتاژ تغذیه آی سی PWM دقیقا 5 ولت می باشد. البته من سیم سبز را چک کردم که 5 ولت بود . ولی سیم بنفش را چک نکردم. ولی همینطور که گفتم ولتاژ تغذیه آی سی تامین شده است

بالا