آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: استارت نخوردن برد ماشین لباسشویی INDESIT WIL145

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
پس به احتمال زیاد ترایاک توسط یک ترانزیستور pnp و مقاومت مجهول اما اهم پایین درایو می شود . در واقع میکرو ابتدا ترانزیستور را درایو میکند . سعی کنید شماتیک را رسم نمایید و از صحت این مسله اطمینان حاصل کنید.

البته ! آن مقاومت و ترایاک روی هیت سینک مربوط به راه اندازی و کنترل سرعت موتور اصلی میباشد ویحتمل بدون وجود این دو نیز لباسشویی باید تا مرحله قفل درب و آبگیری پیش برود . همواره احتمال معیوب بودن میکروکنترلر وجود دارد.

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,368
1,048
ههههههههههههه هیچ زمان حرفی از خرابی میکرو نگو دلم خون میشه :68000000: شوخی می کنم البته برد های زیادی بازمان زیاد تعمیر می کنیم آخرم میرسیم به میکرو یک برد ظرفشویی خیلی روش کارکردم بعد درست شدن میکرو درست عمل نی کرد

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,368
1,048
چون گفتید باید بدون ترایاک هم درب قفل بشه و نمیشه پس بهتر اول مسیر قفل درب روی مداردنبال کنم شایدحل گردید کل کار البته مقاومتم تعویض می کنم

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,368
1,048
کلید درب A2تریاک وصل هست پس تا ترایاک روشن نشه قفل نمیشه

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر

کدام ترایاک ؟ آنطور که چشمم یاری کرد 5 ترایاک با پکیج to92 روی بورد شما وجود دارد . ترایاک با پکیج to220 سافت استارتر و کنترل سرعت موتور است

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,368
1,048
ترایاک btb10

BTA10-pinout.jpg

عکس ببینید از مدار فعلا خارج کردم

ffffffffff.jpg

مشکل من در این ترایاک هست که با رنگ قرمز علامت روی برد گرفتم btb10

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,368
1,048
ولتاژ تمام پایه ها وقتی ترایاک نصب می کنم روی برد 230 هست ماشین خاموش باشه - روشن باشه و.... همیشه تمام پایه ها 230 ولت

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر

بنده طبق فرمایش شما متوجه نقش قفل و ترایاک مورد بحث نشدم . قفل با ترایاک خودش کنترل میشود . موتور هم با همین ترایاک.

در خصوص اون ولتاژ 230 ولت هم به نظر کاذب هست . A1 را با لامپ سری به ورودی فاز برد متصل کنید . بگونه ای که تغذیه نیز روشن باشد . در این حالت مسیر فرمان را تا میکرو شناسایی نموده و به جای آن فرمان صادر کنید . در این حالت لامپ باید گوش به فرمان شما باشد.

بالا