آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

اساس فلزیاب های PI

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام دوست عزیز
برد فلزیاب در بالا و پایین کویل در بیشترین حد می باشد و در کنار کمترین مقدار خود را دارا می باشد
ولی این بدان معنا نیست که در اطراف کویل اشکار سازی نباشد . اصولا برا روبات ها باید برای فلزیاب تعریفاتی شود که فللزیاب روبات خود روبات را اشکار نکند در ضمن روش ساخت بدنه روبات متفاوت می باشد اصولا از جنسی ساخته می شوند که میدان مغناطیسی از ان عبور نکند و همچنیین از مواد پلاستیکی بسیار استفاده می کنند . قابل ذکر است که کویل فلزیاب روبات کوچک طراحی می شود تقریبا با قطر 5 ای 10 سانتیمتر که این امر در کاهش برد فلزیاب بسیار موثر است همچنین با این نوع کویل قسمت راه انداز و پیش تقویت کننده متفاوت با دستگاههایی است که ما می سازیم می باشد .
در ضمن ساختمان کویل نیز متفاوت است بطور مثال در اغلب انها از کویل با ساختار حلزونی استفاده می شود .
(( در تاپیک کویل ها فایلی با نام fastcoil را اپلود کردم که پاسخ شما را جامع ارائه داده است پیشنهاد می کنم که ان را مطالعه فرمایید ))
با سپاس​

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kavosh83

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
سلام .من ميخواستم بدونم كه فلزيابهاي pi بر اساس ارسال پالس كار ميكنه يا ارسال فركانس؟جون ميخوام اين ارسال رو با ميكرو انجام بدم و بايد بدونم كه كدوم رو در خروجي داشته باشم

ehsanajal

کاربر
2010-11-07
38
51
باسلام اگه میشه مدار کاملش جوری برام با شکل یعنی ،مشخص کردن لوازمش یعنی از اندازه مقامتها ،خازن و... گرفته تا نوع بستن رو کیت یعنی جوری که اماتورهایم بفهمن + تفکیک کننده فلزات اهنی وغیر اهنیش.خداییش کارم لنگ همین دسگاس اگه توضیح بدی تا یه عمر دعات میکنم .اگه تکرار میکنم ناراحت نشی یادت نشه کارم عجله ایه توضیحات کاملش برام ایمیل کنین ممنون اگه میشه شمارتم بفرس تا جایی گیر کردم ازت بپرسم[email protected]

kambiz1364

کاربر
2011-09-09
1
0
با درود فراوان از اینکه توی این سایت عضو شدم خوشحالم و از مدیران سایت تشکر میکنم .
در صورت امکان میخاستم راهنمایی کنین چطور میتونم . یک کیت یا نقشه 100 در 100 عملی که با فرکانس پایین و برد 7 متر پالسی دیجیتال رو تهیه کنم یا منتاژ شده .
از زحمات و زمانی که شما برای جوانان ودانشجوها صرف میکنید سپاسگذارم. [email protected]

SYBOT

کاربر
2009-09-21
225
342
سلام
ما چند سالیست که منتظر این کیت یا دستگاهیم و تا الان ناکام موندیم

freedan3d

کاربر
2010-11-02
11
10
با سلام خدمت دوست عزیزmee
من مدتی است که در راستای علاقه مندی به فلزیاب چندین فلزیاب مختلف رو مونتاژ کردم و نتایج خوبی هم به اندازه زمان صرف شده از آنها بدست آوردم .
چند وقت پیش با یک دستگاه ترکی در یک سایت خارجی برخوردم که با میکرو کنترلر و ال سی دی کار میکرد و مشتاقانه اونرو هم مونتاژ کردم . خیلی خوب جواب داد . اسم این دستگاه PIM-1 است
پس از تست با کویلهای متفاوت و نتایج مختلف یک تست از دستگاه زدم که لینک اونرو تو یوتیوب میتونید بگردید با عنوان PIM-1 metal dtector اگه سرچ کنید بلافاصله پیدا میکنید
اما این دستگاه ارائه شده در سایت قابلیت تفکیک نداره که باتوجه به ال سی دی 20*4 و داشتن دو اسکیل بار و دو عدد نشان دهنده که با هم تغییر میکنن فکر کنم این گزینه در فایل هگز عمدا غیر فعال شده است
جالب اینکه تعداد دفعات روشن و خاموش کردن دستگاه هم به 200 بار محدود شده که شک من در غیر فعال کردن خاصیت تفکیک رو قریب به یقین کرد که من با دستکاری در فایل هگز این عدد رو به1024 رسوندم ( به کوری چشم طراحان بدبخت ) :thumbsup:
حالا که در ترم پایانی کارشناسی نرم افزار هم هستم پروژه خودم رو دوباره نویسی نرم افزار این فلزیاب قرار دادم که امیدوارم با کمک شما بتونم این پروژه رو به پایان ببرم
از اونجائیکه اطلاعات من در زمینه الکترونیک خیلی کمه و میشه گفت فقط یه مونتاژکار با تجربه ام در صورت تمایل به من در این پروژه کمک کنید
در صورت تمایل بفرمائید تا شماتیک و فایل هگز رو آپ کنم
متشکرم freedan3d

SYBOT

کاربر
2009-09-21
225
342
سلام
بد نیست به تاریخ پستها توجه شود . آخرین پست مربوطه به سال 2010 برمیگرده

freedan3d

کاربر
2010-11-02
11
10
سلام sybot عزیز
من نمیخام چونه بزنم
ولی پست آخر مربوط به خود شماست که تاریخ اون 2011/10/9
با توجه به فعالیت خوب آقای mee و فعال بودن ایشون پرونده این پست رو از زیر گرد و خاک در آوردم
مگه اشکال داره یه زیرخاکی درآریم ؟ :63000000:
من تمام راهنمایی و انتقاد سازنده شما رو با آغوش باز پذیرا هستم
ممنون از توجهت sybot عزیز
حالا که زحمت خوندن این پست رو کشیدی اگه میتونی یه سر به یوتیوب بزنی و نظرت رو در باره pim-1بگی
بازهم متشکرم

freedan3d

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mee

SYBOT

کاربر
2009-09-21
225
342
سلام
منظورم آخرین پست آقای MEE بود .آخرین پست من مربوط به امروزه.چشم به سایت مذکور سر میزنم( هرچند که تا حالا از فلزیابهای اینترنتی دستگاه بدردخوری ندیده ام)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mee
بالا